Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrmandula műtétre megyünk....

Orrmandula műtétre megyünk. Mit vigyünk a kórházba? Mikor és mit ehet, ihat a műtét után?

Figyelt kérdés
4 éves
2013. júl. 7. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én 4 éves fiamnak április 9-én volt a műtét,így frissek az élmények. Vigyetek társas játékot, mese könyvet, színezőt, foglalkoztatót, kártyát, babát vagy autót.. Aztán tisztasági felszerelést, pizsit.. A műtét napján hajnal 6-tól már nem ihatott és ehetett semmit. 1/2-9 körül kapta meg a bódító kúpot,majd 9 körül vitték a műtőbe. Kb két óra alvás után felébredt és még kis ideig nem ihatott,csak pár kortyot. Ha benne marad akkor iszogathat egyre többet. A fiam nem akart inni,csak feküdt meg hányt,így infúziót kapott... Pár óra múlva már mászkálnak, isznak és ha jól van ehetnek is. Banánt, joghurtot ajánlottak nekünk. Aztán egy kis tartalmasabb is jöhet. Pikk pakk észhez térnek a kicsik. Minket anyukákat sokkal jobban megviselt,akikkel egy szobában voltunk, mint a gyerekeket:-))) Másnap mikor hazajöhettünk már úgy nézett ki, mint akinek nem is volt műtétje.

Ne aggódj(persze,hogy aggódsz) minden rendben lesz!!!

2013. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is áprilisban volt a Heim Pálban. 2,5 éves kisfiú. Miután visszahozták a műtétből, rá kb 10 percre már elkezdett sírni, kb 20 percig, aztán abbahagyta, felült és kérte, hogy vegyem ki és vegyem az ölembe. Ekkor már lekapcsolták az infúziót, így nem volt akadálya.

Vigyetek kedvenc játékokat, esetleg vegyetek neki valami gyerek újságot, amivel eltölti az időt a műtét után.

Nálunk bevált az, hogy az apja hozott neki olyan újságot, amibe játék volt csomagolva.

Azt meg fogják mondani, hogy mit ehet, ihat. Nekünk azt mondták, hogy fehér, sárga színű pudingot, joghurtot ehet, pirosat tilos, hogyha hány, lássák, hogy vért hány.

Lányos zavaromban én megitattam a gyereket málnalével, mert örültem, hogy valamit iszik és még el is dicsekedtem a nővérkének, aki jól lecseszett:-)


Ne aggódj, hamar túl lesztek rajta, az enyém műtét után 3 órával már úgy nézett ki, mint aki nem is kórházban van.

2013. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Azt elfelejtettem megtudakolni az orvostól, hogy magam részére kell-e ennivalót bevinni, vagy a kórháziból lehet kérni. Nem mintha ez annyira lényeges lenne, mert asszem elleszek pár szem keksszel, mert úgyis ideges leszek...

2013. júl. 8. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Korhaza valogatja. A heimben van kajakupon, amit odaadsz a konyhan, kapsz kajat. En nem hasznaltam ki, szendvicset ettem.
2013. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!