Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti elvittétek 1 évesen gyermek...

Ti elvittétek 1 évesen gyermeketeket vérvételre?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm azt mondja ők nem kínozták a gyereket csak 3 évesen vitték el,mert volt olyan akinek nem is tudtak vért venni a gyerektöl :(

2013. máj. 26. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vérvétel?

Ha nem volt oka, akkor nem vittem... A 11 évesnek sosem volt (kivéve a születés után a sarkából - szokásos kórházi rutin), a 9,5 évesnek tavaly kellett, de annak oka volt.

Nem hallottam arról, hogy ok nélkül vetetni kellene vért a gyerektől. Ez melyik régió? Magyarország?

2013. máj. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen Magyarország :) a védőnő hozta a beutalót hogy vinni kell 1 évesen :(
2013. máj. 26. 17:44
 3/10 Kerria ***** válasza:
85%
Nálunk ilyen nincs...csak ha gond van akkor. 17 hónaposom még nem volt vérvételen...
2013. máj. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez meglep, mert nem hallottam arról, hogy ok nélkül, rutinszerűen vennének vért gyerekektől. Kérdezz már rá a védőnőnél, hogy mégis hogy van ez, Magyarország összes gyerekére vonatkozna, vagy mi?
2013. máj. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem tartom rossz ötletnek mert vérvételből azért sok minden kiderül,ha esetleg valami gond lenne!De isten ments!!!
2013. máj. 26. 17:49
 6/10 A kérdező kommentje:
Most hogy utána olvasok nem kötelező azt írja!!!!
2013. máj. 26. 17:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézegettem a neten, semmit nem találtam, hogy lenne kötelező vérvétel 1 éves korban.


Illetve csak ezt:

[link]


A 3. oldalon van, hogy milyen vizsgálatok vannak bizonyos életkorokban. A családban van bármi olyan betegség, ami indokolná a gyerek vizsgálatát? Ha nincs, akkor szerintem teljesen fölösleges és nem is általános a vérvétel, valamiért nagyon el akar küldeni...

2013. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem kötelező, akkor semmiképpen nem vinném el.

Az én gyerekeimtől többször is vettek már vért, de mindnek oka volt: műtét előtti, allergia vizsgálat, ....

A kicsi 2 éves, a nagy 4,5.

2013. máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem vittem őket.
2013. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekünk is felajánlotta a gyerekorvos,még nem döntöttem el,h viszem-e,vérszegénynek gondolja,13 hónapos
2013. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!