Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Felmondanátok a bölcsis...

Felmondanátok a bölcsis szerződést, vagy kivárnátok a vírus végéig?

Figyelt kérdés

Kisfiam ősztől kezdett egy magánbölcsibe járni heti 3 napot, én pedig távmunkában, részidőben dolgoztam. Járt volna egészen július végéig, de most bezárták a bölcsit, nem tudják mikor nyit újra, a márciust még kifizettem.

A vezetővel beszéltem és tudni szeretné, hogy tervezem-e visszavinni nyárra a kisfiam, aki egyébként szeptembertől oviba fog járni - azt tervezik hamarosan újra nyitnak kisebb létszámmal, amibe mi valószínűleg nem férnénk be, mert nem teljes munkaidőben dolgozom.

Megmondom őszintén én gondolkodás nélkül lemondtam az egészet, nem hinném hogy 1-2 hónapon belül lesz olyan a helyzet hogy el merjem vinni őt bölcsibe, férjem szerint meg nem kellett volna felégetni mindent magunk mögött, bármi lehet még. Úgy vagyok vele, valahogy megoldjuk a nyarat munka mellett, de féltem a gyereket és magunkat is a koronavírustól.


Ti hogyan vélekedtek a helyzetünkről? Nyilván egyszerűbb lenne nekünk is a munka, ha a gyerekre vigyáznának heti 3 napot ugyanúgy.


2020. márc. 19. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Hű mi ezzel megszívtuk, ne járjatok úgy mint mi.

1: Bölcsi ha fel van mondva, akkor ha lecsúsztok valami miatt az ovi jelentkezésről és 3 éves csak augusztus után lesz, akkor az ovi nem fogja felvenni csak ha van hely és szobatiszta.

2: ha nincs felmondva a Bölcsi, később ők átirányíthatnak másik bölcsibe, amíg nem lesz ovis, de ha fel van mondva akkor onnantól üres lappal indultok, nem tudnak helyet se biztosítani neki - főleg ha közben elmúlik 3 éves.


Én azért nem mondtam volna le, mert ha most tavasszal csúszik az oviba jelentkezés ideje és módja, akkor lehet még szükség lesz a Bölcsire. De így már meg van szakítva a “jogviszony”.

2020. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
100% hogy megy oviba, mert betölti a 3 éves kort addigra bőven.
2020. márc. 19. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja a mi sztorink: 3 éves volt mikor át költöztünk egy másik városba. Felmondtuk a bölcsit, mondván majd ott keresünk bölcsit vagy ovit és rendkívüli felvétellel bepróbáljuk. Ezzel nem is lett volna gond, helyet is találtak, csak azzal hogy elmúlt 3 éves, a Bölcsi nem vette fel, az ovi meg azért nem mert augusztus után lett 3 éves ezért nem óvoda köteles. Két szék közé. Mai napig nem jár sehova. Most meg aggódunk hogy vajon a szeptemberi óvoda jelentkezés hogy lesz?
2020. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaz állami bölcsiben dolgozom, nem magánban, de mi most 2-3 hónap zár-ra készülünk...😔 egyesek szerint kb. június körül nyithatunk újra.

Ügyeletes bölcsiben a városunkban max 5 gyerek lehet 1 csoportban.

Valószínű nálatok is így készülnek? Ha nem is férnétek be a létszámba, szerintem jól tetted, hogy lemondtad a bölcsit. Esetleg kérd magatokat várólistára, hátha valaki időközben visszamondja.

2020. márc. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt hiszem jól döntöttem, ha már most június-júliusra tippelik a tetőzést. Beszéltem az ovivezetővel és szeptembertől felveszik a kisfiamat, mert betölti a három éves kort.

Egyébként igen 5 fővel tervezték az újranyitást olyan gyerekeknek akiknek mindkét szülő dolgozik teljes munkaidőben.

2020. márc. 29. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!