Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nasopax orrsprayt lehet adni...

Xtina22 kérdése:

Nasopax orrsprayt lehet adni 7 hónaposnak? Használta már valaki? Tapasztalat? És a Elixirium thymi compositum köptető?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom orrsprayt nem, csak orrcseppet lehet ilyen picinek. nekünk külön írt fel a doktornő, amikor náthás volt.
2013. dec. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia!Mi mindig csak orrcseppet használtunk,vagy a legjobb a sima sóoldatot az orrába cseppenteni a doki szerint ennyi idősen,vagy lehet kapni Nasivin Baby orrsprayt,amit már ennyi idős babánál használhatsz.A fent említett köptetőt viszont nem szabad adni 3 éves kor alatt,mert alkohol van benne!!!!Még a 6 évesemnek is csak napi 2 x lehetett egy teáskanállal,amikor nagyon hurutosan köhögött.Mi amikor beteg volt a lányom,akkor az Ambroxol tevát javasolta a doki,naponta 2 x2,5 ml-t.ez nekünk bevált,és adható ebben az életkorban.
2013. dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mi tengervizes orrspray-t vettünk - jó drága amúgy - és úgy spriccelt eleinte, hogy megijedtem - kipróbáltam magamon, és hát nekem nagyon kellemetlen volt amikor befújtam... de megtanultam óvatosan használni (picit nyomkodni) - nagyon jó, mert természetes, amúgy meg oldja a nyákot, igaz, a gyógyszeres orrcseppeknél lassabb a hatása, de nem fenyeget a hozzászokási veszély - meg ráérek még a gyereket "vegyszerezni"

a másik pedig a baby luuf balzsam amit használtunk, szegény gyereknek wc illatosító szaga van, de nem baj, mert ez a balzsam könnyíti a légzést, és oldja elméletileg a nyákot, és nincs ebben sem más, csak természetes anyag.

hat hónaposomnak most valami vírusos izéje volt, hőemelkedéssel, orrfolyással, köhögéssel, tüsszögéssel és könnyezéssel járt együtt - szóval 3 nap alatt túlesett rajta a kicsi, és én csak ezeket használtam, semmi gyógyszernek minősülő készítmény

2013. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Nasopaxot nem tudom, de mi ma voltunk dokinál és a 4 évesemnek thymit írt a doktornő és azt mondta, hogy a 6 hónaposomnak is adhatok belőle.
2013. dec. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!