Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Középfülgyulladás-fülfelszúrás...

Középfülgyulladás-fülfelszúrás? 9.5 hónapos kislányomnak fel kellett szúrni a fülét.

Figyelt kérdés
3 hete történt az eset,antibiotikum-kúrán (is) túl vagyunk,a fül-orr-gégész szerint meggyógyult.Vettünk melegítőssapkát is a fülére.A felszúrás után nem érhette víz a fülét,de most már megmostam a haját,és akárhogy igyekeztem,csak vizes lett a fülecskéje.Van valakinek tapasztalata,hogy mire kell egy "gyógyult" felszúrás után ügyelni?Gondolok itt arra,hogy mi van,ha víz éri a fülét,használtok-e füldugót, mentetek-e babaúszásra,nyáron strandra, felszúrták-e többször? stbBármilyen tapasztalat érdekel ez ügyben. A másik kérdés,hogy a felszúrás után anyósom majd leszedte a fejem,hogy miért engedtem felszúrni,mert hogy megsüketülhet...utánanéztem,az rosszabb,ha nem szúrják fel,mert akkor a váladék utat tör magának.Erről tapasztalatok?Az orvosunk azt mondta,h.régebben azért volt több fülfelszúrás, mert nem voltak antibiotikumok de ma már ezekkel jól kezelhető,nem kell mindig,de akut esetben igenis szükséges a felszúrás. A nagyfiamnak nem volt,teljesen új nekem ez a dolog.Köszönöm!

2014. jan. 22. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Hajmosástól nem gyullad be egy gyerek füle. Ráadásul nem 9,5 hónaposan.

A melegítéssel is várj, míg az orvos nem mondja, mert kétféle fülgyulladás van, és míg az egyikre jó a meleg, a másiknál belobbantja a gyulladást.A helyedben nem hallgatnék otthon cirkuszoló begyöpösödött emberekre, akik csak pampogni tudnak, de észt hozzá nem kaptak.

2014. jan. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos sok olyan fül orr gégész van még mindig, aki felszúrás párti, pedig ez nagyon nem helyes! Utólag tenni már úgysem tudsz semmit, de javaslom, hogy legközelebb mutasd még másik orvosnak is.

A szúrás hege ott marad, de ez panaszt nem okoz elvileg.

2014. jan. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tegnap megint belazasodott, ugyhogy ujra haziorvos, majd fuleszorvos....a bal fule meg mindig erezett, igy megint antibiotikumot kap...
2014. jan. 29. 15:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, jobbulást neki!:(

Nem tudom bp.i vagy e, de nekünk a gyerekklinika fül orr gégészetén ajánlottak egy lámpát (Vitalcare), ami segíti a gyógyulást. Nem tudom, hogy ennek köszönhető e vagy sem, vagy milyen szerepe volt benne, de az antibiotikum és a lámpa elmúlasztotta. Én úgy voltam vele, hogy bármit megpróbálok és sikerült. Lehet bérelni is, esetleg ha gondolod nézz utána, egy próbát megér szerintem.

2014. jan. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megint fel kellett szurni a fulet...masik orvos, masik klinika, tehat nem az orvos heppje. Ujra antibiotikum, fulsapka, nem mehetunk ki. Masnak is volt ez. Mar nem tudom mit csinalunk rosszul...ugy szivom az orrukat, mint egy orult. Orrcseppezek, vitaminhegyek..es megis. Es megint jonnek a minek kellett felszurni kerdesek. Az orvos azt mondta, h.heveny.gennyes kozepfulgyulladasa van, nincs mas lehetoseg. Egy ismerosom azt mondta, a Tuzolto utcai Klinikan nem szurjak fel, errol tudtok valamit? Minden erdekel, mert latni a fajdalmat a szuraskor...az valami iszonyu.....
2014. márc. 15. 23:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sokszor felszúrták a fülemet gyerekkoromban, aztán miután kivették a mandulámat megszűnt minden probléma. Én is úgy emlékszem, hogy eléggé fáj amikor felszúrják, de egyszer megkérdeztem egy felnőtt embert arról, hogy fájt-e neki és azt mondta, ha tudja, hogy csak ennyi, akkor engedte volna, hogy hamarabb felszúrják.

Nekünk parafinolajat ajánlott a fülész fültisztításra, mert szépen felold mindent. Sajnos nem tudok semmi jó tanácsot adni, de próbáld megbeszélni a fülésszel, hogy mi okozhatja a problémát, mert ha nem olyan beteg a kislány és mégis megint fülgyulladása van, akkor ott biztosan van valami ami kiváltaja a fülgyulladást.Én saját tapasztalat alapján a mandulákra gondolok. Az enyém elkezdett visszanőni az orvos szerint és azóta kezdenek visszatérni a fülproblémák. Talán érdemes lenne eg magánorvost felkeresni, hátha jobban ráfekszik a témára. A felszúrást csak akkor engedd meg, ha tényleg elengedhetetlennek tartja az orvos, én hat éves koromra alig hallottam a rossz fülemre.

2014. márc. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

A lányomnak rendszeresen van középfülgyulladása sajnos. A legsúlyosabb esetnél kifakadt neki. Előtte éjjel üvöltött a fájdalomtól szegény. Aztán amikor kifakadt, akkor már nem fájt neki. De annál az esetnél írt a doki Cataflam cseppet. Az szépen segített is. Egyébként alapból elég az orrszívás, meg az orrcsepp neki. Ja, és egyszer irt az ügyeletes doki fülcseppet...na azt a leb*szást, amit utána kaptam a fülészeten... Elvileg nem szabad a beteg fülbe semmit cseppenteni.

Nekünk nem csak melegítő sapkánk van, hanem melegíthető párna is. Azt nagyon szereti a lányom, általában már ő kéri, hogy melegítsük meg a Mézit (Shrekből a mézeskalács figura, az illata is olyan).

2014. márc. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az lemaradt, hogy nálunk is általában társul valami mellé a fülgyulladás. Most is éppen taknyos, meg köhög, és ilyenkor a fülére is rámegy. A doki szerint nem kell kivenni a manduláját, mert annyira gyakran nem beteg. Tavaly ősszel folyamatosan fájt a füle, de akkor derült ki, hogy allergiás, és amiatt folyamatosan be van duguláselhárítás az orra, és amiatt fáj a füle is.
2014. márc. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!