Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Családi bölcsi vagy állami?...

Családi bölcsi vagy állami? Írnátok véleményeket? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés
Sajnos sem a családban, sem ismerősi körben nincs kisgyerek. Fogalmam sincs melyiket válasszam. Az államiba már felvették, de hezitálok. Az állami 5 percre van a munkahelytől, de nagyobb létszámú. A családi messzebb van (kb. fél óra), de kisebb. A kisfiam eddig nem volt még beteg. Ettől is tartok... 23 hósan kezd majd.

2019. szept. 5. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom államiba járt. 14 gyerekre jutott 2 és fél néni, mert a dadus 2 csoportnak közös volt. A bárányhimlőt leszámítva 2x volt beteg 1 év alatt, mindkétszer valami náthafélével. Szerette, semmi gondunk nem volt. Nekem nem érte volna meg fizetni egy másik helynek.
2019. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ugyan csak októberben kezd a fiam állami bolcsiben, ok is 14-en lesznek ugyanúgy, ahogy az első írta. Nekem nagyon szimpatikus volt a bolcsi, a nevelők, az egész közeg. Úgy gondolom jól választottunk.
2019. szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lányom államiba járt, fiam családiba fog, de ott is van szar, meg kell valogatni.
2019. szept. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Magán montessori szemléletű bölcsibe jár a fiam mert...


- maga a montessori szemlélet; nekem ez nagyon fontos

- csak heti 3 napra kerestem neki helyet

- kis csoport, több óvónő, mindenki magasan képzett és motivált

- nincsenek hátrányos helyzetű családokban nevelkedő elvadult kis mauglik = békés, nyugodt légkör, kevés és könnyen orvosolható konfliktus

- nem kell elfogadnom, hogy ipari hulladékkal etetik a gyerekemet

- az van amit én kérek, nem kell harcolni az óvónőkkel mert érdekeltek, hogy másnap is bevigye mindenki a gyerekét

2019. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bölcsiből is van Montessori?
2019. szept. 5. 22:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó te írod a Négyen lettünk blogot?
2019. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Anyósom bölcsődei nevelő állami bölcsiben. Sosem vinném oda a gyerekemet azok alapján, amiket mesél.
2019. szept. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fiam államiba járt, szuper volt. Meg kell nézni, fontos h szótérts a gondozónővel.


A betegeskedést meg az elején csanában se lehet megúsznim

2019. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól megválasztott állami. Nálunk szuper volt, a környezet is és a vidám, kedves fiatal nevelők. Egy nevelőre 5 két év feletti gyerek jutott. A bacik meg kellenek, edződik. A családitól pont az riasztott el, hogy a szülők diktálnak. Adott esetben hülyeséget, amit teljesítenek, mert ő a fizető vendég...
2019. szept. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!