Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vigyem orvoshoz a gyereket...

Vigyem orvoshoz a gyereket köhögéssel?

Figyelt kérdés
A fiam 16 hónapos és tegnap este óta nagyon taknyos, folyamatosan hapcizza kifele. Ma reggel óta már száraz köhögése is van, elég sokat köhög. Enni eszik, iszik is, a kedve is jó, szaladgál, játszik. Láza nincs. Szerintetek vigyem el ügyeletre vagy várjak még és akkor vigyem ha rosszabbodna a helyzet? Eddig sose volt még ilyen, ha beteg lett akkor hurutos köhögése volt rögtön, de most olvastam hogy a száraz köhögés utalhat tüdőgyulladásra. Aggódom, mert koraszülött, még a kórházban 2 hónapos korában volt egy kezdödő tüdőgyulladása, abból könnyen felépült. Annyira szerencsesek vagyunk hogy mindig ilyen hosszú hétvégékre lesz beteg, amikor nincs háziorvos :/
2016. máj. 14. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem vinném ügyeletre ha lehet, mert ott nagyon felületesen látják csak el általában és mindenre antibiotikumot írnak.

Ha nem rosszabbodik akkor várj keddig.

2016. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én sem vinném. Nincs inhalátorotok?

Azzal lehetne párázni, az minden fajta köhögésnek jót tesz.

Fenistil, orrcsepp, esetleg Calcimusc ha van otthon az jó nyálkaoldásra. De mehet más köptető is ha van.

2016. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja és orrszívás ezerrel, ez lemaradt.

második

2016. máj. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Úgy döntöttem én is hogy inkább még nem viszem el. Az orrát szívom, van orrcseppünk is, meg legutóbb a Zyrtecet mondták hogy adjam neki ha náthás, ami ugye allergiára való gyógyszer, de azt mondták náthánál is segít.

En mindig a kórházba szoktam ilyenkor ügyeletre vinni mert 0-24 óráig vannak és eddig még mindig lelkiismeretesen foglalkoztak a gyerekkel, mondjuk sajna sose ok nélkül vittem.

2016. máj. 14. 13:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez vírus lehet most. Az én babámnak nem írt az orvos antibiotikumot fel erre csak inhalálni kellett. Egy hétfői nap voltunk azt mondta vigyem vissza szerdán, szerdán már ő úgy hallotta jobb, azt mondta azért hétfőn vigyük vissza ha nem gyógyul meg, erre már nem került sor. Első 1-2 nap száraz köhögés volt aztán már hurutos. Folyt az orra neki is, híg volt és átlátszó, elvileg ez is inkább vírust jelent.
2016. máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja csak az maradt ki, hogy a rendelőben nálunk mindenki köhögött szóval minden volt a babámnál csak egyedi eset nem.
2016. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köptetőt nem tudom adjak e. Legutóbb az orvosunk azt mondta azt csak akkor adjam ha hurutos köhögése van. Mondjuk eddig még csak olyan volt, ezért nem tudom mit kezdjek most ezzel a száraz köhögéssel. Szegényke most aludt el, de van hogy alvás közben is köhög.
2016. máj. 14. 13:50
 8/11 A kérdező kommentje:

Hogyan inhaláltok? Nekem azt mondták ilyen kicsiknél még nem szabad.

Tuti hogy valami vírus. Szerdán voltunk babaklubban, láttam hogy az egyik gyereknek folyik az orra, akkor már tudtam hogy tuti nem ússzuk meg :/ Nem értem ilyenkor minek hozzak a gyereket, mi betegen mindig itthon maradunk.

2016. máj. 14. 13:55
 9/11 anonim ***** válasza:
5 honapos a lanyom, 2 hetes kora ota inhalalunk. Itt (Olaszorszagban elunk) kizarolag ezt lehet csak csinalni a pici babakkal, ha betegek. A lanyomnak 2 hetesen bronchiolitisze volt (az az amit az RSV virus okoz), es gyakorlatilag azota folyamatosan beteg. A nagy mindent hazahoz az ovibol. Nekunk van inhalatorunk. Ha csak egy kis kohoges van, akkor 3%-os sos vizzel kell inhalalni 3-szor egy nap. Ha komolyabb (ezt orvos tudja megallapitani, ha meghallgatja a tudejet), irnak fel kortizont, vagy horgotagitot, attol fuggoen mi baja van.
2016. máj. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy inhalátorunk.

Ha most nem is, de a későbbiekre nézve nagyon érdemes beszerezni. (Nekem kruppos volt kicsinek az egyik gyerekem, azért van ilyen gépünk, akkor receptre felírták, de lehet venni és bár nem olcsó, nagyon megéri)

Nekünk ilyen van, csak egy régebbi modell, mert már 6-7 éves:

[link]


De van más márka is, Omron, meg nem is tudom, itt a GYK-n is rá tudsz keresni, olvastam nemrég egy ilyen kérdést.


Gyógyszerporlasztónak van írva, mi sima sós vízzel használjuk.

Van baby maszk is, de mi azt a csövet szoktuk odatenni, akár pár hónapos babának is lehet, alvás közben is.

2016. máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!