Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kinek mi a véleménye a bárányh...

Kinek mi a véleménye a bárányhimlő elleni oltásról?

Figyelt kérdés

Nem szeretném ha veszekedésbe fajulna a kérdésem csak kíváncsi lennék rá kinek mit mondott a gyermekorvosa.Tv ben hallottam hogy járvány van és komoly szövődményei vannak és sok pici gyermek van ez miatt a kórházban és a fertőzőn ki vannak akadva hogy a házi orvosok nem tájékoztatják a szülőket a következményekről ha nem adatják be.

Őszintén megmondom én oltás ellenes vagyok...mármint a kötelezők oké de a többi nem is tudom....most meginogtam mert hol ezt hallom hol azt nem tudok dönteni.


2015. jan. 25. 16:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nekünk a védőnő nem ajánlja, jobb ha gyerekkorbba átesik rajta. Elvileg oltás mellett is el lehet kapni, csak akkor gondolom gyengébb lefolyású. Nálunk a faluban most az oviban volt, konkrétan azt mondta a védőnő, h menjünk himlős gyerek közelébe, h 2 évesen legyen túl rajta a fiam. Azért nem kutatom, h ki bárányhimlős. Szövődményekről nem hallottam konkrétan, bár híradót ritkán látok.
2015. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom napokig feküdt eszméletlenül szövődmény miatt :(
2015. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
mármint a bárányhimlő, és nem oltási szöv miatt.
2015. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Bennem azért eléggé él az a kép a patológia előadásokból, amin egy csecsemő volt a bárányhimlő szövődményeivel...


És még mindig nem értem ezt a nagy oltásellenességet. Ha meg lehet valamit előzni elhanyagolható kockázattal, akkor miért ne? Az oltások biztonságosak, a bárányhimlő meg lutri.

2015. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

ezt ma olvastam a facebookon:


Adrienn Geositsné Hegedüs

Kedves Anyukák és leendő Anyukák!

Én soha semmi mellett nem szoktam kampányolni, de az elmúlt héten eldöntöttem, hogy leírom tapasztalataimat. Levente január 1-én elkapta a bárányhimlőt. Nem volt beoltva, mert mindenki azt mondta, hogy a bárányhimlő egy olyan betegség, amin át kell esni gyermekkorban, hadd erősödjön az immunrendszer. Nos, Levi egész jól megúszta kb. 80-90 pöttyel. Sajnos Dani is elkapta. A pici testén minimum 600-800 pötty lehetett, és nem túlzok... Vele a Szent László kórház fertőző osztályán kötöttünk ki, infúzió, antibiotikumos kezelés, monitorozás közepette fél órát kapot Dani, hogy az értékei javuljanak, vagy különben intenzív osztály és altatás... Szóval megindult az imádkozás, hogy a gépek ne sípoljanak a magas számok miatt. Én a gyereket ringattam az ágy fölött, mert az ágytól egy lépést sem tudtam tenni (mindkét oldalról csövek lógtak ki a gyerekből), Gergő meg percenként nyomta ki a gépet, hogy ne sípoljon. Ez ment hajnali fél 2-ig, mire végre az értékek csökkeni kezdtek. 5 napig a földön "aludtam", mivel a szülőknek nem lehet ágyuk egy fertőző osztályon. Láttam, ahogy a kis testét összeszúrkálják, mert nem találtak olyan helyet, ahol nincs rajta pötty és vér is jön a vénájából. A kis testén elfertőződött 3 kiütés és be is került a véráramba. A májenzim értékei is megnőttek, remélem ez jövő hétre csökkenni fog és nem lesz komolyabb probléma.

A mellettünk lévő ágyon egy kisfiú feküdt, akinek szintén bárányhimlője volt. Szépen le is zajlott a betegség, de rá 1 hétre begörcsölt, majd eszméletét vesztette, beszédzavar, hányás lépett fel Nála. Kisagyi gyulladásra tippelnek.

Szóval oltassatok!!!!! Az osztályon sok szövődményes bárányhimlős volt. Ez a bárányhimlő már nem az a bárányhimlő, ami régebben volt!!!! Itt az orvosok ki vannak akadva, hogy a háziorvosok nem tájékoztatják a szülőket a lehetséges komplikációkról! Sajnálom, hogy nem oltattam Leventét. Ő is könnyebben átvészelte volna, és talán Dani se kapja el. Ami még fontos, hogy ne kenjétek semmivel!!! Szódabikarbónás víz és betadin! Rengeteg mellékhatása van a bárányhimlőnek. Lehet, hogy éppen a mi gyerekeink esnek bele abba az X%-ba, aminek szövődménye is lesz. Ezt azért írtam le, hogy tudjatok dönteni, lehet valakinek segítség.

2015. jan. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Épp ezért tettem fel a kérdést mert én is olvastam a facebookon.
2015. jan. 25. 17:21
 7/26 sandrachnologic ***** válasza:
Nekunk javasolta es be is oltattuk. Pontosan a veszélyes szovodmenyek miatt javasolta. Amikor meg csak 3 hónapos volt a fiam, egy szulopar reklamált neki eppen a tanácsadáson, hogy a kórházban volt a gyerek baranyhimlovel. Annyit mondott ra az orvosunk, hogy mindenki tájékoztatva van es volt is, ha nem kertek az oltást akkor ne rajta verjek le a port a szovodmenyek miatt.
2015. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
én ezt nem olvastam, de a lányomnak kisagyi vasculitise lett hat évesen.
2015. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert a nagyobbik lányomnak immunrendszere gyengébb és a szövődményektől félek de viszont van egy 8 hós tesója így is beadják vagy nem?Elkaphatja a kisebbik?
2015. jan. 25. 17:35
 10/26 anonim ***** válasza:

Én beoltattam a lányomat.

Ha elkapja, legyen gyengébb lefolyású a dolog, én úgy gondoltam.

Unokaöcsém arcán mai napig nagy hegek vannak bárányhimlő miatt. Lányomnál ezt nem szeretném (nem beszélve a többi mellékhatásról, amit a betegség esetleg okozhat).

2015. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!