Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mindenkepp kell munkaltatoi a...

Mindenkepp kell munkaltatoi a bolcsihez?

Figyelt kérdés
Nem reg megismerkedtem egy novel akinek 2 eves fia van. A no nem dolgozik mondva hogy bolcsihez munkaltatoi kell de dolgozni sem tud meg nincs bolcsibe a gyerek. Mar a kapcsolat elejen ram szakad minden mert egyebkent sem volt bejelentett munkaja igy nagyon keves penzzel gazdalkodnak. Lehetseges hogy ennyire nem lehet megoldani vagy inkabb nem szeretne?
2021. nov. 13. 05:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Es meg egy kerdes ami eszembe jutott! Hogy nem vizsgalja ki senki sem hogy 40 000 bol nen elnek meg?!
2021. nov. 13. 05:11
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Elsőként is: a legtöbb nőnek van a szülés előtt is munkahelye (legalábbis az én környezetemben, így oda vissza tud menni, amikor csak akar.


A ti esetetekben: már elegendő a munkahely részéről egy szándéknyilatkozat, hogy ott fog dolgozni az illető. Tehát ha valójában egy napot sem dolgozott, de már kilátásban van egy munkahely, a bölcsődébe felveszik a gyereket (ha van férőhely)

Az utolsó felvetésedre: a védőnő vizsgálja, megfelelő-e a körülmény. A hölgyet valószínűleg a család, vagy a gyermek apja támogatja még anyagilag.

2021. nov. 13. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nincs tamogatasa mert feketen dolgozott eddig. Viszont mikor osszejottunk nem sokkal vege lett a feketemunkanak is. Ketsegeim merultek fel.
2021. nov. 13. 05:24
 4/13 anonim ***** válasza:
De ki vigyázott a gyerekre, amíg anya feketén dolgozott?
2021. nov. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Olyan helyen dolgozott ahol a gyerek is mehetett. Idosgondozas
2021. nov. 13. 05:38
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
A pandémia előtt kisgyermeknevelőként dolgoztam (a szakmámban, ugye), nálunk kellett a munkáltatói igazolás, hiszen korlátozottak a férőhelyek és, bocsánat, ha csúnyán fogalmazok, de ezt nem fogják elvenni egy ténylegesen dolgozó embertől az "otthon szeretnék körmöt reszelgetni" szülők részére. Szerintem ez most is így működik ( hiszen a bölcsőde csak opció, de nem kötelező, mint az óvoda).
2021. nov. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem elég nehéz ha valakinek nincs,vagy megszünik a munkahelye szülést követően.

Igen,ha állami helyre akarja adni, akkor kérnek munkáltatóit. A minap olvastam itt,hogy van olyan hely,ahol még az óraszámot is kikötik a felvételhez.

Ha egy munkahely hirdet, akkor többségében azonnal kell munkaerő , nem hetek múlva,hogy még várjanak míg jelentkezik, és beszoktatja a gyereket az anyuka. Evvel nem azt akarom mondani,hogy lehetetlen, csak körülményes úgy találni új munkahelyet,hogy bölcsi kezdés előtt áll a gyerek.

Azt nem is említve ,hogy ha közösségbe kerül a gyerek, összeszed mindenféle nyavaját, így még nehezebb új állást találni. Kevés munkahely vállal olyen kockázatot.

2021. nov. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha egyedülálló a szülő amit tud bizonyítani hivatalos papírral akkor adnak haladékot a munkáltatói papír beadásával. Nyilván itt is az a legoptimálisabb, ha már mindjárt elkezdi a munkát, de már lenne hol dolgozni.
2021. nov. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Igen, elobb kell a munka, es arrol munkaltatoi igazolas, es akkor adnak bolcsis ferohelyet.
2021. nov. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A mi bölcsinkbe (Bp belváros) év közben is volt hely és felvétel. De a férőhelyek száma nagyon lakóhelytől függ. Elég volt a beiratkozáshoz (tipikusan tavasszal) egy ún. szándéknyilatkozatot vinni, hogy xy munkahely x. hónaptól (mondjuk tipikusan szeptember) alkalmazni fogja. És csak beszoktatáskor kellett vinni a munkáltatóit. De ezeket mindet érdemes megkérdezni a körzeti bölcsitől munkaidőben telefonon, ők adnak nektek biztos választ, mi a menetrend, mennyi a férőhely, mennyire elnézőek.

És akkor a szülő rögtön szabival kezd beszoktatásnál. De olyan is volt, ahol a másik szülő vagy egy nagymama ment a beszoktatásra (pl. tanároknál).

Nehezebb persze így munkát találni, de nem lehetetlen. Ha neki ezek szerint van idősgondozásban tapasztalata, az pl. extrémen emberhiányos terület és el tudom képzelni, hogy abban pont gyorsan sikerülne. (Ahogy az az óvónő barátnőm is kemény egy hét alatt talált munkát, aki gyed alatt fejezte be levelezőn a főiskolát.) Tehát semmiképp ne azzal indítson, hogy úgyse kell majd senkinek, ezért meg se próbálja, hanem keressen, érdeklődjön kitartóan. Egyébként az sem igaz, hogy mindenhol azonnali kezdéssel keresnek dolgozót, hiszen sok helyen valaki helyére keresnek, akinek még van felmondási ideje, és pláne sok hely van, - persze képzettséget igénylő munkakörök esetén - ahol meg hiába keresnek, ott is simán várnak az emberre több hónapot.

2021. nov. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!