Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 19 hónapos kislányom 1,5...

19 hónapos kislányom 1,5 napig lázas volt, utána el kezdett menni a hasa. Leírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Ma elvittem dokihoz, székletmintát kellett küldenünk(aminek egy hét múlva lesz eredménye) de ettől függetlenül felírt antibiotikumot(Amoxicillin).Azon gondolkozom,hogy még nem is tudjuk,hogy vírus vagy baci.Akkor most tulajdonképpen mire is szedjük az antibiotikumot?Mert úgy tudom,h a vírusra nem hat...Valakinek van ötlete,hogy a Smecta (ezt javasolta még a doki)port hogy adjam be a kislányomnak?Öklendezik tőle,kiköpi.Bűn rossz amúgy.
2013. júl. 2. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
És a doki mondott valamit, hogy mi lehet a baja? Szerintem amúgy a Smecta elég lenne, mert az nagyon jó.Valahogyan be kéne neki adni, banánnal, almával esetleg kanálban. Én amúgy nem hinném, hogy kell antibiotikum, csak ki kell tisztulnia. Felnőtteknek is az ilyen tünetekre nem adnak semmit, csak a szokásos módszerek. Én a helyedben várnék, nyomnám le a lázát, és diétás kaját adni neki, amit ugye szoktunk.
2013. júl. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és persze minél több folyadék.
2013. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gondolom,h azért írta fel,h ha baci,akkor hasson a gyógyszer,ha pedig nem az,akkor sem lesz komolyabb baja tőle-gondolom én-de így 50-50 %,ha nem ad rá semmit és mégis baci,akkor viszont vár 1 hetet a kezeléssel,lehet rosszabb,mint a "feleslegesen" beszedett gyógyszer...
2013. júl. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mi gyermekorvosunk szerencsére nem antibiotikum-párti. Februárban mindkét gyerekemen (2,5 éves és 6 hónapos) átment egy durva hányós-hasmenéses fertőzés, mint utóbb kiderült, vírus okozta. Mindkét gyerkőcnek Smektát és probiotikumot javasolt a doki, a diéta mellett. A nagyobbik nem volt hajlandó meginni a Smektát, miután egyszer belekóstolt. De a ProKid 3 nap alatt rendbehozta, emellett kamillateát, főtt almát és főtt krumplit kapott, amikor már tudott végre enni. De ilyenkor az sem baj, ha pár napig szinte semmit nem eszik, csak igyon eleget, tudjon pisilni. A kicsi még nem kaphatott Smektát, nála tovább tartott, mire rendbejött, de ő sem kapott semmilyen gyógyszert.

Viszont ha már felírta a doki, én beadnám az antibiotikumot. De mindenképpen adnék mellette és a kezelés után még pár napig valamilyen probiotikumot is.

2013. júl. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pro Kid-et kap az antibiotikum mellé,adom neki minden nap. Láza már 3 napja nincs,úgyhogy hála Istennek az tényleg csak 1,5 nap volt.Lehet,h a láz miatt írta fel az antibiotikumot,nem tudom. Nem mondott semmit a doki mert szerintem ő sem tudja,h vírus vagy baci. Na,majd kiderül.Ezzel a Smecta-val nagyon küzdünk....
2013. júl. 3. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!