Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha a gyermekem októberben...

Ha a gyermekem októberben tölti a 3. életévet, és az óvodában várólistára kerül, a bölcsőde pedig nem veszi fel tartózkodási címmel, csak állandóval(ami nekünk nincs) akkor mit lehet tenni? Van rá esély, hogy felvegyék valahova?

Figyelt kérdés
A kisfiam október végén tölti a 3. életévet így az óvodában várólistára kerül, de mivel túl jelentkezés van valószínű, hogy egyhamar nem jut be,sőt biztos. Azt az információt kaptam hogy minimum fél évet októbertől várni kellene. A bölcsőde pedig nem veszi fel, mert csak állandó lakcímeseket tudnak felvenni helyhiány miatt, illetve szándéknyilatkozat szükséges a munkába állásról. De aki nincs már állományban, mert nem a régi munkahelyére megy vissza, az hogy vigyen be szándéknyilatkozatot? Fontos lenne munkába állnom minél hamarabb, de ez teljesen ellehetetlenít minket. 3 éves kortól óvoda köteles, de így mégis hogy induljunk el, ha sehova nem veszik fel? Egy munkáltatóval sem lehet egyezkedni, mert nem tudom azt mondani hogy ettől és ettől a naptól ovis vagy bölcsis lesz, mert az egyik bizonytalan, a másik meg szándéknyilatkozatot vár...ja de még az is kevés lenne, mert csak ideiglenes a lakcímünk. Volt már valaki hasonló helyzetben?

2021. ápr. 19. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
91%
Mi is így voltunk tavaly. Októberi a kislányom. Én már másfél évesen igényeltem neki előre pont ezért a bölcsit( állandó lakcímmel) mert tudtam, hogy hosszú várólista van de az oviba nem kötelesek még felvenni. Nem akartam két szék közül a pad alá esni. Végül felvették szeptembertől tavaly a bölcsibe, de ha nem így lett volna marad a magánbölcsi.
2021. ápr. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem 3 éves kortól óvodaköteles, habem abban a tanévben, amikor a 3 évet betőlti szeptember 1-je előtt.


Nekem is nagy koppanás volt..

Nem is ertem, hogy évkőzbeni kezdés miért nincs.


Állandó lakcímmel 11 hónaposan jelentkeztett bölcsibe.. de szinte bizttos vagyok benne, hogy nem kerül be.


Vàros vagyunk össze 13 férőhely van

Nevetséges

2021. ápr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
80%
Nem 3 éves kortól óvodaköteles, hanem amelyik év augusztus 31-ig betölti a 3. életévét, ugyanazon év szeptemberétől. Nekem téliek a gyerekeim, kifejezetten örülök neki, hogy ráhúzzuk azt a 8-9 hónapot a 3. szülinapjukra. Addig otthonról igyekszem némi kiegészítést megteremteni.
2021. ápr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
89%
Jelentkezzetek be állandóra. Nem, nem tudja nektek senki megtiltani.
2021. ápr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk ha albérlet, akkor a tulajdonosok nem szokták megengedni, hogy valaki állandóra bejelentkezzen. Maximum tartózkodási helyet létesíthet az ember.


Egyébként a tartózkodási hellyel is fel kéne vegyék. Mert azért van mert ott laktok jelenleg.

2021. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
5%
A lakcímbejelentést nem a tulajdonosok szabályozzák, hanem a törvény. Mindenkinek joga van állandóra bejelentkezni oda, ahol lakik. Sőt, igazából kötelessége.
2021. ápr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
52%
Valóban kötelessége mindenkinek bejelentkeznie oda ahol van. Viszont a törvény szerint ha albérletben vagy más hasonló szituációban elég a tartózkodási hely. Illetve de, a lakás/háztulajoknak bele kell egyeznie ebbe. Egyébként nem tudsz még csak tartózkodási helyet sem létesíteni.
2021. ápr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
14%
Nem, a tulajoknak nem kell beleegyezniük a lakcímbejelentésbe, mert az törvény szerint kötelező. Elég a bérleti szerződést két tanúval aláíratni és bemutatni a lakcímbejelentéshez; nincs szükség a tulajdonos közreműködésére, így megakadályozni sem tudja a lakcímbejelentést (az akadályozás eleve jogsértő). Az "albérletben vagy más hasonló szituációban", az meg micsoda? A törvény szerint, mindenki oda jelentkezik be állandóra, ahol él. Aki albérletben él, az oda.
2021. ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
72%

Rendben, elméletileg ez biztos így van, ahogy mondod, de a gyakorlatban nem így valósul meg. De szükség van a tulajdonosra, szerződés mellett is, mivel jóvá kell hagynia. Nemcsak albérletben hanem szállón vagy kollégiumba is lakhatsz. Oda se jelentkezhetsz be csak úgy, max tartózkodásira.


Élhetsz ott is ahol a tartózkodási helyed van. Azért van. Minden szituáció más ne felejtsük el.

2021. ápr. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
10%

Nem, a lakcímbejelentést a tulajdonosnak nem kell jóváhagynia. A lakcímbejelentőt a tulajdonosnak bizonyos esetekben alá kell (KELL, mérlegelés nélkül) írnia. Pontosan a jogsértések miatt vezették be (immáron 8 éve), hogy a bérleti szerződés bemutatása kiváltja a tulajdonos aláírását. De a tévhitek láthatóan még mindig makacsul tartják magukat.


Lakóhely (leánykori nevén állandó lakcím) az, ahol a polgár él. Ha ezen kívül valahol másutt tartózkodik, de a lakóhelyét nem szándékozik feladni, akkor lehet tartózkodási helyet létesíteni. Hogy ki hol "él", ha több lakásba is van bejárása, annak az eldöntése rá van bízva, és nem a tulajdonosra! Ha valaki úgy gondolja, hogy ő az albérletben, kollégiumban vagy szállón él, akkor törvény adta joga oda állandóra bejelentkezni.

2021. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!