Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves kislányomnak. Elkezdett...

2 éves kislányomnak. Elkezdett fájni a nemi szerve. Lehet ez húgyúti fertőzés? Ha igen kinek mi a tapasztalata? Többi lent.

Figyelt kérdés
A bátyjának influenzája van, ma ő is lázas lett, az orra folyik, köhög. Némi hasmars is társul ehhez. Ennek ellenére viszonylag jókedvű, rendesen iszik,jó étvággyal eszik. Alighanem a bátyjához hasonlóan igen nehezen levihető a láza. Eddig nem is volt semmi más de most este elkezdett sírni, hogy fáj a popsija. Igaz elől mutogatta, hogy ott fáj. Ö a fájdalom kérdésében egyáltalán nem megbízható még, a fájdalom helyének a megmutatásában sem feltétlenül jó. A vizelete nem büdös vagy ilyesmi, már amennyit a peluson keresztül ki tudtam szagolni.Kérdésem, hogy ha bebizonyosodik a felfázás akkor bent fogják a kórházban vagy mire számítsunk? (Azért, mert más panaszok is vannak) Egyáltalán mik a tapasztalataitok ilyesmi fertőzésekkel? Sokszor visszatér? Ezután minden lázas betegségnél vizeletmintát kell adni? Mire számítsunk ha be kell mennünk a kórházba? Köszönöm.

2017. jan. 15. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyógyszeres kezelés, sok folyadék semmi komy baj nem lesz.

Ha felfázás akkor gyógyszert sem fog kapni. Lehet csak megütötte ott

2017. jan. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Kerdezo, te meg nem voltal felfazva?

Nem, nem kerul korhazba ezert. Gyogyszert kap ra, ha egyaltalan az a baja.

Ne lass remeket , foleg ne elore.

2017. jan. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, nem nem voltam felfázva, még terhesen se. Tudom,szerencsés vagyok. :)
2017. jan. 16. 00:44
 4/10 anonim ***** válasza:
A hasmenéstől fájhat a popsija, kicsípi neki gondolom. Az én kislányomnak volt húgyúti fertőzése. Antibiotikumot kapott torokgyulladásra és az antibiotikumtól hasmenése lett és gyanítjuk, hogy a híg székletből ment fel neki a baktérium. Ugye itt az a gond, hogy a pelusba megy a széklet és nem mindig derült ki azonnal, így benne ült:( Ő már mondja, mondta is hogy rossz a pisi. A doktornő steril csövet adott vizeletvételhez, nem volt egyszerű belepisiltetni középsugárral! De sikerült a tenyésztés és a célzott antibiotikum már első nap megszüntette minden panaszát. Ennek már több hete. Most viszont 2 napja megint panaszkodik néha, már tiszta ideg vagyok, csak még nem sikerült kiderítenem, hogy biztosan csíp-e neki a pisi, mert letagadja ha rákérdezek. Nálatok viszont el tudom képzelni, hogy csak a popsiját csípte ki a hasmenés.
2017. jan. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is a hasmenés lesz a ludas.

Most pont ilyen vírus van.

Én is sikeresen elkaptam és nekem is görcsölt a hasam,ráadásul a női lét szépsége,hogy ha alul görcsöl a hasam,akkor az átsugárzik a végbélnyílásomba és a hüvelyembe is.

Szerintem a kislányodnál is ez lesz.

Ez majd elmúlik,ha a vírus szépen kiment belőlle.

Persze ha véletlenül nem múlna el vidd orvoshoz,de azért pánikolni nem kell.

És ha már anya vagy nézz utána az alap betegségeknek.

A felfázás bakteriális fertőzés,ami a húgycsövön keresztül jut a húgyhólyagba és ott gyulladást okoz.

A hétköznapi "megfázás" jellemzően vírusos eredetű megbetegedés(annyi köze van a hideghez,hogy a hideg hatására legyengül a szervezet és a vírus könnyen megtámadja),amivel egy egészséges szervezetben láz társul,mert az immunrendszerünk próbálja legyőzni.

A kettő betegségnek az ég világon semmi köze nincs egymáshoz,ezt felnőttként illene tudni.

2017. jan. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól kiosztottátok. Akkor amit a szakértő (nephrológus) mond: véráramon keresztüli fertőződés lehetséges, amennyiben hajlamos huti-ra az illető. Ez azt jelenti, hogy máshol kezdődő gyulladás a húgyútakra is rámegy.

Kicsiknél az alsó húgyúti fertőzés könnyen felszáll és pyelonephritist okoz. Ez a pelenkásoknál gyakoribb.

Az első ilyen gyulladást szeretik vénás antibiotikummal gyógyítani, mert gyorsabb. Igen, akinél ilyen előfordul, minden lázas megbetegedés esetén érdemes a vizeletet is megnézni. Akkor is, ha "megfázás" indítja.


De 2 éves annyira már nem kicsi. Plusz előre nem kell pánikolni.

Ha erre gyanakszol, próbálj vizeletet venni és vidd le a dokinak, stixszel megnézi.

2017. jan. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valószínű inkább a kaki lesz a ludas, mert azóta is kakilt és fájlalta a popsiját megint.Holnap lesz az orvosunk, addig vizeletmintát próbálok venni tőle steril üvegbe, lemosott popsival- puncival.
2017. jan. 16. 10:38
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a láz és a hasmenés mellett is olyan mint a motolla :) a bátyja sokkal rosszabbul viselte az egészet :)
2017. jan. 16. 10:41
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze nem hagyom ugrabugrálni.... azért a levitt hőmérséklet is majdnem 38C
2017. jan. 16. 14:03
 10/10 anonim ***** válasza:

6-os,teljesen igazad van,viszont amiről te beszélsz az bakteriális fertőzés/megbetegedés.

Ebben az esetbe mivel nyilván a baktériumok is tudnak a vérben "utazni" így hólyaghurutot is tudnak okozni.

A kérdező esetében viszont egyértelműen vírusról van szó,sőt a "megfázásos" megbetegedések 80%át vírusok okozzák,aminek a felfázáshoz semmi köze,mert vírus nem tud hólyaghurutot csinálni.

Persze szélsőséges esetekben lehet bakteriális felülfertőződés vagy akár olyan is,hogy a legyengült immunrendszer nem tud mit kezdeni a húgycsőbe került baktériumokkal,de azért nem a kivételes eseteket kell alapul venni.

2017. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!