Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kitehetik ezért a kislányomat...

Kitehetik ezért a kislányomat bölcsiből?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhesség miatt táppénzen vagyok, meglehet hogy már szülésig, így valószínűleg nem fogok már dolgozni. Emiatt mondhatják, hogy nem mehet a kislányom bölcsibe?

Semmiképp sem venném ki. Egyrészt nagyon nehezen szokott be és ősszel óvodaköteles, nem akarom már összezavarni. Másrészt több vetélésem volt, sajnos esélyes hogy ez a baba sem marad meg, akkor pedig visszamegyek munkába. Emellett az előző terhességeim során is többször kellett kórházban feküdnöm. És mivel férjem dolgozik, mindenképp szükséges a bölcsőde napközben. És tényleg indokoltan vagyok itthon, nem a plázákat járom, amíg a gyerekem a megőrző én van. A nap nagy részében fekszem, az orvos még azt is a lelkemre kötötte, hogy a kislányomat se emeljem fel.


2021. ápr. 26. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták kitenni, és azt honnan tudnák, hogy otthon vagy.
2021. ápr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem teszik ki, ha beteg az anya, akkor is beveszik bölcsibe, ha ezt igazolja és nem kell munkaviszony.
2021. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ott van, nem teszik ki. Ha akkor esel teherbe és vagy otthon, mikor a nagyobb gyermeket bölcsődébe szeretnéd íratni, akkor mondhatják azt, hogy nem veszik fel.
2021. ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
nálunk is volt egy terhes anyuka, akinek a nagyobb gyereke bölcsibe jár, azóta meg is született a pici, délután 4kor hozza csak el a nagyot, eszük ágában nincs kitenni a bölcsiből a gyereket.
2021. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így, hogy beteg vagy nem fogjak. Egyébként attól is függ van e várólistán gyerek, akinek dolgozik az anyukája. De hivatalosan ha már megszületik a pici, nem lehetne bolcsis a nagy.
2021. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha már felvették és beszoktattad, elvileg nem tehetik ki. Ez a bölcsitől függ. A táppénz is munkaviszony, okkal nem végzel munkát, így nyilván a gyermeket sem tudnád ellátni. Ugyanebben a helyzetben vagyok, ha elfogadsz egy jó tanácsot, nem kell az elején bejelenteni, hogy babát vársz.
2021. máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!