Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Aki nem adja bölcsődébe a...

Aki nem adja bölcsődébe a gyermekét, és az óvodáig otthon marad vele, milyen megfontolásból teszi? Csak kíváncsi vagyok a lehetséges okokra?

Figyelt kérdés

Sokat foglalkoztat a kérdés, ezért kíváncsiskodok.


Előre is köszönöm :)


2022. jan. 15. 15:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
6%
Megengedhetik maguknak... a férfi meg sz.rrá dolgozza magát...
2022. jan. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%

Puncika (3-as)! Azért az a 6 hét nem igazán úgy van, maximum addig ad pénzt az állam, utána apuka adja, mert egy 6 hetes gyerek még egyáltalán nem bölcsibe való és nem is veszik be más országban sem.

Én a covid miatt nem vittem bölcsibe. Akkor még nem volt oltás és nem vagyok egészséges.

2022. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
84%
12-es, lehet megtakarìtasuk, passzìv jövedelmük, rèszmunkaidős àllàsuk, a gyerek erdekèben költhetnek kevesebbet, a dolgozò szülőnek (nem feltètlenül az apa) lehet nagyon magas fizetèse, de előfordulhat az is, hogy a dolgozò szülő tenyleg nagyon sok munkahelyi terhet vesz magàra. Aki otthon van gyerekkel, az sem myaral, csak fizetetlen munkàja van.
2022. jan. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
92%
13-as, sajnos az USA-ban gyakori, hogy 6 hèt utan megy vissza az anya dolgozni, a baba meg bölcsibe/felvàltva vigyàznak rà. Borzasztò az egèsz csalàdnak, de van, ahol mèg az a 6 hèt sem fizetett (àllamonkènt valtozò)
2022. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%

12. Ez állandóan előjön itt.. nyilván a megengedhetik maguknak az nem azt jelenti, hogy a férfinek 3 mellékállást kell vállalni. Ebben az esetben ugye nem engedhetik meg maguknak.

Jelenleg Svédországban és Norvégiában is van ismerősöm otthon gyerekkel, a férjük mindkét esetben el tudja tartani egyedül a családot.

Németországban pedig te döntöd el hogy egyszerre fel év alatt kikéred az összes ‘CSED’-et (tehát havonta egy nagyobb összeget) vagy fel osztod és csak kevesebbet kérsz havonta, de hosszabb ideig. Otthon pedig 3 évig maradhatsz ott is, a munkahelyed addig megmarad. Ez szerintem minden családban egyéni megegyezés.

Amerikában pedig se bölcsi, se szülési szabadság. Valóban zseniális rendszer, sok anyuka azért marad otthon, mert a bölcsi drágább, mint amennyit keresne, szóval nem is éri meg dolgozni menni.

És valóban a gyerekkel való otthon maradás nem a fenekvakargatásról szól.

2022. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
93%

Azért a 6 hetet ne mossuk össze azzal, hogy 1-2 évest ad valaki bölcsibe, ami nyugat-európában elég gyakori.


Magyarországon tartja magát a nézet(a nemzetközi tapasztalat és kutatások ellenére), hogy 3 éves kor alatt árt a gyereknek és ezért tartozik hozzá egy hatalmas társadalmi stigma. Lepasszolod, nem szereted, önző vagy... Én a környezetemben (infó) azt látom, hogy a nők szívesen jönnek hamarabb RÉSZMUNKAIDŐBEN. Valószínűleg ez a másik ok. Akinek nincs részmunkaidő lehetősége, az nem olyan egyszerű. Egész más ebéd után elhozni a gyereket, mint délután 5ig benthagyni.

2022. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
94%
2 évesen helyhiányra hivatkozva nem vették fel a bölcsibe. Korábban nem is gondoltam rá.
2022. jan. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
86%

"Megengedhetik maguknak... a férfi meg sz.rrá dolgozza magát..."

Köszi az általánosítást! Nem pucér fenékre vállaltunk gyereket, a férjemnek sosem kellett extra munkákat elvállalnia azért, mert családunk lett. Vannak passzív jövedelmi forrásaink, befektetéseink is. Valamint a lányunk 1 éves kora óta én is dolgozom, igaz, tárgyalni nem járok, valamint vidéki ügyekkel sem foglalkozom.


Amiért nálunk nem jött be a bölcsi, bármennyire is szerettem volna: a lányunk nemes egyszerűséggel átordította az ott töltött időt. Próbálkoztunk, nem jött be. Maradt itthon 3 éves koráig velem, majd az oviba simán beszokott, egy hang nélkül.

2022. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
31%
A bölcsi sosem a gyerekről szól, hanem a pénzről, vagy anyuka unja magát otthon, amivel csak akkor van baj, ha a gyerek közben utálja a bölcsit, és mégis erőltetik.
2022. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%

Nincs hely a bölcsiben /7000 fős településre és 2 ovira 12 fős bölcsis csoport van)


Bölcsikompatibilis munkahely hiánya…

4-ig van, munkahelyek 4 vagy 4:30-ig vannak vagy műszakra kell járni.


Egyébként kis korkülönbség van a gyerekek közt, így eleve nem merült fel.

A legkisebbnél pedig anyukám vigyáz rá majd..

2022. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!