Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez feltétlen bajt jelent,...

Ez feltétlen bajt jelent, vagy egyszeri alkalom volt? Elájult a 2 évesem.

Figyelt kérdés

Mikulásbuli volt az oviban. 2 éves fiam is ott volt, sütizett a gyerekekkel, majd itthon megevett egy kindertojást és egy csokinyalókát. Kb 5 percre rá mondta, hogy fáj a háta, felvettem, majd elájult. Leverte a víz, elsápadt, elfehéredett, még a szája is fehér volt. Kb 2 percre rá jobban lett, még 5 perc kellett ahhoz, hogy teljesen magához térjen. Ekkor már ott volt a gyerekorvosunk és a szomszédunk, aki ápolónő. Mindketten azt mondták, felment a cukra, és a szervezete nem tudta egyből feldolgozni. Holnap megyek vele vérvételre. Azóta jól van, élénk, eszik, játszik, mostmár nyugodtan alszik. Látszólag semmi baja.

Néha kap édességet, igaz nem ennyit, ma csak a buli miatt volt ennyi, de még sosem volt gond. Szerintetek tényleg gond lehet, vagy a dokinak van igaza, és semmi komoly dolog nem lehet? Nem merek elaludni. Még sosem volt egy orrfolyásnál betegebb, nem tudom ezt hova tenni.


2015. dec. 3. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy igaza van a dokinak, de en lehet csinaltatnek egy vizsgalatot a cukraval kapcsolatban. Mar csak a magad megnyugtatasa vegett is,ha mar aludni sem tudsz. Inkabb egy felesleges kor,minthogy neadj isten tenyleg lappang ott valami.

Az is lehet,hogy csak fel volt porogve a buli es az edesseg hatasara es hirtelen nem tudta maskepp kezelni a szervezete... De az a vizsgalat artani nem art! Mindenki megnyugszik:) azert majd ird meg ,ha esetleg elvinned,mi lett az eredmeny.

2015. dec. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az orvos nyilván jobban tudja, de én cukorbetegként mégis azt mondom, hogy nem hiszem, hogy ez a cukra miatt volt.

Először is egy egészséges (tehát nem cukorbeteg) embernek nem megy fel a cukra. Akármennyi szénhidrátot fogyaszt, a hasnyálmirigye megfelelő mennyiségű inzulint termel és a cukrát a normál tartományban tartja. Ráadásul ez mennyiség, amit megevett azért nem extrém sok.

Ha egy gyerek cukorbeteg, akkor nyilván felmegy a cukra ennyitől. Viszon a cukorbetegek egy enyhén/közepesen magas cukortól nem igazán szoktak rosszul lenni. Ha már annyira magas a vércukor, hogy elájuljon a beteg, akkor nem jönne ilyen könnyen helyre és máskor is lennének komoly tünetei. Az a cukorbetegség (2-es típusú), ami évekig rejtve marad nem jellemző ilyen pici korban. 2 éves gyerek, ha cukorbeteg, akkor szinte biztos, hogy 1-es típusú, az meg nem sokáig marad tünet nélkül.

2015. dec. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Apum, a tesója, és még jó páran cukorbetegek a családban, ki 1-es, ki 2-es típusú, nekem terhességi cukrom volt. A hajlam meg van rá. Mindenképp utánajárunk a dolognak, most ott tartunk, hogy hétfőig figyelgetem, aztán lemegyünk a dokihoz, és megkérem, hogy vizsgáltassa ki. Nem tudom, hogy ez összefügghet e azzal, hogy kicsi korában 2szer volt epilepsziához hasonló rohama ( 2 - 3 hetesen ), de a dokik nem tudták megmondani valóban az e. Akár az is visszajöhetett.
2015. dec. 4. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!