Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha baba este lázas volt...

Ha baba este lázas volt hónaljban 38,7, valszínű reggel is az? Rota ellenitől. Nem lehet lerázni a hőmérőt. Most vegyek, vagy kúpozzam a babát?

Figyelt kérdés

nem tudom, hogy boltba induljak, vagy inkább találomra kúpozzam a babát.

mert ha a fejét nézem,nekem forró, de volt már, hogy berohantam így vele a dokihoz, aki meg közölte hogy 37,2 ami náluk normális.


2014. szept. 10. 10:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lázmérőből feltétlen legyen otthon legalább kettő, főleg emiatt, hogy elromolhat az egyik.


Most adj neki egy fél kúupot (ha még nincs hat kg), aztán vegyél új lázmérőket.


Amúgy Rotától nem lázasodhat be, nem kapott Prevenart is mellé? Ha jól tippelem, 2 vagy 3 hónapos.

2014. szept. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Prevenírt nem kapott mellé, csak KÉT kötelezőt.


ha esetleg nem lázas és feleslegesen kúpozom, az nem baj?

2014. szept. 10. 10:16
 3/14 A kérdező kommentje:
meg van itthon még homlokra ragaszthatós lázmérő, a szerint nem lázas
2014. szept. 10. 10:16
 4/14 A kérdező kommentje:
vagy de...38-at mutat
2014. szept. 10. 10:17
 5/14 A kérdező kommentje:

megy a hasa is, zöld az egész

kijön belőle a kúp, éjszaka is hűtőfürdőztettem, de az csak addig tart, felöltöztetve már ugyanolyan forró volt

2014. szept. 10. 10:39
 6/14 A kérdező kommentje:
ja de, a prevenar emlékeztetőt kapta, az volt az egyik
2014. szept. 10. 10:43
 7/14 anonim ***** válasza:

Babánál nem igazán szoktunk hónaljban mérni.

Mérd meg egy olyan hőmérővel, ami jól működik, popsiban!

Addig ne gyógyszerezd szerintem!

2014. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Rotától mehet a hasa, Prevenartól lehet lázas (az is kötelező most már). Nyugodtan mérd hónaljban, ha meg tudod oldani, én is mindig úgy mértem nekik, hagyományos lázmérővel (a digitális sose mutatott megbízható eredményt).
2014. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Babáknál popsiban mérjük a hőmérsékletet, nem hónaljban, fülön, homlokon. A mért értékből vonj ki 0,5 tizedet.

Ha oltást kapott, akkor belázasodhat 1-2 napig, de ha a 3. napon is lázas, akkor nézze meg orvos mindenképpen. Kúpot adhatsz neki, hőmérőzés után, ha lázas.

2014. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

úgy tudom fél fokot csaka popsiban mértből kell kivonni

a digitálisak nekem is mindig rosszat mutatnak(állítólag én mindig 35 fokos vagyok, akármelyikkel mérem..)

popsiban el nem tudom képzelni hogy marad meg a baba 2 vagy esetleg több percig is úgy, hogy a popsiban a lázmérő


a hónaljban én simán lemérem, cicire teszem, azon elvan bármikor bármeddig


szóval azt sem tudom MILYEN LÁZMÉRŐT vegyek??mert higanyos nem kapható már, az ugyanolynnal, csak nem higany úszik benne, úgy jártam, h nem lerázható, d ha pöckölöm, akármit teszek, akkor sem, digitális nem jó, mi van még?

2014. szept. 10. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!