Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Erre tényleg nem kell antibiot...

Erre tényleg nem kell antibiotikum?

Figyelt kérdés

2 éves, 2 napig 40 körüli láz. Majd mostmár nagyon folyik az orra, csúnyán köhög, hány is néha. Sír egész nap szinte, éjszaka is. Nem nagyon tud aludni a köhögéstől. Olyan váladékosan köhög egyébként. Láz folyamatosan van, csak nem magas már. Troka biztosan fáj, két napja egyáltalán nem eszik, inni szerencsére időnként azért sikerül. Könyékig a szájában van szegény, fogja is sokszor a nyakát.

Orvos annyit mondott lázcsillapítás, meg fenistil cseppek és éjszakára sinecod.

De olyan ramatyul van szegénykém, már ránézésre is.


2017. jan. 17. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Minimum lenne orr-torok váladék tenyésztés és utána antibiotikum. 40 fokos láza nem lesz csak úgy magától az embernek. Egyébként vírus is lehet. Az ellen meg hatástalan az antibiotikum
2017. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
91%
Az orvos feltehetően vírusos megbetegedést diagnosztizált. Arra nem hat antibiotikum, de meg fog vele birkózni a gyerek immunrendszere, ne aggódj. Biztos visszarendelt az orvos, vagy mondta, ha bármi állapotromlás lenne, akkor menjetek vissza.
2017. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Tökéletesen jól rendelkezett az orvos, antibiotikum csak végső esetben kell, amikor bakteriális fertőzés áll fenn.
2017. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Kérdezem a jelenlevőktől, hogy honnan lehet tudni, hogy nem vírus, bakteriális felülfertőződéssel tarkítva?


Kérdező, vidd el egy másik dokihoz.

2017. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos így diploma nélkül nem lehet. Simán lehet vírus is, baci is. Mikorra hivott vissza? Gondolom ha nem javul majd ír fel valamit. A kisfiamnak se írt antibiotikumot egy köhögéses orrfolyásos betegségre, 3 nap múlva kellett visszavinnem, köhögött akkor is de hallgatásra a doki sokkal jobbnak találta a helyzetet így végül csak vírus volt és örülök, hogy nem kellett feleslegesen terhelni antibogyóval.
2017. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy tudja eldönteni, hogy vírus vagy baci. A torkába ha belenéztem én is láttam, hogy piros. Hallgatózás meg hát nem tudom, nevezhetem e annak.

Sima köhögésnél fel sem merülne bennem a kérdés. De ez a gyerek most nagyon beteg. Tényleg folyton sír. Fél óránál többet aludni nem tud. 3 óránként felváltva lázcsillapítással tudjuk tartani a 38,2-t.

Remélem nem lesz komolyabb.

2017. jan. 17. 11:19
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
A magas láz virusfertozesre utal, onnan tudja az orvos. Még onnan, hogy nem egy gyereket látott már közelről és nem 2 éves OKJ tanfolyamon szerezte az orvosi diplomáját
2017. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azért ennyire nem vagyok biztos az orvosokban. Anno a másik gyereknél tüdőgyulladást nem ismert fel. Kapott ott is vmi tüneti valamit (már jó pár éve volt), este én vittem az ügyeletre , röntgen, kétoldali tüdőgyulladás. Vagy szalmonella fertőzésre (amit nyári virusnak vélt, semmi tenyésztés) kapott hasfogót, este vittem úgyszint ,már rakták is infúzióra. 3 nap múlva eredmény, amit a kórházból küldtek. Szalmonella. 5 nap infúzió volt.

Szóval annyira azért nem vagyok biztos abban, hogy egy torokba nézésből megállípítja h vírus vagy baci.



Kíváncsi voltam az itteniek tapasztalatára.

2017. jan. 17. 11:44
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és bakteriális tüdőgyulladásnál is magas láz volt! Tenészették, nem vírus okozta a tüdőgyuszit.
2017. jan. 17. 11:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol az orvosotokban, miért nem váltasz? Én így tettem a miénkkel kapcs, szintén elbagatelizált mindent.


Mutasd meg a kicsit másik orvosnak.

Az én lányom hasonlóan volt, bár ő nem hányt. Nem kapott antibiot egy ideig, de a 3. napon már sötétzöld volt az orrváladéka, akkor elkezdtük a kúrát. Két nap után kutya baja nem volt.


Nyilván fontos, hogy ne szedjen az ember minden köhintésre antibiotikumot, de azért ez a démonizálás már kissé túlzás az emberek ill. néhány orvos részéről.

2017. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!