Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy nyomnál a gyerek orrába...

Hogy nyomnál a gyerek orrába Salvus vizet?

Figyelt kérdés
Hároméves és arcureg probléma miatt mondta a doktornő, hogy naponta háromszor (!) fecskendezzek mindkét orrlyukaba 5-5 ml Salvus vizet. A gyerek zokog, üvölt, rángatja a fejet. Pedig magamnak is csinálom, hogy lássa, sőt nyomhatja nekem ő. Viszont úgy érzem magam folyton mint egy gyerek gyilkos. Eléggé megvisel. Nincs valami otletetek? Szerintem azt sem érti, hogy ne szívja be, és ugye az ize is rossz.
2019. márc. 26. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne elég úgy ha inhalátorba raknál Salvus vizet és úgy inhalálnátok?
2019. márc. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a gyerek kívánsága szerint a takaró alatt csináltam előtte a beígért játékot mutattam tableten. Utána meg kapott nasit.

Egy kínlódás volt, szenvedtünk az elején rengeteget ígértem mire megszokta.

2019. márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2-es, és tálat tettel a feje alá?

1-es: ezt mondta, sőt meg ki is kene porszivozni, de az már esélytelen.

2019. márc. 26. 14:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tettem hanem egy vastagabb mancsőrjáratos törölközőt.
2019. márc. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Vegyél tengervizes orrspray-t. Ugyanaz a hatása, mint a Salvus víznek és nem kell kínlódni.

A porszívózásnál pedig nincs olyan, hogy esélytelen, meg nem megy. Ha kell, akkor erővel, de szívd ki neki. Az nem fáj, viszont ha utána ráhúzódik a homlokára, fülére, felszúrják majd neki, nos, az fájni fog.

De nyilván nem kell embertelen módon bánni a gyerekkel, viszont el kell magyarázni neki, hogy erre szükség van, ezt muszáj, de ő is csinálhatja magának, azt úgy jobban el szokták a gyerekek viselni. De ne hagyd, hogy csak azért, mert sír és ellenkezik, akkor ne legyen kiszívva az orra.

2019. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Én rendszeresen átmosom az arcüregüket ha betegek. Apósom fül-orr-gégész és esküszik erre a módszerre.


Ágyra fekteted a gyereket úgy hogy a feje lelógjon, különben torkára megy a víz ami elég sz.r. Szemből “ráülsz” a gyerekre, persze nem nehezedsz rá, tartod magad annyira hogy ahogy ülsz le tuds szorítani a kezét-lábát. Mondjuk nem árt ha van segítséged, akkor a gyerek nyújtsa a kezét fel a feje mellé, és a másik ember ott fogja. Fecskendőbe felszívod a salvus vizet (illetve én sima 8 ezrelékes fiziológiás sóoldatot szoktam, salvusban más ásványi anyagok is vannak amik nem kellenek). Egyik orrlyukán benyomod, miközben a másikat szívod. Ha annyira ne van dagadva a nyálkahártyája hogy nem megy át, az egész procedúra előtt 5 perccel orrspray-zni kell.


Sok sikert, csak keményen, bele lehet jönni, és tényleg jelentősen lerövidíti a gyógyulást. Én már egy grizzly medve orrát is simán kiszívnám ezzel a technikával :D

2019. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
😀
2019. márc. 26. 21:41
 8/11 A kérdező kommentje:
A tengervizes orrspré már nagyon régóta megvan, de nem vált be.
2019. márc. 27. 09:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi beallunk a furdokadba, vagy belehajol vsgy a csap fele hajol. Es akkor jon a spricc. Eleinte kuzdelem volt meg orditas, de megszokta. Reggel es este atmossuk ha nathas. Eleinte salvusszal , de mar en keszitek sos vizet es azzal mossuk. Jo sok takony ki szokott jonni, kozben is fujjuk az orrat, foleg a csap felett. Szerintem jo dolog! Nem huzodik ra az arcra, fulre!

Csak jol le kell hajtani a fejet es nem megy a torkara.

Neten vannak sos viz keszitesere receptek.

2019. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, 9-es, mivel fújod be?
2019. ápr. 1. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!