Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » 1-1,5 éves gyerekeitek hogy...

1-1,5 éves gyerekeitek hogy viselik, hogy egész nap a bölcsiben vannak?

Figyelt kérdés

Szeptember óta bölcsibe jár már a lányom, de eddig tudtam részmunkaidőben dolgozni, így uzsonna után 3 körül elhoztam, ez így megfelelt mindenkinek, neki is jó volt, nekem is. Most viszont muszáj leszek visszamenni teljes munkaidőbe, egyrészt pénzben sem mindegy, másrészt meg ez volt a megbeszélés a munkahelyemen, hogy így tudnak visszavenni.

De rettenetesen felőröl ez az egész. Eddig azért az, hogy 3körül elhoztam, azt jelentette, hogy délután még csomó időt együtt tudtunk lenni, játszótérre mentünk, itthon elvoltunk, segített a házimunkában, stb. 5kor meg, ami ugyan "csak" két órával van később, már akkor is egy kis zombika, amikor hétvégén egész nap itthon vagyunk és nem csinálunk semmit, nemhogy ha végig a bölcsiben van, onnantól már csak a nyűgösködés megy és valahogy húzzuk az időt az apjával, hogy kibírja vacsoráig és fürdésig, és 7-fél8 körül legkésőbb ő már alszik is. Szóval így gyakorlatilag (a reggeli rohanást nem számítva) napi 2-2,5 órát lenne velünk hétköznap.

Kedvem lenne sírni ettől az egész helyzettől. Oké, hogy szereti a bölcsit, de ezt soknak érzem. Jó, az vigasztal, hogy úgyis minden második héten itthon van velem, mert beteg ( :D ), de attól még csapdában érzem magam. A munka kell, a pénz kell, a gyerekkel viszont időt nem tudok így igazán tölteni, csak hétvégén. Borzasztó anyának is érzem magam, de meg egyébként is megszakad a szívem ettől az egésztől. Tudom, hogy technikailag nem az együtt töltött idő mennyisége, hanem a minősége számít, de na, nehéz úgy minőségi időt együtt tölteni, ha közben neki leszívta minden energiáját a bölcsi, és semmi kedve már semmit se csinálni.


Akiknél hasonló korú kisgyerekük bölcsibe járt már, és egész nap ott volt, náluk hogy alakultak a napok, mennyi időt tudtatok utána még együtt lenni, a kicsik ezt hogy bírják? Mondjuk nem tudom, 2 évesen ez mennyivel lenne jobb, vagy akár 3, amikor meg már ovisok és kötelező intézménybe menniük... Jobb ez idővel? Ti hogy élitek meg?


2021. nov. 1. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon hasonló helyzetben vagyunk. Külföldön élünk, itt a leghosszabb idő, amíg a gyerek itthon tud lenni a szüleivel (mindkét szülőnek jár "gyes"), 15-16 hónap. A kisfiunk két hete bölcsis. 16 hónapos, szóval még nincs másfél éves. Nekem is a szívem szakad meg, hogy egész nap távol vagyunk. A férjem tud kicsit később menni dolgozni, így ő reggel van a kisfiunkkal, kb fél 9-ig, délután pedig én igyekszem fél-3/4 5 körül menni érte, és akkor estig velem van (7-8 között alszik el). Én is nagyon kevésnek tartom ezt a napi fejenként 2-3 órát... Ha tehetném, részmunkaidőben dolgoznék, de sajnos pénzügyileg nem engedhetjük meg magunknak (ironikusan főleg azért, mert a bölcsi nagyon drága, de nem ez az egyetlen oka). Alapvetően jónak tartom a bölcsit, és ez már (a kisfiunknak! más gyerekéről nyilván nem tudom) nem is korai, de napi 8 órában szerintem túl sok. 4-6 lenne az ideális. Szóval igen, szar. :( A kisfiunk még a be- és hozzászokás fázisában van, amióta elkezdte a bölcsit, nem volt két egyforma nap.
2021. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Másfél éves sem volt a lányom amikor elkezdtem újra dolgozni 8 órában. Nálunk az vált be, hogy a férjemmel váltakozva visszük hozzuk. Tehát ha én megyek dolgozni 8-fel5ig, akkor én viszem fel8ra, a férjem korábban megy (mondjuk 6-14.30) és hamarabb elhozza.

