Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Sinupret helyett mit lehetne...

Sinupret helyett mit lehetne adni egy 1 éves taknyos gyereknek?

Figyelt kérdés
Az alkoholtartalma miatt én nem szeretném ezt adni neki. Ki tudnám-e váltani valamilyen gyógyteakeverékkel, ami nyákoldó hatású? Esetleg a sinupret tablettás formáját beadhatom-e neki összetörve? 12 hónapos

2015. márc. 2. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikor fél éves volt a lányom, akkor is ezt adtam neki orvosi utasításra. Semmi baja nem lett tőle.

Egyébként 2 éves kor alatt semmit nem adnak általában, mert az Eu ... blablabla ..

Ha az orvos ezt rendelte el, akkor ezt add neki. Ha az orvos még nem látta a gyereked, akkor vidd el és majd ad rá valamit.


Gyógyteából a hársfavirág teát ajánlom. Hurut oldó. Viszont nem hiszem, hogy egy 1 éves gyereknek ezek a gyógynövényes drogok lennének a legjobbak, mivel nagyobb adagban egy felnőttnél is problémát okoz(hatnak).


A tabletta és a csepp teljesen más. Összetevőiben is!

2015. márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmit, talán több folyadékon és pro biotikum is nagyon jó! Por formában adom kevéske italban feloldva neki. Könnyebbennküzd a fertözések, betegségekneklen illetve a gyógyulási folyamat rövidebb.
2015. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha hurutosan köhög is mellé, akkor Prospan-t. Nekünk ezt írta fel a gyerekorvos a 6,5 hós babánknak, pedig a leírásában az van, hogy 2 éves kor fölött. Ez csak túlzott óvintézkedés a gyártó részéről, de nekünk semmi gondot nem okozott. Sinuprettel felváltva kellett adni neki és rendbe jött tőle. Sinupretet már 2 hónaposan is adni kellett neki, amikor a kötelező oltás után beteg lett, akkor is segített. Nem ártalmas a Sinupret, jó gyerekgyógyszer.
2015. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Látta ma reggel gyerekorvos. Orrcseppet, babyluufot és sinupretet javasolt, mint minden héten. Pedig már többször emlékeztettem, hogy a baby luuf balzsam kiütötte, ő is látta akkor, sinupretet pedig nem adok neki, mert alkoholtartalmú. Nem a hatásosságát vitatom, mert én is használtam már, nem rossz, de nem fogok alkoholt adni egy gyereknek, és különösképpen nem érdekel hogy más gyereknek mitől nem lett elvileg baja. Szóval marad az orrcsepp, D vitamin, C vitamin.

Antibiotikumot nem írt fel neki most sem. Érdes a légzése és folyik az orra, most nem is igazán köhög, éjszaka szokott egyet-kettőt köhögni, de fel sem ébred rá igazán, csak a másik oldalára fordul és alszik tovább. Láza se volt, jó a közérzete, a nátha sem zavarja. Az ovikezdés óta elég sűrűn náthás, a nagy hazahozza neki, persze a nagyobbik többnyire csak 2-3 napig beteg, a kicsi meg 1,5 hétig küzd ugyanazzal.

Engem az érdekelne, hogy azt az 5 gyógynövényt, amiből a sinupret van, lehetne-e más módon adni neki, mondjuk megveszem herbáriában őket külön-külön esetleg és teát főzök belőle. Lehet-e ezeket egyáltalán így külön-külön kapni, mert elég messze van a herbária, nincs kedvem fölöslegesen annyit sétálni. Amúgy megnéztem a drazsé betegtájékoztatóját: ugyanaz az 5féle gyógynövény van benne, de tényleg nem jó az sem, mert abban meg laktóz van, azt meg nem kaphat.

2015. márc. 2. 22:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Antibiotikum akkor kell, ha az orvos látja, hogy bakteriális felülfertőződés van, lázzal. Ok nélkül adva ártalmasabb, mint hinnéd.

Antal Vali oldalán vannak mindenféle gyógynövények, készítmények kisbabáknak is, nézz körül ott, lehet rendelni, kérdezni is tőlük (Bionom termékek), hátha ők tudnak adni számodra is megfelelőt.

2015. márc. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon bevált a Sinupret mást mint köptető nem is adnèk a gyerekeimnek!!! 4 nap alatt felszakította a trutyit és gyönyörűen felköhögte és nem köhögtette meg fulladásig!!!
2015. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!