Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ezt hallottátok? Lebénult a...

Ezt hallottátok? Lebénult a gyermekbénulás elleni oltástól?

Figyelt kérdés

Valamelyik műsorban volt, talán Aktív, vagy Napló, vagy hasonlók, hogy egy ma már felnőtt férfi annak idején deréktól lefelé lebénult, mert mikor kapta az oltást, hőemelkedése volt, és ezért így reagált a szervezete az oltóanyagra. Tényleg így működhetett?

A férjem totál kiakadt, hogy hogy nem vették észre, én meg mondtam neki, hogy hát én sem nagyon nézegetem a gyereket, mikor oltásra megyünk, ha nincsen semmi baja egyébként. Most viszont 15 hónapos oltásra megyünk csütörtökön, és megvan fázva, lázat, hőemelkedést nem tapasztaltam mondjuk. Ilyenkor be szabad adni az oltást? Vagy bajt okozhat? Szerintetek?



2013. jún. 24. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nekem nem olyan a gyerekdoki, hogy szentírásként kezeli a határidőket.

Mindig elmondja, hogy MINIMUM hány hétnek kell eltelni két oltás között, de ha az előírt időhöz képest hetekkel később kapja meg a gyerek, akkor sincs semmi. Inkább halasszuk el, mondja, minthogy bármi szövődmény legyen.


Barátnőm szomszédjánál is így volt 3 éve, a kisfiú meg volt fázva, a doki nem törődött vele, megkapta az oltást és autoimmun betegség alakult ki nála.

Inkább kapja meg a Te kicsid is 2-3 héttel később az oltást.

2013. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, ha beteg a gyerek, az orvosunk nem ad be semmilyen oltást.
2013. jún. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha beteg, be ne adassátok! Meg kell várni, amíg teljesen meggyógyul, különben a legyengült szervezetének nagyon rosszat tehet az oltás!
2013. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egészségesnek kell lennie
2013. jún. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Előfordulhat mellékhatás az oltások után de ez nagyon nagyon ritka! Viszont ha nem adnák be az oltást sok gyerek mebetegedne! Ha mêg van fázva a gyerek nem szokták beadni! Valószinüleg a te gyereket sem fogja megkapni most!
2013. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kizáró ok már egy a nátha is oltásnál. Ha előfordult, telefonon "lemondtam" a dokinál és ő egyetértően adott egy új időpontot.
2013. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is erre gondoltam, hogy telefonon lemondom az időpontot, és kérek másikat mondjuk a következő hétre, vagy azt azt követő elejére, akkor már biztos teljesen jól lesz.

Köszönöm a megerősítést! :)

Mindenkinek további szép napot!

2013. jún. 24. 15:16
 8/11 anonim ***** válasza:
A mi doktornőnk azt szokta javasolni, hogy ha betegségből gyógyult, akkor teljen min 4-5 nap, mikor teljesen egészséges, és utána kapjon oltást, hogy erősödjön az immunrendszere. Semmi baj nem lesz, ha pár nappal később oltják.
2013. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat, már kértem új időpontot, júli 9-re kaptunk, úgyhogy addig azért szerintem meggyógyul és megerősödik a kiscicám! :)
2013. jún. 25. 00:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyerekorvosunk se ad be oltást beteg gyereknek .
2013. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!