Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kuki felrántás 1 évesen?

Kuki felrántás 1 évesen?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam. A gyerekorvos azt mondta, hogy amikor a gyerekek be szoktàk tölteni az 1 évet felszokta ràntani a kukacukat. Viszont sok helyről azt hallom, hogy nem szabad ilyen korban még piszkàlni. Hát én nem is tudom elképzelni hogy tudja felràntani majd azon a szűk nyíláson. Erősen gondolkodom hogy nem engedem inkább elviszem urológushoz hogy mondjon valamit. Kinek mi a talasztalata-e téren?

2015. aug. 28. 22:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Picit leirnád, hogy "felszokta ràntani a kukacukat" pontosan mit jelent?
2015. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

ezt olvasd el!

[link]

2015. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%

annyit amennyit enged a bőre, peluscserénél, fürdésnél, annyit hátra kell húzni és "visszazárni"


de tios erőszakoskodni, mert repedhet, heges lehet és aztán valódi szűkülete lehet!

2015. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Érzésteleníti és felrántja úgy hogy a fityma hátra húzható legyen. A felrántást nem tudom hogy csinálja mert az anyuka nem mert oda nézni akinek csinálta már. Utána sebes gennyes váladékos meg fájdalmas.
2015. aug. 28. 22:27
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

a cikkben is benne van, hogy 15 napig kell kenegetni

14.naptól lehet tornáztatni

és kérm használata nélkül megint x napot tornáztatni a bőrt

a hirtelenségtől, erőszaktól teljesen tartózkodni kell.



és amúgy 3 éves korra kell elválnia a bőrnek a fejétől

DE a legújabb kutatások szerint ráér 18 évesen is.


és olyan 10 éves kor alatt tanácsos, ha szőkületes, és nem simán letapadt, tornáztatni.


vidd másik orvoshoz!

2015. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

" Utána sebes gennyes váladékos meg fájdalmas."


ezért is tilos, ettől van hatalmas esély arra, hogy hegesedni fog, ami meg a szűkületet egy az egyben előidézheti!

2015. aug. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
az orvosoknak továbbképzésre kötelező járni, úgy néz ki a fent említett doki simán ellógja..
2015. aug. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

Szia! Mi 1 hónapja éltük át, tehát friss tapasztalat. Igaz hogy a fiam 2 éves volt. Na szóval, 2 éves státuszon nem tudta felhúzni a doki, és gyereksebésszetre adott időpontot. Ott mindenféle érzéstelenítés nülkül felhúzták neki. A fiam kb fél percig sírt, mig kiértünk az ajtón :) Azóta abszolut semmi probléma, minden gond nélkül tudom neki mosni, és hátrahúzni.


Off: a beavatkozás után 3-4 napig nagyon duzzadt lesz, de ez természetes. A beavatkozás napján TILOS felhúzni rajta a bőrt. Tehát másnaptól kezded a kezelést. Néha kamillával locsolgatod, és fürdésnél felhúzod a bőrt, megmosod, megtörlöd, és bekened paraffin olajjal (2 héten át minden fürcsi után) . A beavatkozás utáni első pár pisilés fájni fog neki, de nekünk másnapra azzal sem volt probléma :)

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha valamiben tudok segíteni, írj nyugodtan! Én a helyedben bevállalnám, mert megéri :)

2015. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Ez az a beavatkozás, amelynek soha nem vetném alá a fiamat önszántamból. Nincs az az isten!

A mi gyerekorvosunk az mondja, hogy pelenkás gyerek kukiját nem rántja hátra, mert bepállik a kukija a nedves pelusban, igazi gombatelep egy sérült bőrfelületnek.

Ha bármikot is beavatkozásra lenne szükség, urológushoz vinném, ragaszkodnék a fájdalomcsillapításhoz, és megvárnám minimum azt a kort, amikor a fiam elég nagy ahhoz, hogy át tudjuk beszélni, mi vár rá és.milyenek lesznek a következő napok.

Nem egy darab hús a fiam, igenis tudnia kell, mi és miért történik a testével.

2015. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A pelenkán pont gondolkodtam, hogyha sebes és pelusos akkor nem.kap-e fertőzést? Az lesz hogy felkeresek egy urológust a gyerekorvosnak pedig inkább nem engedem meg hogy bántsa. Ha hozzá kell nyúlni.akkor is inkább urológus csinálja. A gyerekorvosunk a hozzátáplálást is sietettni akarta 4 hósan akarta holott anyatejes és a csapból is az folyik hogy 6 hó.
2015. aug. 28. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!