Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fenistil cseppet lehet valamiv...

Fenistil cseppet lehet valamivel helyettesíteni?

Figyelt kérdés

2 hete ezt adom a 2 éves lányomnak, de nem segít, vizes orrfolyás, kevés köhögés. Már majdnem elmúlt neki, de aztán újra elkezdett folyni az orra.

Hársfavirág és kamilla teákat iszik.


Most nem az orvosi utasítás ellen kérdezek, csak kíváncsi vagyok, hogy más orvos mit ír fel.


2014. szept. 22. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim sose kaptak Fenistil cseppet náthára, köhögésre, egyszer kapott a nagyobbik fiam, de kiütésre.

Nálunk a Calcimusc a menő, ha nátha, köhögés vagy torokgyulladás van.

6 hónapos babám nemrég náthás volt, a doki csak Calcimuscot írt fel, persze orrszívás, Nasivin, Sterimar vagy sóoldatos orrcsepp.

2014. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Calcimusc.
2014. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ami még nagyon bevált nekem most, az a Baby Luuf balzsam. 3 év feletti gyerekeknek van Kinder Luuf balzsam.
2014. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

amúgy a fenistilcseppben antihisztamin van, ha utána olvasol, az antihisztamin nem gyógyít (szerencsére nem is károsít) csak a TÜNETEKET FEDI EL.


önmagában annyit ér a fenistilcsepp ezek után, mint amikor a kávé a kanapéra ömlik, és te letakarod pokróccal :) attól még ott van.


homeopátiás szereket kell használni, vagy megvárni, hogy az orrfolyás, köhögés elmúljon magától. (mert most annyi vírus van az időjárás miatt, mint égen a csillag, már az a gyanús, ha most nem beteg egy gyerek, esküszöm) :)


pl:

[link]


de keress rá az allergiára a gugléban...

meg a náthára és a tünetekre.


jobbulást :)

2014. szept. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ja,előző vagyok.

nekünk a bőrgyógyi írta fel a fenistil cseppet, allergiás ekcémára - ami persze nem az volt. mivel szerencsére elolvastam az összetevőket, nem adtam a gyereknek, így is meggyógyult.


nálunk takony, köhögés volt, köhögés eleinte kevés, takony első 3 napban híg, csorgós. pár nap múlva már elég nyúlós, és a köhögés is erősödött. ez egy vírus, mondta a dokink. mi babyloof balzsamot használtunk napi kétszer, illetve orrszívást és én azért adtam köptetőt is a gyereknek. 1 hét alatt jöttünk ebből ki.

2014. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az itt a kérdés, hogy allergia vagy fertőzés. A Fenistil elvileg allergiára való. Valóban csak a tüneteket mulasztja el, de már ezért is megéri, ha jobb nem nagyon van. Persze tudni kéne, mire allergiás a kislány, és ha lehet, akkor azt elkerülni. Ha virágporokra allergiás, akkor az időjárással összefüggésben lehetnek enyhébbek vagy erősebbek a tünetek időről időre.
2014. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Fenistil arra jó, hogy csökkenti az orrnyálkahártya és a hörgők duzzanatát, így segít levegőt kapni a kicsinek. Nem nátha gyógyszer, csak javítja a közérzetet, ne várd tőle, hogy ettől meggyógyul a kicsi (a Calcimuskot is erre adják, ugyan ezt csinálja). Egyébként a náthát csak az idő gyógyítja, max. a tüneteket lehet csökkenteni, esetleg pihenéssel és rengeteg C vitaminnal talán egy kicsit gyorsabb.
2014. szept. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már kétszer voltunk orvosnál, és minden más rendben volt mindkétszer, úgyhogy tényleg csak sima megfázás. Elkezdtük a bölcsit, onnan szedte össze, mostmár én is meg vagyok fázva, úgyhogy szerintem nem allergia.

Az a baj a homeopátiásokkal, hogy nem szopogatja még el, így is érdemes adni?


A 4 évesemnek homeósokat szoktunk adni, és használ is, de ő már rendesen elszopogatja.

2014. szept. 23. 10:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha homeóst akarsz adni picinek, akkor egy ici-pici vízben oldd fel (műanyag kanálban / üveg pohárban, fémhez ne érjen) és itasd meg vele.
2014. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A calcimusc pénzkidobás, semmit nem ér. A Fenistilt pedig el kellene felejteni végre mert komoly mellékhatásai vannak és elég gyakoriak is. Ödémát, fulladást is okozhat. Agyrém, hogy köhögésre is felírják.

Ha antihisztaminra van szükség akkor vannak sokkal korszerűbb és nagyságrendekkel enyhébb mellékhatásokkal rendelkező készítmények is. Enyhe köhögésre és orrfolyásra ha meghűléses eredetű vagy akár ha vírus okozza, nem kell semmi. Hagyni kell, hogy dolgozzon az immunrendszer.

Sok folyadékot kell fogyasztani, az említett teák kiválóak.

2020. nov. 28. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!