Ez amúgy a ritkább, mert a férjem vidéken dolgozik és ő megy kocsival szóval ő viszi 7-7.30kozt és én hozom 14.30-15.00kozt haza.


Szerencsére mindketten kotetlenben vagyunk és kezdhetünk 6 és reggel 10kozott bármikor.


Esetleg nálatok ilyesmi nem lehetséges?


Én amúgy úgy éltem meg, hogy állandóan elsirtam magam, mert hiányzott és aggasztott, hogy mit csinál ott benn. Nagyon kiakasztott az a pár alkalom amikor sokáig kellett maradnia mert valami határidős munka vagy betegség miatt valamelyikünk kiesett.


Ő most már 2 és amúgy nagyon jól bírja. Délután mi még elmegyünk a tesóért az oviba (van egy kiscsoportos fiam is) aztán sétálunk egy kicsit, max 30p és hazajövünk. Este már nem sok időnk van.

2021. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Magát a bölcsit én sem érzem korainak, de igen, ahogy mondod, a 4-6 óra bőven elég belőle. Köszönöm, hogy írtál. Remélem a végén kiderül, hogy csak mi aggódunk feleslegesen ezen, és a kicsiknek meg teljesen oké ez a felállás :/
2021. nov. 1. 19:04
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 ugyan rugalmas a munkaidőnk, de mindketten klasszikus irodai munkát végzünk, 8-5 a törzsidő mindkettőnknek, kb annyit tudunk variálni, hogy egyikünk 9-re megy (de akkor 6-ig van, szóval akkor az estéből menne el az idő), és akkor sem tudja egyikünk sem 5 előtt elhozni. Pedig ez még jó is lenne, hogy kb ugyanabban az időben elhoza valamelyikünk, mint eddig.
2021. nov. 1. 19:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
En ezert megyek vissza hat oraban. A masik naggyal meg gyakorolni kell itthon olvasni,szamolni. Mikor?? Es akkor meg nem foztem,nem takaritottam es a kerthez sem nyultam. Borzaszto ez az egesz.
2021. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Ezen miért nem gyerekvállalás előtt gondolkodik el a sok ember?
2021. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hja, minek szültünk, mi? Te minek jöttél ide?
2021. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves, segítőkész, empatikus 6-os! Elgondolkodtunk. Három alternatíva állt előttünk: a) nem vállalunk gyereket, b) nem ebben az országban vállalunk gyereket, c) egyikünk felmond, hogy háztartásbeli legyen, és a gyerekünk 4 éves koráig itthon maradjon (itt akkortól tankötelesek). 1-es voltam
2021. nov. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem bántásból kérdeztem, csak elég sok mostanában az ilyen kérdés, ahol anyuka pánikol, hogy jajjmost milesz, holott volt rá pár éve kigondolni, nem pedig utolsó pillanatban rádöbbenni, hogy nem tudja megoldani.. Az a leglogikusabb ha eleve olyan munkahelyről megy az ember szülni, ahol ez később nem lesz gond..
2021. nov. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mert mindenkinek van lehetősége olyan munkahelyet keresni. Amúgy az enyém pont olyan, eddig részmunkaidőben dolgoztam, és nem a cég kényszerített hogy teljes munkaidőbe menjek vissza, részükről maradhattam volna 6 órában, ami teljesen meg is felelt volna, ha nem lenne fontos az anyagi előrelépésünk miatt a teljes munkaidős fizetésem (lakáshitelnél ugyanis nem mindegy). Nem pánikolás, nem is megoldhatatlan, de azért nem esik jól. A kérdésem nem is arra vonatkozott, hogy másnak ez mennyivel könnyebb, örülök nekik, engem az érdekel, hogy a gyerekek hogy viselik, ha ilyen sokáig távol vannak a szüleiktől, mert nekem pl ez rossz érzés, és vigasztalna ha legalább tudnám, hogy a lányomnak nem olyan traumatikus.
2021. nov. 2. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!