Marlenka bölcsibe?

Figyelt kérdés

Lányomnak lesz a szülinapja, sokat agyaltunk mit vigyünk a bölcsibe, ugye házit nem lehet. Cukrászdában süttetni nem akarok tortát, mert hétköznap macerás érte menni és vinni be utána a bölcsibe, na meg necces is, mert megrendelem aztán véletlenül megbetegszik vagy akármi, akkor mit csinálok a tortával..Ez a Dörmis üdítős megoldás se rossz, de nulla a kézügyességem, nem tudnám összekötni se kb normálisan.


Van ez az egész Marlenka:


[link]


Szerintetek ez jó lenne? Erre gyertyát is lehet szúrni. Tudom, mézes, de 2 éves a legkisebb gyerek a csoportjukban.


Vagy mit lehetne még esetleg hasonlót?


2022. jan. 20. 19:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
91%

16!

"Pont elég, hogy az óvodában egymást érik a tortázások, látszik is a gyerekeken"

Te hülye vagy? Már elnézést a kérdésért:D

Egyik gyerek sem attól fog elhízni mert egy hónapba 2-3x eszik egy szelet tortát.

Egyértelműen látszik hogy 0 közöd van a gyerekekhez, az én 3 évesem is teljesen lázba jön ha a szülinapjáról beszélünk. Ennyi erővel végülis ne csináljunk semmi élményt a gyerekeknek, minek is, úgyse értik...

2022. jan. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%
Én 1984-es vagyok és már anno nekem volt a bölcsiben és az oviban is torta. Képek vannak róla. Pedig falunk laktunk és még hú de gazdagok se voltunk. Szóval eszembe se jutott soha, hogy az én gyerekemnek ne vigyek. Ez egy ezer éves szokás. Már manapság semmit se lehet egy gyereknek mert minden baja egyeseknek. Remélem neked nincs gyereked ennyi ésszel. Én se tömöm édességgel a gyerekem, de jó étvágyú gyerek, megeszi a spenóttól kezdve a mandarinon,almán át a húst, akármit. Ha boltban vagyunk általában szőlőt, almát választ, de kap néha kinder csokit, gumicukrot is, és egyáltalán nem zavar ha kap havi 1-2 szelet tortát, még rá is férne egy kis plusz kiló.
2022. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
12%

"Egyik gyerek sem attól fog elhízni mert egy hónapba 2-3x eszik egy szelet tortát"


25 gyerek és minden gyereknek ünneplik a név- és szülinapjat is. Gyakorlatilag van, hogy hetente háromszor is tortáznak és a szülők annyi édességet visznek egy-egy névnapra is, hogy minden napra jut desszert.

Az 5-6 évesek 80 %-a gurul is.

Megyeszékhely, kiemelt ovi.

2022. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
92%
Ha a gyerekek 80%-a gurul az nem a heti 3x egy szelet torta miatt van, hanem azért, mert otthon nem figyelnek oda rendesen. Már rég voltam gyerek, de mai napig vannak emlékeim ezekről a felköszöntésekről, igazán sajnálnám, ha a gyerekem kimaradna belőle.
2022. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
22%

24, nálunk sose volt szokás szülinapra vinni, kizárólag névnapot ünnepeltünk. Egy fokkal jobb volt.

Szülinapra ott volt a családi köszöntés és opcionálisan tartandó zsúr.

Jobb volt.

Egyetértek a 23-assal, nyugodtan lehetne ezeket az alkalmakat redukálni.

Az én nagyobb gyerekem fényevő, őt nem érinti a súlyában, de teljesen feleslegesnek tartom ennyiszer ünnepeltetni és tényleg nálunk is minden hétre jut valami.

2022. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
90%

Rendben, akkor minden héten eszik a gyerek egy szelet tortát. És akkor mi is fog történni? Konkrétan semmi.

Nem attól fog elhízni a gyerek mert heti 1x eszik tortát, hanem mert otthon minden szrt megetetnek velük a szülők.

Pontosan tudom milyen ez, nekem is középsős a lányom, nálunk is elég gyakran van ünneplés az oviba. Ott szépen eszik sütit és ennyi. Otthon pedig minimalizálva van az édesség, én főzök, szóval nincs mirelit kaja meg ilyesmi.

Higgyétek el, ha "gurulnak" a gyerekek az oviba az nem amiatt a heti 1 szelet sütitől van ;)

2022. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

9


Van tejfehérjeérzékeny is az oviban…

Ő sem kap ezekből sosem



Neki általàban készülnek 1 szelet valalmivel…



Aki mogyoróallergiás az nem eszik semmi ilyenből…ugye egy csokit sem ehet mondjuk

2022. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
86%

20#


Az nálunk minden nap van


Mmint vegyes gyümölcstálat kapnak minden nap..



Lányom szeptember óta ovis.

1 szülinap volt azóta ( ugye azok jàrnak akik szeptemberig vetöltöttèk az ovit..


Amúgy akiknek egyben van a szülinap, összefognak.. nem egy héten 3-szor buliznak..



Vèleményem még mindig, hogy tök jó.


Nàlunk nem híznak el a böliben: oviban..


3,5 a lányom.. 14 kg-ot alulról súrolja..

2022. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nálunk is minden nap van gyümölcs roskadásig, az egyháztól kapják.
2022. jan. 21. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!