Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen kezdeményezésről? Egymás gyerekeire vigyázni, ha betegek.

Figyelt kérdés
Az elmúlt 4 hétből 3-at táppénzen voltam/vagyok a fiammal. Egyrészt egyedül nevelem, így ez nagyon megterhel anyagilag, másrészt a munkáltatóm sem nézi jó szemmel. Tudom, látom, hogy sokan beviszik a gyereküket betegen az oviba, így az én fiam is állandóan felülfertőződik. Arra gondoltam, hogy összebeszélek a szülőkkel, hogy most ha már úgyis megint itthon vagyok inkább bevállalok még egy-két gyereket a csoportból, mint hogy bevigyék őket betegen, ha nem tudják hova tenni őket. Cserébe talán majd más is vogyázna az én fiamra, ha legközelebb ilyen lesz, és akkor nem 3 szülő esik ki a munkából, csak egy, és nekem pl. úgyis mindegy, hogy egy gyereknek adok be gyógyszert, vagy kettőnek-háromnak. Vagy ez hülye gondolat? Ti rábíznátok másra a gyereketeket mondjuk egy megfázás esetén?
2018. márc. 6. 08:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem bíznám rá ovistárs szüleire! Ahhoz nagyon-nagyon jól kéne ismernem, de még a baràtnőimmel sem vigyázunk egymás gyerekeire!
2018. márc. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Egy megfázás esetén én sem tartom otthon a gyereket.

Oké, persze ha gyógyszer kell, nem mehet oviba. Az első napojban, amíg fáj, amíg nyűgös, lázas, addig mindegy ki mit csinál, ha meg is szakadnak én kellek neki, csak anya jó.

Az a baj ezzel, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz a kórokozó van a gyerekekben, és nem tartom jó ötletnek, hogy "dobjuk be a közösbe amink van". 3-4 napos köhögős betegségből könnyen lehet több hetes felülfertőződéses kórság, ahol már az orvos és az antibiotikum is tehetetlen. Voltam így... a 4. ab kúra után közölte az orvos, hogy nem tud mit tenni, menjek haza, bújjak ágyba, teázzak és reménykedjek, hogy néhány napon belül megindul a javulás.

2018. márc. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
én nem bíznám másra a gyerekem, főleg nem ha beteg. de te ismered az ovis szülőket, lehet nálatok ez máshogy megy.
2018. márc. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Én sem bíznám ovis anyukára a gyerekem.
2018. márc. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem bíznám más szülőre a gyerekemet és azt sem vállalnám, hogy én vigyázzak a máséra.
2018. márc. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
A beteg gyerekemre èn vigyázhatok, a fèrjem vagy a szüleim. Ennyi. Ovis anyukára nem bíznám(ahhoz sokkal jobban kellene ismernem őket) ès èn sem vigyáznèk másèra. Szerintem nem jó az ötleted.
2018. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Szinten nem bíznám ovis anyukára a a beteg gyereket, pláne higy egy ekkorának nem csak az ellatasa lényeges, hanem az anya jelenléte is.
2018. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Én sem bíznám másra. Mert:


- ki tudja a többinek mi baja van

- kevésbé tud pihenni ha ott van mellette masik 2-3 gyerek (egyik lázas, masik nem, harmadik mondjuk hány...)

- a saját gyerekemnek akarok olvasni, teát főzni, kedvenc ételét, stb. és nem akarok a félidegen gyerek miatt időt elvenni a saját beteg gyerekemtől.

- lázasan, vagy hasmenős vírussal meg neki sem egy masik lakásban a jó egy idegen nővel hanem otthon, a saját anyukajával.

2018. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
5 percre sem bíznám rajuk a gyerekem.
2018. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Megértem, hogy nehéz neked egyedül, de szerintem ez nagyon buta ötlet. Egyrészt ahogy ìrták is, ha beteg a gyerek, az anyukája kell neki. Másrészt felnőtt létemre ha beteg vagyok, nem szeretnék máshol lenni, hanem otthon nyugiban. Gondolom a beteg kisgyerek sem örülne, hogy reggel elviszik valahová, este meg hazahozzák. Harmadrészt nagyon nem jó ötlet beteg gyerekeket összezárni. Főleg ha nem ugyanaz a bajuk. Az meg már csak mellékes, hogy nincs mindenki olyan viszonyban az ovistársak szüleivel. Ha jóban van egy két gyerekkel az ovisom akkor esetleg arról lehet szó, hogy nyári szünet idején a szabikat úgy oldjuk meg, hogy pár napot mindenki vigyáz a másik gyerekére. Szóval én ezt nem erőltetném. Maximum akkor tényleg, ha már az állásom forog kockán és van még ilyen szülő a csoportban akinél ez vészhelyzet mert nincs kire bìznia és nem szeretné elveszìteni az állását. Ha van ilyen akkor kényszermegoldásnak ok. De tényleg csak végső esetben folyamodnék ehhhez.
2018. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!