Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hatékony orrszívó, ami nem...

Hatékony orrszívó, ami nem porszívós?

Figyelt kérdés

16 hónapos a fiam, és eddig nem volt rá szükség (szerencsére). Most kicsit megfázott, és folyik az orra. Nincs bedugulva,tud az orrán levegőt venni, de néha szörcsög, meg ha tüsszent sűrűbb váladék jön ki. Tehát jó lenne kiszívni.

DE! A porszívótól retteg. Annyira,, hogy ha csak a nevét mondom, hogy hozom, akkor el kezd sikítva írni. Csak úgy tudok porszívózni, ha addig az apjába kapaszkodik, de még néha így is sír. Nem tudom, mitől van ez.

Szóval tudom, hogy az a leghatékonyabb megoldás, de ennek nem akarom kitenni.

Ma vettem egy kézi orrszívót, de nulla. Semmit nem szív, gyakorlatilag az jön ki, ami "ráragad".


Szóval melyik az a kézi, vagy elektromos orrszívó, ami csak valamicskét is, de szív???

Légyszíves ne próbáljatok a porszívósra rábeszélni. Köszönöm.


Esetleg ennyi idősen próbálkozhatok azzal, hogy megtanítom kifújni? Vagy azt még egy ideig nem fogja tudni?



2014. aug. 29. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Minden gyerek retteg először a porszívótól, mert nagy hangja van, idegen a szívó érzés is. Sokan lefogják a kis fejét, sír, ordít, de a végén megdicsérik a gyereket, és ő is érzi, hogy jobb neki. Kb. fél év múlva ő kérte a porszívót, hogy szívjuk ki az orrát.


Sajnos a többi orrszívó (kézi, gépi) elég gyengék, nem szívják ki ennyire.

2014. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is most kellett először használnom orrszívót, először náthás a babám. Én kézivel szívom, mert a porszívónknak nem levehető a feje. Beletellt pár alkalomba míg kitapasztaltam, de teljesen jól sikerült. A következőképp csinálom: Játszom vele egy kicsit vidáman, hogy jön az orrszívószörny, meg hasonló, aztán összenyomom előre a ballont, egyik orrlyukára rá, aztán gyorsan befogom a másik orrlyukát és elengedem a ballont. Gyakorlatot igényel, hogy precízen illeszkedjen és jól befogd a másikat, de tényleg tanulható, próbálkozz vele.
2014. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2 #! És milyen márkájút használsz? Én Baby Bruint vettem, ez semmit sem ér. Nem szív.
2014. aug. 29. 22:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi azt az elefantosat vettuk de ujszulottkent annak a hangjara aludt el igy elromlott..napi 1-2orat tuti ment.:-Dmost porszivos van.sztem enn jobb nincs.de most nezem a nosibo nevu magyar termeket.nagyon dicserik.
2014. aug. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mi utazás alatt kényszerültünk máshogy megoldani az orrszívást. Először a porszívós orrszívó kis csövét használva szájjal szívtuk ki. Ez nagyon hatékony, de elég undorító is, mert könnyen túlszalad. (miközben nálunk volt az elektromos is, de semmit nem ért) Később egy patikában találtunk olyan orrszívót, ami hasonlít a porszívósra, csak szájjal kell szívni, ennek már elég hosszú a csöve. Általában a férjem szívta, mert elég nagy tüdő kell hozzá. :)

Az orrát a nagyobbik fiam két évesen már profin fújta, a kicsi viszont most 3 és fél éves és ez lesz az első tél, hogy reménykedhetek, hogy nem kell elővennem az orrszívót. Gyerektől függ, ha ráérez hamar megtanulja.

2014. aug. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk egy Graco elektromos van, szív szépen, de a porszívóshoz képest azért nem olyan hatékony. De nem hangos. Viszont a gyerek a porszívósat nálunk jobban csípi.
2014. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is van szájjal szívható (Chicco, bababoltokban kapható), akkor használjuk ha nem vagyunk otthon. Nem olyan jó a hatásfoka mint a porszívósé de a kézinél sokkal jobb.

Olvastam vízcsapra szerelhetőről is, de még sehol nem találkoztam vele, a patikában sem ismerték sajnos.

2014. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, nem emlékszem a kézink márkájára, patikában vettük, kék színű a ballon és átlátszó a feje, de szerintem mind egyforma, csak ki kell tapasztalni.
2014. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket!

A kézi orrszívót visszavittem, szerencsére visszakaptam az árát.

Akkor talán olyan szájjal szívhatót fogok keresni.

2014. szept. 1. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!