Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen gyakran szed más...

Milyen gyakran szed más gyereke antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves és most kap ötödször antibiotikumot. Úgy érzem ez nagyon sok, a barátnőm ekkora gyereke még sosem kapott, a másiké 7 év alatt egyszer.

2016. okt. 31. 07:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi baja van? Másod véleményt szoktál kérni?
2016. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szolás az orvosokat szidni, hogy minden semmiségre antibiotikumot írnak, de szerintem pusztán mázlista az, akinek nem vagy csak nagyon ritkán kell.


14 hónaposom eddig 4-szer kapott, ebből 3-szor vénásan kórházi bennfekvés alatt és örülünk hogy állandóra nem írták fel (vur - vizeletfertőtlenítés - hogy ne veszítsük el az egyik veséjét).

2016. okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Sok beteg gyereket bevisznek sz óvodába, így 3 havonta minimum kap, addig bírja a strapát pedig kap vitamint. 4 egyáltalán nem sok. Nem az ördögtől van amúgy sem..
2016. okt. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Vitaminokat szedünk. Télen, nyáron hóba fagyba kint van. 3 évesen fagyba kiszaladt utánam pólóba. Óriási szélbe bicikliztünk (muszájból persze), de úgy megerősödött, hogy eddig még antibiotikumot nem szedett. Egyébként sokszor indokolatlanul adják. Barátnőm gyerek ha lázas már azt kap. Szerintem más 30-szor kapott.

Nem az ördögtől való az antibiotikum, de mérlegelni kell.

2016. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy minden gyerek egyforma.
2016. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Az az egészségügyi dolgozó, aki a másodvéleménytől tart, saját magát jellemzi.
2016. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

A 10 es 7,5 eves fiaim eddig egyszer kaptak fejenkent.

Szerencsere nem betegesek.evente egyszer benyelik a hanyos fosost es talan szinten evente egyszer nathasak,de sokszor az sem veszes,laz nelkuli.

A gyerekorvos szinte csak a kotelezo oltasokon latta oket.

2016. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7 évesem kb 3x (egyszer rögtön születés után), 15 hósom még nem kapott. Nekünk szokott adni a doktornéni receptet, de mindig elmondja, milyen esetben kell kiváltanom. Általában a vitamintól is helyrejönnek.
2016. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Talán 3 alkalommal kapott, most lesz 4 éves.

Akkor is csak azért, mert bakteriális felülfertőződése lett ami nem akart múlni.

Általában amúgy el se viszem orvoshoz, ha csak vírus, azt itthon magam is tudom neki kezelni, de volt már párszor bakteriális fertőzése amiből szintén kigyógyult gyógyszer nélkül.

Antibiotikumhoz csak a legvégső esetben fordulnék, meg úgy általában gyógyszerellenes vagyok, a természet erejében bízok.

2016. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Gratulálok annak, aki otthon sáfárkodik, az helyett, hogy elvinné orvoshoz. De az intézmény is leírta magát, aki igazolás és minden nélkül beveszi a gyereket.

Nálunk is vannak ilyen szülők, az ilyenek gyereke soha nem gyógyulnak meg teljesen.

2016. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!