Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A kisfiam minden reggel sír,...

A kisfiam minden reggel sír, amikor bölcsibe viszem. Már nem bírom. Mi lehet a megoldás azon kívül, h felmondok a munkahelyen? A többi lent.

Figyelt kérdés

Tavaly marciusban kezdtük a bölcsit, de a szeptemberig tarto idöszakot nem szamolom, mert sok volt a kimaradas a virus/ szüntek stb miatt. Waldorfos bölcsibe jar. Kis csoportjuk van, eleg gondozoval. Az ovonök szimpatikusak es tudom, hogy foglalkoznak vele. Az elejen sem szeretett jarni, majd nyaron jött egy pozitivabb idöszak, szeptemberben a nyariszünet utan megint az ellenkezes, majd megint jobb lett. Viszont a karacsonyi szünet ota katasztrofa. En elkezdtem dolgozni, heti 5 napot 8-12:30ig. Nagyob jo allasom van es kb csoda h felvettek felallasban. Tudom a gyerek az elsö, de nem volt mas valasztasom, vissza kellett mennem dolgozni. Mar probaltam a ferjemmel MINDEN modszert, amivel megkönnyitjük a helyzetet. Az is normalis ha sir egy gyerek mikor elvalik az anyjatol (föleg ebben a korban meg **2,5 eves) de ezek a reggeli elindulasok az elbucsuzasig vmi borzalom. A bölcsiböl jokedvüen hozom el, viszont bapközben is vannak hullamzasai. Nem tudom mi lehet az oka h ennyire fel elvalni tölem... 1000x atgondoltam de nem tudom.


Van vmi ötletetek? Köszönöm



2022. febr. 1. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Tőled függ. Ha te is sírsz, látja rajtad, hogy sajnálod, akkor rosszként éli meg. Jókedvű legyél, nem kell hosszú búcsúzás, mesélj neki, hogy mit játszon, hogy tökjó ott lenni, majd pedig szia, ebéd után jövök.
2022. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tudsz sokat csinálni ezzel. Egyszer csak megszokja. Hánykor hozod el?
2022. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt már mind próbáltam. Határozott vagyok! Nem sajnálgatom és elmesélem neki h miket/kikkel fog jatszani mig anya dolgozik... De nem erdekli.
2022. febr. 1. 15:09
 4/8 A kérdező kommentje:
Fel 1-ig dolgozom, kb 12:45kor mar a bölcsiben vagyok es viszem haza.
2022. febr. 1. 15:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki viszi reggel? Nálunk az segített, hogy az apja vitte.
2022. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de vannak ilyen nehéz esetek. Oviban az egyik kislány a kiscsoportban ebédig ordított majd hazament, a középsőben egész délelőtt a szekrény előtt sétált és hüppögött, most nagycsoportos és már csak akkor sír, amikor megérkezik, de az anyuka már előre tart az iskolától.


Anya itt is határozott, edzett lelkű. Nem tud többet tenni. Se az óvónők, dajkák. Bízunk benne, hogy megerősödik a kislány.

2022. febr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudok tanácsot adni, nekünk ezért lett cicánk, mert utolsó ötletnek bevetettem, hogy kap egyet, hankibírja sírás nélkül. Ez jött be.
2022. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Akár én is írhattam volna ezt...tavaly január óta jár és minden reggel sír! Én hol jobban hol rosszabbul viselem idegileg! Mindent próbáltam már! Kedves lenni, mérges lenni, alkudozni, ígérgetni, kedvenc dolgokat megvonni tőle de SEMMI!! :/ Miután bevittem már jól van eszik alszik játszik de a reggel egy rémálom! Nekem már többen mondták, hogy valszeg ovi is így fog telni! Borzalom! Kedvencem, hogy minden gyerkőc vígan dalolva rohan be reggel, nálunk meg megy a cirkusz! Szóval várom a csodát :)
2022. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!