Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig tarthat a hörghurut és...

Meddig tarthat a hörghurut és mitől lehet ez a betegség?

Figyelt kérdés

Kislányom egy hétig kapott köptetőt Fluimucil formájában ,éa mikor visszamentünk a dokihoz azt mondta bőséges váladékcsurgást lát a torkán, és hogy hörghurutja van !

Spiropentet kap napi 3x 2,5 ml én sokallom ezt!És még mindig hörög a lányom annyira sajnálom ,meddig tarthat még?

Csak azt nem értem mitől lett beteg mikor otthon voltunk és nem mentünk sehova ,ugy értem sétálni!!

minden egy kis köhögéssel kezdődött aztán ez lett nem értem még a fiamnak volt ilyen 4 hónaposan ,de azóta egyiküknek sem ,milyen betegség ez súlyos ?

Leirná akinek a gyerkőcének volt ilyen ,mit adtatok neki gyógyszert, meddig tartott!Ja a lányom nem lázas hál istennek!

Dokinő felirt antibiotikumot, arra az esetre ha belázasodna azonnal el kell kezdeni adni!


2014. jan. 22. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A hörgőkben benne marad a letapadt váladék és nem tud felszakadni, kiürülni. A 3x2.5ml Spiropent átlagos mennyiség, ne sokalld add neki ! Majd ettől rendbe jön. Vinni kellett volna a levegőre attól, mert beteg.De ezt nem tudod elkerülni, a köptető nem tette meg a kellő hatást, vagy a váladék túl régóta pangott a hörgőkben és ezért begyulladtak.
2014. jan. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fiamnak 2-szer volt eddig. Ő a bölcsiben és az oviban szedte össze szerintem. Kb. 2,5-3 hét kellett mire meggyógyult. 5 napig magas és nehezen csökkenthető láza volt, az első pár napban 4 óránként váltva kapta a lázcsillapítót (ibuprofen,paracetamol), így tudtam 38,5-39 között tartani a lázát (illetve szükség esetén jött a teljes test borogatása).

Antibiotikumot kapott, köptetőt és hörgőtágítót (ez a Spiropent) kapott.


Jobbulást a kicsinek!

2014. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!