Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 3 évesen kezdi majd a bölcsődé...

3 évesen kezdi majd a bölcsődét a fiam, szerintetek nehéz lesz beszoktatni? (Alább részletesen leírom)

Figyelt kérdés

Egy kis településen lakunk a főváros mellett. Óvoda van, a bölcsőde viszont csak most épül, januárban nyitnak.

Mivel februári a kisfiam, így idén szeptemberre nem vették fel az oviba, mivel csak 2,5 éves lesz (bár bepróbálkoztunk) így a januárban induló bölcsődében kezdhet majd.

Próbálkoztam vele, hogy évközben nem lehetne-e majd inkább az óvódàt kezdeni, de nincs évközi felvétel, így ezt el kellett vetni.


Szerintetek nehéz lesz ennyi idős korban beszoktatni? Aki hasonló korban kezdte annak hogy ment?


Egyébként gyerekeket nagyon szerető, nyitott, kedves kisfiú. Bár itthon teljesen rám van tapadva, mostanában egyedül nem is hajlandó játszani, néha már eléggé fáraszt is ez a helyzet bevallom.

Nagyon aranyos meg okos is, de úgy érzem én már ehhez kevés vagyok és sokszor már türelmetlen is, emiatt.

Egyébként sokat viszem, ide oda..ott kb mindenki más jobban érdekli mint én :-)


2021. aug. 18. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Hasonló az én fiam is. Csak ő 2 évesen fogja kezdeni. Mikor Bevittük a papírokat, 2 perc alatt otthagyott és alig tudtam hazacsalni. Ha érdekel majd elmesélem a tapasztalataim. Októberben szokik be
2021. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Nehéz előre megjósolni. Két gyerekünk van, egyiknél (a fiúnál) hosszabb ideig nehéz volt az elválás. Bezzeg a kislányomnál! Mire kitöltöttem az elém rakott papírokat, átvette a szandálját és illedelemesen megkérdezte: "Bemehetek játszani?"


Ami kellemetlen, hogy kétszer kell majd beszoktatni. Aki kitalálta, hogy egy 3 éves gyerek év közben nem kezdheti el az óvodát, ezért fél évig járjon bölcsődébe, az szerintem még nem látott közelről kisgyereket. (Mert ez elég gyakori intézkedés.)

2021. aug. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszoktatás szempontjából ez egy nagyon kedvező helyzet. Addig is el lehet arra sétálni, megnézni a bölcsit, ami "neki" épül. A kisfiúk általában szeretni szokták, alig fogja várni, hogy mehessen.
2021. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tehát félévre beiratod bölcsibe?
2021. aug. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, fél évre iratnám be, ha ez a verzió lenne, mert nekem is dolgoznom kell.

Nem nagyon tudom màr hova húzni az időt, neki pedig nagyon kellene már a társasàg.

2021. aug. 25. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!