Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy tavi fürdés alatt ugyan&ug...

Egy tavi fürdés alatt ugyanùgy össze lehet szedni hányás hasmenést, mint mondjuk egy medencés fürdöbe?

Figyelt kérdés
Egy pár ismerösm volt medencés fürdöbe betegek lettek.kìváncsi vagyok tavi fürdésnél mennyire gyakori?
2015. aug. 14. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tuti.

2,5 éves fiam a Balcsin nyaral mamánál. Most volt először nagy vízben. 2 éjszaka hányt is utána, azóta nem voltak strandolni, el is múlt neki.

Szerintem egy tó "szennyezettebb", abba nem nyomnak annyi klórt, viszont néhányan a végterméküket igen. Illetve vízi hulla is ázik benne, elpusztult halak... stb.

Ok, hogy nagy mennyiségű víz, így eloszlik, na de mégis benne van.


Ettől függetlenül én is szoktam fürödni a Balcsiba, ez nem veszi el a kedvem.

Szerintem medencében kevesebb mindent lehet összeszedni.

De mondom ezt laikusként. Lehet, itt majd megcáfolnak.

2015. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, 4 gyerekünk és mi, minden évben többször megfürdünk a Balatonban is és a Velencei tóban is. A gyerekek átlag 1,5 éves koruk óta fürdenek tavakban, tengerben.

Még soha, senkinek nem volt baja, soha egyikünk sem kapott fertőzést.

Uszodából már hoztak szemölcsöt, de sem tavakban, sem barátaink medencéjében nem szedtünk össze soha semmit.

2015. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Amikor pl a homokos parton 5 gyerek/ nm 2 a létszám. Folyik a pisi, meg minden.
2015. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elsővel értek egyet. Én sem fürdök élővízben, nemhogy a gyerek.
2015. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, nemrég volt a tévében, még a nyár elején valahol a Balatonon volt valami fertőzés a fürdőzők között. Azóta biztonságos a víz. Ugyanakkor, a természetes víz biztonságosabb, mint a strand v. élményfürdők medencéi. Nemhiába mondják a nőgyógyászok is a terhes nőknek, hogy inkább természetes vízbe menjenek, mint medencébe.
2015. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ditta323 ***** válasza:

Utálom a medencéket. Mi csakis természetes víz hívei vagyunk. Mivel még csak 11 hós a lányom ezért csak Balatonig mentünk nyaralni, 1 hetet voltunk minden nap vízben volt (volt, hogy 2* is bevittük), bő 2-2,5 órákat volt bent (úgy kellett ki imátkozni a vízből sokszor). Az ég világon semmi baja nem lett, jah és nem úszógumiban volt.

Ha idén még az idő engedi visszük még párszor.

2015. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!