Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fájhat torka? 9 hónapos...

Fájhat torka? 9 hónapos kislányom 2 napja taknyos (más tünete nincs), Sós oldattal fújom az orrát mielőtt leszívom neki, kicsípheti a torkát ez a spray (Strérimar)?

Figyelt kérdés
Azért gondoltam erre mert nem volt hajlandó ma ebédelni, kiköpte a főzeléket és sírt, végül adtam neki tápszert és azt megette. Tegnap még szépen evett. Ha délután sem javul akkor holnap elviszem a gyerekorvoshoz. Volt valaki hasonló helyzetben? Bár a foga is jön de eddig egyiknél sem volt probléma az evéssel. Lehet ettől? Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 2. 12:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy kicsípné a torkát, elvileg, ha be is van gyulladva, azért sérülés elvileg nincs a torkán, hogy ott csípje neki a só. Ráadásul a szervezet víztartalma is ugyanekkora arányban tartalmaz sót.


Az étvágytalanság simán lehet a náthától is, vagy a torokfájástól, vagy a fogzástól. Türelem, néhány nap,esetleg 1-1,5 hét, és helyreáll a rend. A náthától (ha dugul is az orra), inkább a tápszert utasítják el, vagy sokszor félbe hagyják, sirdogálnak közben, mert nehéz úgy enniük az üvegből, hogy közben nem kapnak levegőt az orrukon. Ha a torka fáj, akkor inkább a langyosabb melegebb dolgok kellemesebbek, pl a tápszer. De ez teljesen egyéni, a lényeg, hogy ha valamelyik dolog fennáll, akkor elve nyűgösebbek, és étvágytalanabbak.


Amúgy ha fogzik és már van egy pici repedés az ínyén, és odakerül a pép, pláne ha gyümölcs, akkor az kellemetlen lehet neki. Nekem két fiam van, és sokszor előfordult, hogy fogzáskor vagy náthakor "másképp ettek", pl étvágytalanabbak voltak, vagy amit amúgy szerettek azt elutasították egy pár napig.

2014. nov. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!