Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Péntek este óta lázas a...

Péntek este óta lázas a kislányom, nem tart ez már túl sokáig? Van tapasztalat influenza esetében meddig tart a láz?

Figyelt kérdés
Voltunk orvosnál hétfőn délután influenza valószínű,kapott antibiotikumot de rossz íze miatt csak 2 adagot tudott bevenni, kedden masikfajtát adott a doktor, naponta 4* lázas még mindig.a dokit hívtam de nem veszi fel a telefont. Aggódom nem túl sok ez már, eddig max 3 napig volt lázas! Bár itt biztos a késői gyógyszer miatt van gondolom, hiába vittem ügyeletre szombaton nem adtak semmit.Én nagyon aggódom.nem nagyon eszik. Félek a sok gyógyszer bántani fogja a hasát.
2017. jan. 18. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha csak szimplán influenzás lenne, akkor nem kapott volna antibiotikumot. Ugyanis az influenzát vírus okozza, az antibiotikum meg csak baktérium ellen hatásos. Szóval valószínűleg akkor már felülfertőződött baktériummal.

És egy nagyon makacs fertőzés esetén több napig is elhúzódhat a láz. Sőt, pont a bakteriális fertőzés egyik tünete, hogy a láz nem múlik el 3 nap után, hanem tovább tart.

Szóval add neki a felírt antibiotikumot, adj neki lázcsillapítót és adj neki probiotikumot és akkor nem fog semmi gond lenni a hasával is. Illetve gyógyszereket mindig csak étkezés után adj. Tehát éhgyomorra semmilyen gyógyszert ne adj neki.

És ilyenkor teljesen normális, hogy nincs étvágya. A lényeg, hogy a folyadék meglegyen a láz miatt.

2017. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, (3 gyermekem van, volt dolgom már jónéhány betegséggel) de az, hogy nincs jó íze a gyógyszernek az nem szempont. Meg kell oldani, hogy bevegye. HA kiskanállal nem megy akkor a szuszpenziós adagolóval, apránként, vagy gyorsan...ki kell tapasztalni.

Biztos a bakteriális felülfertőzés. Ahogy az előzőekben is írták. Antibiotikumot nem ír fel vírusra az orvos, mert hatástalan. A vírust ki kell bekkelni, alvással, sok folyadékkal.

Ilyen betegen ne eröltess evést. Inni kell, az fontos.

2017. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kihányta a gyógyszert egyszerűen, hiába adagoltam mézzel keverten is.. én nem kinoznom ha van mód felírni másikat, doktornöt megkérdeztem mi van ilyenkor ö ajánlotta. Sajnos most befulladt ezért virrasztok mellette, fújtak be ventolint mondák hogy előfordulhat hogy ez lesz mivel nagyon köhög. Holnap megint elviszem az orvoshoz. A tüdeje tiszta volt legutóbb de változhat óráról órára. Sajnos nagyon rosszul van most.köhög a ventolin ellenére is.
2017. jan. 19. 00:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Én fújtak be ventolint most.
2017. jan. 19. 00:18
 5/6 anonim ***** válasza:

ha kihányja,akkor vidd be a kórházba! nekünk is volt ilyen,rögtön infúzióra tették és vénásan adták az antibiotikumot.

Ez nem vicc,ebből nagyobb baj is lehet.

2017. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Az én lányomnál az a tapasztalat,ill.Doktornő is azt mondta,hogy min.3 nap kell mire hatni kezd az antibiotikum. Általában 4.nap már jobban szokott lenni a lányom. Kitartás!
2017. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!