Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A gyermekem a jövő hónap...

A gyermekem a jövő hónap végén lesz 2,5 éves. Még nem beszél folyékonyan, nem szobatiszta. Segíthet a bölcsi?

Figyelt kérdés

Nem akarom túl hosszan írni, de bármit erőlködünk nagyon lassan haladunk vele ezen a két területen. Minden megért már, de inkább szavakat mond, a két szavas kis mondat kezdemények még sajnos ritkák. Sok még a halandzsa.


A wc-re szoktatás, egyelőre csak a rajta való ülésben merül ki. Nem szól ha jönne a kaki. Sajnos még akkor sem, ha már ott van... (Csak ha nagyon zavarja őt is.)


Épp, hogy beírattuk szegényt a bölcsibe, jött a covid miatti lezárás, és mivel újak vagyunk és a párom egy másik kicsivel lenne itthon, így nem vagyunk prioritásban.


Jót tenne már neki a társaság, de nem tudom mikor kezdhetjük végre. Tényleg annyit tudna segíteni a bölcsi a fejlődésben, hogy akár ezt a két dolog érdemben előre vigye?


Közben itt kopogtat a "Nem!" korszak is, így kezdek nagyon elkeseredni... :(



2021. ápr. 12. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Ezzel az én gyerekem pont ugyanígy volt, 3 évesen kezdett beszélni, és 1 hónap múlva szobatiszta lett.

Emiatt te tényleg bölcsibe vinnéd covid közepén? Főleg úgy, hogy az otthon lévő babának is átadhatja? Az más ha valakinek dolgozni kell, de nálatok nem ez van.

2021. ápr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

A gyermeked pontosan ott tart, ahol egy 2.5 éves gyereknek tartania kell. Ne erőltessétek és ne stresszeljetek rajta, mert megérzi és sokkal rosszabb is lehet a helyzet.

Szerintem most, ebben a helyzetben nem fog segíteni a bölcsi, főleg úgy, hogy a kicsivel otthon lesz az egyik szülő. Ebből komoly konfliktus forrás lehet.

Ha gondoljátok, családi napközibe heti 1-2 alkalommal elvihetitek, ott megkapja a társaságot és fejlődhet is nagyon sokat.

2021. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
A gyereked ezek szerint normálisan fejlődik. Mi a probléma.
2021. ápr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Miért akarod ennyire siettetni? Kerget valaki? Nem marad le semmiről. Óvodába sem kell sietni vele, mivel valaki úgyis otthon van a tesóval, nem dolgozni készülsz vissza hogy erőltesd minden áron.

Szép lassan , nyugodtan haladjatok. Ha erőlteted annál rosszabb. Nyáron majd az udvaron egy kis nadrágban vagy anélkül szépen kialakul a szobatisztaság.

2021. ápr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Az én kisfiam is a hónap végén lesz 2.5 éves.

Ugyanitt tart. Vagyis nem, mert se a bilire, se a wc-re nem ül rá. De nem is erőltetem.

Nincs semmi gond a gyerekeddel. Én nem adom már be bölcsibe, mert szeptemberben mehet oviba. Ez Csana és ha még addig sem lesz szobatiszta az sem baj.

2021. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5: "ha még addig sem lesz szobatiszta az sem baj" - Én mondjuk nem így tudom. Balesetek lehetnek, de úgy tudom szobatiszta gyermek mehet oviba.

--

A covid kapcsán tudom, hogy vegyesek az érzelmek. Mi amúgy sem tartunk túl sok kontaktot. Nyilván fokozottabb a rizikó, de nem szeretnék már egy "bunkerben" gyereket nevelni. Szüksége lenne a korosztályának a társaságára. Főleg, amikor napokig rossz idő van. Alig lehet lemenni, ha le is megyünk sokszor alig van gyerek, főleg ekkorák.


Nem jó ez így. Érzem rajta, hogy szocializálódnia kellene.

2021. ápr. 13. 09:23
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván, senkinek nem jó a covud, de most azért átgondolnám a helyedben, hogy vigyem-e, ráadásul csak két és fél éves, nem egy ovis gyerek, akinek már szüksége van a társaságra, 3 éves korig elvannak a szülővel, még ha néha nem úgy tűnik, akkor is. Ha visszaesnek az esetszámok akkor nyugodottabban lehet vinni.

Az ovihoz pedig kell a szobatisztaság, de általában a környezetemben az utolsó pillanatban, augusztusban lettek szobatiszták.

2021. ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5ös vagyok: Csanába felveszik akkor is, ha nem szobatiszta még, rákérdeztem.

Persze én is azt szeretném, ha a nyáron ez megoldódna, de nem fogom tragédiaként felfogni, ha nem sikerül.

Szocializáció az enyémre is ráférne, a rokonságban nincs ilyen korú gyerek, a szomszédságban sem. De hátránya sem lesz belőle, ha csak az oviban kerül közelebb gyerekekhez.

2021. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az ikerfiaim két év két hónaposak. Kb. másfél éves koruktól ültetem őket bilire, hogy szokják. Mivel maguktól nem szólnak, így napi kétszer ültettem őket bilire, amikor felkelnek (reggel és a délutáni alvásból). Ilyenkor általában van eredmény, de nem mindig. 3 napja csinálom azt, hogy alulra nem adok semmit nekik itthonra, és rendesen a bilibe végzik a dolgukat. Ha elmegyünk sétálni, kapnak pelust (meg éjszakára is), és abba pisilnek. Most itt tartanak. Nem aggódok, mert a nagyfiamat is így sikerült szobatisztaságra nevelni. Beszélni egyáltalán nem beszélnek, egyikük mond annyit, hogy "nem". Viszont a fiúk eleve később kezdenek beszélni, az ikrek még később, a többnyelvű család (ezek vagyunk mi) gyerekei meg még később, úgyhogy emiatt sem aggódok. Jelezni egyébként tudják, ha bilire akarnak ülni, szavak nélkül is.


Ha meg tudod tenni, javaslom, hogy próbáld ki, hogy nem adsz rá alulra semmit, sokaknál segít ez (nyilván nem mindenkinél), mert akkor szembesül vele, hogy valami "történik", ha pisil, nem nyeli el a pelus.

2021. ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező, mi újság veletek tavasz óta? Nálunk is ez a helyzet, amit áprilisban írtál, csak ikrekkel.
2021. aug. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!