Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Darázscsípés allergiás reakció...

Darázscsípés allergiás reakció? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

3 éves fiamat bármi megcsípi, elég durván megdagad. Ilyenkor kenem Fenistillel, meg adom a Cetirizin cseppet.

Nem csípte még meg darázs, ezért nem tudom, de mi van, ha allergiás rá?

Akkor mi történik? Mennyire durva és gyors a fulladás vagy bármi? Mert nálunk kb 0.5-1 óra, mire a mentő kiér (pedig Pest agglomeráció).

Ma volt dokinál a férjem a gyerekkel, az ovi igazolás miatt. Ő írt valamit receptre allergia esetére, de csak 1-et lehet. Akkor azt vinni kell minden nap az oviba meg haza? Mert azt kérdeztem, ők csak Calciumot itatnak, meg ecettel borogatnak...

Akiknek allergiás a darázscsípésre a gyereke, ti hogy csináljátok?


2016. aug. 31. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Van valami injekció, ami kell az allergiásoknak, hogy mindig náluk legyen. De hozzátenném, en magam is allergiás vagyok mindenféle csípése. Nagyon csúnya egy sima szúnyogcsípés is rajtam. Darázs még nem csípett meg, de méh igen, és semmi bajom nem lett. Nem tudom, mi lenne a darazzsal, nem is akarom megtudni :D de csak azert írom, mert nem garancia ettől még, hogy allergiás reakciója lenne a darázstól. Persze ertem, hogy jobb félni...
2016. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, mások is mondták már.

De nem akkor szeretnék szembesülni az allergiával, amikor már dagad a gyerek, és fulladozik...

Inkább ne legyen rá szükség, de nyugodt vagyok, hogy baj esetén van nálam megoldás.

2016. aug. 31. 12:38
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Kálciumot felejtsd el, allergia esetén placebo és értékes időt vesztesz vele.

Ha csípés van, minél hamarabb orvos, akár felnőtt háziorvos is - még mindig jobb, mint a szomszédtól kapott fals infók.


Orvosnak vagy ügyeletnek kell lennie a közelben, úgyhogy oda vigyétek be azonnal, ha ilyen van.

2016. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meglehet csináltatni az allergia vizsgálatot, hogy ténylegesen van e allergia.
2016. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem 6 évesen csípett homlokon egy méh, hamar az egész arcom bedagadt...több nap volt mire lement. Akkor kaptam ra injekciót dokitol es mindig kell legyen nálam cetirizin, kalcium es fenistil. MEH es darazscsipes allrgiam van. Piciknek van cetirizincsepp, de inkabb kérdezz orvostól!! Az a biztos
2016. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 5-ös. Nekünk is Cetirizin cseppet adott a doki, meg van itthon Fenistil gél.

És a Cetirizin olyan gyorsan hat?

2016. szept. 17. 11:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Rég jártam itt, ha még nem kaptál ra választ, akkor írom amit tudok. Azóta csipesem nem volt, így arra nem tudom. Viszont a laktozerzekenyseg miatti viszketesem semmitől nem múlt, de ezt bevettem es kb negyed óra-fel óra utan elmúlt
2016. szept. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!