Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beíratnád 2 évesen a bölcsődéb...

Beíratnád 2 évesen a bölcsődébe a gyereked, ha nem lenne muszaj?

Figyelt kérdés

1,5 éves most, szeptemberben tölti a kettőt.

Lassan el kell gondolkoznom, hogy beadjam e bölcsibe vagy sem.

Anyagilag kijönnénk férjem jól keres, vannak bérleti díjak amik növelik a bevételünk, bár tény, lehetne gyűjteni az én fizum is.

A munkahely megvár, bár annyira nem divat, hogy 3 éves koraig otthon van anyuka a gyerekkel, 90%ban 2éves koruk előtt beadták bölcsibe a gyerekeiket.

Visszatart ez a járványos idő is. Ha két hetente otthon kell maradnom vele, nem sok értelme lesz.

Másik városba dolgozom, busszal v autoval kellene járnom és megszerveznem, hogy ki viszi ki hozza a gyereket, ha apa nem ér rá.

Autóval nem érné meg kevés az üzemanyag támogatás.

Te hogy döntöttél, döntenél?

Pro, kontra, jöhet minden.

Köszönöm


2022. febr. 3. 13:32
A kérdező szavazást indított:
Beadnám bölcsibe 2 éves korába
Óvodába adnám 3 évesen
52 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Van előnye és hátránya is. Ezek jutottak eszembe:

- Az első pár hónapban folyamatosan lehet beteg. Minden szünet után újrakezdődhet

- Ha nagy igénye van más gyerekekre, akkor nagyon jól jöhet neki

- Megtanul hamarabb beszokni egy rendszerbe. Ez olyan téren jobb, hogy így talán jobban alkalmazkodik

- Kevesebbet van veled

- Sokat fogsz valószínűleg a munkahelyedről hiányozni

- Több szervezést igényel

- Kis önállóságot is tanulhat a bölcsiben

- A bölcsi általában lefárasztja elég jól őket

- Kicsit kiszakadhatsz az állandó körforgásból

- A gyerek megtanulja, hogy anya nélkül is nagyon jókat lehet játszani.


Én emiatt arra szoktam szavazni, hogy csak 1-2 napot vagy fél napot menjen a gyerkőc bölcsibe. Nálunk itt ez megoldható. Így a gyerek is közösségben van és anya is kicsit kiszakad a mindennnapokból és felnőttek között is lehet. A bölcsi nem ördög műve szerintem.

2022. febr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Hasonló korúak ezek szerint a gyerekeink, én szerencsére ugyancsak megtehetem, hogy itthon maradok vele oviig, és itthonról folytatom a felsőfokú tanulmányaimat (tehát lesz dolgom bőven mellette is). Néha könnyebb lenne, ha bölcsis lenne délelőttönként, de minden szempontot figyelembe véve én mindenképp azt tartom számáta jónak, ha még egy évet velem marad ovikezdésig.


Ez egy jó összegzés szerintem a témában, engem megerősített a döntésemben:

[link]

2022. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem azok a problémák, amiket most felhoztál (2 hetente beteg, nehéz megoldani hozni-vinni, autóval bejárás gondjai, stb) ugyanúgy meglennének akkor is, ha ovis lesz, csak egy évvel később. Én úgy gondolom, hogy te tudod, nektek hogy jó és kényelmes. Én beírattam, pedig bőven megtehettem volna, hogy ne menjek vissza dolgozni, de nekem kellett már a felnőtt társaság és a munkahelyem valahogy elnézőbb a bölcsis gyerekek anyukáival, amikor betegeskednek, mint az ovisokéval, szóval legalább ennyi
2022. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Különféleképp döntöttem.

Az elsőt beadtam bölcsibe 2 évesen, én meg dolgoztam egy fél évet terhesen.

A másodikat nem adtam be, mert megszületett a kicsi még két éves kora előtt.

A kicsit meg azért nem adtam be, mert borzalmasan utált bárhova elmenni emberek közé, számos baba-mama klubot és tornaórát ordított végig 2 évesen is még, és mivel a férjem keresetébe akkor éppen belefért, hogy én maradjak GYES-en, így maradtam. 3 éves korára összekapta magát, és a középsővel egy ovis csoportban már jól érezte magát.

2022. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
En beadnam es visszamennek reszmunkaidobe. Nalunk 2 évesen kezdte kisfiam, szeret járni, es nekem is jó hogy dolgozhatok felnőtt emberek között. 2 éves körül mar a gyerekek többsége aranylag könnyen beszokik. Minden ismerősöm gyereke jar, akiknel nem született ujra baba. Es a gyes az olyan kevés, akkor se szívesen maradnék otthon ennyi pénzért ha megtehetnenk, rossz érzést keltene bennem.
2022. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem, bölcsiben dolgozom és a fiam is jár, de szívem szerint maradtam volna otthon vele.

Én tudom, hogy nem rossz a bölcsi, de a gyerekemmel ez a 3 évem van és szeretek vele itthon lenni,de sajnos nekem bekelett adnom.

2022. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Elsőt nem is adtam, jött a tesó is, megtehettem.

Másodikkal is addig húztam, amíg lehetett. Majdnem 3 évesen kezdett. Csak azért nem később, mert az ovi nem vette fel, muszáj volt a bölcsi, mert 3 felett mennem kellett vissza, nem várhattam meg vele a szeptemberi ovikezdést 3,5 évesen.

2022. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
Nyilván nem!A lányommal én itthon vagyok.Sok szülő szereti lerázni a gyereket,hagy nevelje a bölcsi.
2022. febr. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Tavasszal lesz 2 éves a kislányunk, mi is sokat gondolkodtunk rajt, hogy menjen-e bölcsibe. Most afelé hajlunk, hogy majd csak óvódába fog menni.

Egyrészt mi is a covid miatt döntöttünk így, hiszen a munkahelyemen nem tolerálnák, ha 2-3 hetente esetleg karantén miatt itthon kellene maradnom a gyerekkel.

Én úgy gondolom, hogy ezt az időt amit együtt tölthetünk ezt soha nem fogjuk visszakapni. Nyilván más világ volt 20-30 éve, de velünk is otthon volt anyukánk amíg csak lehetett.

Természetesen nekem is jó lenne néha kiszakadni itthonról és felnőtt társaságban lenni. De én mégis inkább úgy gondolom hogy amíg nem muszáj addig nem megy a gyerek bölcsibe.

Anyagilag szerencsére úgy állunk most, hogy belefér az hogy én ne dolgozzak. (Egyébként sem kerestem túl sokat szülés előtt sem. )

2022. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Az is egy szempont nekem, hogy valószínűleg nem lesz kistesó, szóval nekem ennyi lesz az itthon töltött időm nyugdijas koromig😅

Meg inkább még az, hogy most tudnánk lassan jönni menni, jön a jó idő, már nem vagyunk bezárva mint a terhességem alatt és az első egy évben. Ő sem kicsi már, jó kis napirendünk van..

Viszont a pénz meg tényleg olyan kevés 😭

Nagyon nehéz...

2022. febr. 9. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!