Van itt valaki akinek a gyermeke átesett a kéz-láb-száj megbetegedésen?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tartott a teljes gyógyulás?Sok embertől hallottam,h.a betegség után néhány hónappal leválhatnak a körmök is.
2017. aug. 8. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Jelen.

Kb. egy teljes honap volt, mire gyogyult lett.

Leesett tobb korme, lehamlott a bőre is.

2017. aug. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nekünk is az volt. Azért írom, hogy elvileg mert nekünk apró pöttyök voltak a tenyerén, talpán és egy kevés a combján és hasán. A doki azt mondta, hogy a torkán is lát, de mi abból semmit nem érzékeltünk (szerencsére).

Nekünk pár nap alatt elmúltak a pöttyök és utána semmi baja nem volt. Persze közösségbe nem vittem mert állítólag nagyon fertőző.

Szóval nekem gyanús, hogy inkább allergia volt mert akkor sok áfonyát evett.

2017. aug. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nálunk a szájába és torkában is van,volt.Enni és inni sem tudott szinte.:( Első és kb.mennyi időre rá kezdtek lejönni a körmök?És hogy?Fájt neki?És mennyi idő volt mire regenerálódtak a körmei?Hámlásról is olvastam.Az kb.mikor kezdödött?Mert nálunk már alig látszanak a pöttyök.A nagyobbak amik inkább hólyagok voltak azok mintha besebesedtek volna.Bocsi a sok kérdésért csak aggódom nagyon!:(
2017. aug. 8. 20:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ezek a tünetek voltak,amiket leírtak.Nem mondta a doki,hogy le fog válni az összes körme,kezén-lábán,így valami körömgombára gondoltunk,mert a lábán kezdődött...ne is mondd...

Kb egy hónappal a szája gyógyulása után jelentkezett és vagy 2 héten át estek le a körmök.Alatta nőtt a másik,nem fájlalta csak 2 ujját,a többit egyáltalán nem.

2017. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Basszus...szegénykék!:( Nekem sem doki mondta,hanem úgy hallottam és olvastam is,ahogy keresgéltem a neten.Ma rákérdeztem a gyerekorvosnál és azt mondta körömleválással még nem találkozott.Torkában már nem látott hólyagokat csak a szájában van még 2-3 és hála az égnek már nem fájlalja.Múlthét csütörtökön kezdődött kórházban is voltunk pár napot.Először azt mondták a pöttyeire,h.a melegtől vannak.És látszott valami elváltozás a körmökön leesés előtt?És egyben levált?Nem volt sebes alatta?
2017. aug. 8. 23:07
 6/10 anonim ***** válasza:

cca 1 hétig volt beteg. Lázzal kezdődött, majd kipöttyösödött a tenyere. talpán nem vettem észre különösképp, max 1-2 pöttyöt, viszont a szája telis tele volt hólyagokkal.

erre kaptunk ecsetelőt, hogy legalább enni tudjon, és bizony ekkor kényszerült leszokni a cumiról, mert fájt neki.


már teljesen gyógyult volt, hetek óta járt oviba, amikor lehámlott a tenyere, talpa. körmei nem estek le.

2017. aug. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!És kapta még meg tesó esetleg felnőtt a vírust?Én is most lázad voltam 2 napig,fáj a torkom és ma észrevettem 2 pöttyöt magamon.Mondjuk kisfiamnak gyorsabban jöttek ki a pöttyök.Félek nehogy visszafertőzzem!!!A doki csak annyit mondott húzzak szájmaszkot.És a hámlás is fájdalommentes volt?Remélem megmaradnak a körmei!!!
2017. aug. 9. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Majdnem 2 hétig volt itthon ősszel a pöttyökkel (elsős, rosszul jött ki, hogy màr az elején ennyit hiányzott). Már rég el is felejetettem a betegséget, amikor láttam, hogy hámlik a tenyere-talpa, aztán láttam a körmeit is. Azt hittem én is, valamilyen gomba. Elmentünk a dokihoz, ő mondta, hogy ez még ennek a betegségnek a vége. Neki nem estek le a körmei, csak olyan nyomottak voltak. Mint amikor beütöd, benyomódik, úgymarad, majd lenő. Csak majdnem az összes, és leginkább a kezén. A lenövés ugye hosszú idő volt, a hámlás is eltartott vagy 1-1,5 hétig. De ezekkel járt suliba, azt mondta a doki, hogy ezzel mehet.
2017. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Húú...nem semmi ez a vírus!:( Nem is hallottam még ilyenről eddig.Az én kisfiam 9 hónapos fogalmam sincs hogy kaphatta el.Bár a családban vannak gyerekek,akikkel érintkeztünk ők idősebbek.Volt náluk is valami,de nem ilyen tünetek voltak és 1-2 nap alatt átment rajtuk.Más közösségbe amúgy nem voltunk.Csak ugye a napi bevásárlások,intéznivalók vannak,de azért közben úgy nem érintkezünk senkivel.Jöheznek még a tapasztalatok!!!Minden érdekel a betegséggel kapcsolatban!Az eddigi válaszokat nagyon köszönöm!!!
2017. aug. 9. 13:17
 10/10 anonim válasza:

Felnőtt vagyok, 28 éves, a kislányomtol kaptam el. Neki semmi baja nem volt hála istennek, egy két helyen jelentkezett nála. Viszont nekem a tenyeremen a kézfejemen és a talpamon jelentkezett ezek a kiütések. A viszketést egy allergiagyógyszerrel kezeltem, orvos által felírttal, kezemre kenőcsöt kaptam. a viszketés, és a fájdalom ezekkel elmúlt, azonban most vagyok a hámlás résznél. Hihetetlen. mintha az egész kezem le akarná dobni a bőrt magáról amik elhaltak bőrsejtek megújúlnak. Mosogattam, és utána a fehér kis bőrhólyagog kiáztak, majd úgy néztem ki, mint akinek még mindig habos a keze, majd elkezdtem leszedegetni a bőrőmet. a körömleválásról még nincs tapasztalatom, remélem hogy már közel 1 hónapos szenvedés után, lassan elmúlik végleg ez a betegség.

Csak azért irtam ide, mert mindenhol érdeklődnek hogy felnőtt is elkaphatja e esetleg, de sehol nem találtam konkrét választ. Élő példa lennék rá, hogy igen. Sajnos igen.

2018. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!