Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek a babájának 3-4hónapos...

Akinek a babájának 3-4hónapos korban derült ki a tejfehérje allergia írna?

Figyelt kérdés
mik voltak a tünetek?
2019. febr. 18. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyatejet volt,pici tápszer pótlással(Beba HA-t írták fel a kórházban mindenkinek)

Sokat sírt,semmi csodaszer,csepp nem használt.

Nagyon sokat bukott,de szépen nőtt,így alig akartak velünk foglalkozni.

Ami nagyon fura volt:akárhányszor lefektettem aludni,óramű pontosan félóránként sikítva ébredt: büfiztettem,levegő mindig jött.Újabb próba,ismét sikítva ébredés fél óra után és így tovább.

Széklet rendben volt.


Az én tejmentes diétám már nem volt elég,mire a maszek orvosok is végre komolyan vettek,addigra a sok bukás felmaródást okozott neki,így 2 éves koráig gyógyszert kapott és a neocate tápszert.

2019. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ekkor kezdtem gyanakodni első gyereknél. Nem múlt el a hasfájása és reflux miatt gasztrora mentünk kerek 4 hónapos korában. Sajnos rossz helyre, mert ránézésre megállapította, hogy nem allergiás. Mert elfogadható volt a hízás üteme és nem volt véres széklete. (7 hónapos korában jutottunk el máshoz de akkor már a hízása is megállt, akkor kezdődött a tejmentesség..) A bőre is nagyon száraz volt, ez utólag lett tünet, mert később tejmentességre javult és 1 ill 2 évesen is tejterheléssel visszajött. De a tünetek is furák, pl 1 évesen durva hasmenés, 2 évesen inkább orrfolyás, éjszakai ébredések. Szóval változnak a tünetek..
2019. febr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Súlyos ekcéma, evés után gyakran hányt (ez már nem bukás volt). A súlya rendben volt. Anyatejes volt majd HA tápszert kapott, mert kevés volt a tejem. Először Pregomint írtak fel és Nutritont, a Nutritonra is érzékeny volt, ezért pár próbálkozás után nem adtam neki többet. Később Neocate-et írtak fel, ezt kapta 1 éves koráig.
2019. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2019. febr. 19. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!