Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kislányom kihányta az antibiot...

Kislányom kihányta az antibiotikumot, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ez a hetedik nap hogy szedjük és mindig úgy kellett beleerőszakolni szegénykémbe. De most egyből elkezdett öklendezni és kihányta az egészet szerintem. Most akkor adjam be neki újra és ugyanannyit amennyit eredetileg kellene? Vagy kevesebbet mert lehet hogy lenyelt egy keveset, vagy majd csak holnap adjak neki újra?
2014. dec. 17. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ez már a 7. nap, akkor nincs óriási jelentősége, ráérsz holnap. Hadd nyugodjon meg a gyomra.
2014. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben már jól van, abbahagyhatod az adását. Elég ideje szedi ahhoz, hogy a bacikat már teljesen kinyírta. Adj neki probiotikumot, hogy a pocakja helyrejöjjön.
2014. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2! Az antibiotikumot végig kell szedni! Pont annyi darabot, amennyit felírtak.
2014. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Az antibiotikum megkötése, hogy elfogyásig, vagy öt napig legalább szedni kell. A második naptól már a beteg nem fertőzőképes, ötödik napra a körokozók elpusztulnak. Amennyiben az orvos nem kötötte ki, hogy az összeset szedje be, akkor az ötödik napon, hogyha tünetmentes (is) indokolt esetben abba lehet hagyni. Hogyha szirupot szed pláne. A legtöbb szirup keveréstől számítva hét napig használható fel.
2014. dec. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Tévedésben vagy angyalka! Az antibiotikumot be kell szedni!! Mert már ha nincs tünet,attól még a bacik ott vannak! Mi pont nemrég jártunk így,hogy négy napig adtam, mert hú jobban lett a gyerek. És szépen vissza betegedett de úgy,hogy a torokgyulladásból hörghurut gyulladás lett, plusz a másik kettő tesót ezáltal le is fertőzte! Újabb antibiotikumot kapott, de ezt már mind be is adtam neki. A saját hibámból még betegebb lett és még jobban tönkretette a hasznos bacijait az antib.. .....Kérdező: ha megnyugodott a gyomra,akkor add be neki újra az adagját! De az összeset egye meg!!
2014. dec. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A hetedik napon mentünk vissza az orvoshoz és eredetileg ő is azt mondta, hogy hat napig adjam neki,de mikor visszavittem látta hogy még nem gyógyult meg ezért mondta, hogy az összeset adjam be neki. És tényleg az van a szirupon, hogy öt napig áll el, de az orvos azt mondta nyugodtan beadhatom neki, mert szokták 10 napig is adni. Tegnap végül felhívtam a védőnőt és abban egyeztünk meg, hogy újra megpróbálom beadni neki, de két ml-t a 2,5 helyett hátha lenyelt belőle valamennyit. Így is tettem, de jövő héten még vissza kell vinnem az orvoshoz és akkor megkérdezem, hogy jól tettem-e, hogy legalább legközelebb tudjam. Meg ugye szegénykém nem azért hányt, mert az antibiotikumot nem bírja a gyomra, hanem mert nagyon ellenkezik és úgy erőszakoljuk bele, ettől félrenyel, öklendezik és jön vissza minden. :( Szóval köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
2014. dec. 18. 23:05
 7/7 anonim ***** válasza:
5 ! Olvasd újra amit írtam. Kedves kérdező, jól tetted, hogy beszéltél a védőnővel.
2014. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!