Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tényleg lemaradtak az állami...

Tényleg lemaradtak az állami bölcsődéről?

Figyelt kérdés
Nővérem fia novemberben töltötte be a 2 évet, és ezután kezdett gondolkodni abban, hogy majd most ősszel visszamenne dolgozni félállásban. Mondta nekik a kerületi (kőbányai) gyerekorvos meg védőnő, hogy már lemaradtak az állami bölcsikről, mert oda 2 éves kora előtt kellett volna már elkezdeni járatni a gyereket, most már csak magánba adhatja, és többen is mondták már nekik ezt azóta. Igaz ez? Csak mert nekem olyan furcsa, hogy ha egy gyerek 2 éves koráig nem volt bölcsis, akkor már csak magánúton lehet az nem kevés pénzért.
2022. febr. 6. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Megpróbálhatja óvodába is beadni. 2,5 évesen már beveszik. Van ahol pelusosan is.
2022. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Én megyeszékhelyen felhívtam egy bölcsit, már jövőhéten vihettem. Bökcsi függő,ha van hely bármikor felveszik
2022. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyi szokásokat ők ismerik, de általánosságban baromság.

Fiam 2 év 10 hónaposan kezdte a bölcsit.

Ha pl: nálunk akarná beadni a gyereket, teljesen időben lenne, mert most áprilisban kell majd jelentkezni a következő nevelési évre, ami szeptemberrel indul.

De az ovi is lehet opció, arra nálunk most van jelentkezési időszak. Nem kötelesek felvenni, mert aug. 31-ig nem tölti a 3 évet (ők az ovikötelesek), de felvehetik, ha van hely.

2022. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták hogy betöltött 3 év előtt bármikor kezdheti a gyerek a bölcsődét.

(3 éves volt amikor jelentkeztünk, mert az oviba nem került be szobatisztaság miatt)

Ez egy központi állami bölcsőde volt.

Egyedül az a fontos, hogy legyen munkáltatói a jelentkezéshez, az kitétel.

2022. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Em a 2 év a gond, hozzánk jöttek szeptemberben olyanok akik novban töltik a hármat.

A beíratás viszont tavasszal volt, így kezdhetett volna ő 2 évesen csak bekelett volna íratni.

2022. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Laktam Kőbányán, kb 3 éve volt bölcsis a lányom, hasonló pletykák terjengtek. Mindenképp írassa be a gyereket a tavaszi beiratkozáson, munkáltatóija legyen.Közben próbálja meg az ovit is, Újhegyen szokott lenni hely év közbeni kezdésre, ha máskor nem, novemberben kezd. Nekem is mondták, hogy nincs hely, de a tapasztalatom az, hogy márpedig van, ha beiratják a gyereket
2022. febr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!