Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Érdemes bölcsödében gondolkodn...

Érdemes bölcsödében gondolkodnunk?

Figyelt kérdés

Röviden: 15 hónapos gyerek, 4 hónap múlva jön a tesó, kb neki az egy éves korától mennék vissza dolgozni.

A kicsit adnám be 18-24 hónapos korától már ha lehetséges egyáltalán úgy, hogy nem dolgozok (erről megoszló állításokat találtam, van ahol lehet van ahol nem.. mi szegeden élünk amúgy).

Amiért beadnám, hogy a gyerek tudjon szocializálódni, más gyerekekkel játszani, illetve lehet nekem is könnyebb lenne, mert pl hétköznap teljesen egyedül vagyok a gyerekkel, férjem csak hétvégée jár haza, nagyszülő nincs.

Normális válaszokat kérek, köszönöm.


2022. júl. 18. 11:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
(csak, hogy egyértelműsítsem, az idősebbet adnám be 18-24 hónapos korától, a tesója akkor olyan 0-6 hónapos lenne, dolgozni pedig legkorábban a kisebb egy éves korától tudnék menni)
2022. júl. 18. 11:50
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Elvileg nem lehet ha nem dolgozol. Egyébként megértem hogy beakarod iratni. Én ezért várok a kettő között. Mire jön a 2. Az első ovis lesz.
2022. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az adott bölcsiben kell megkérdezned, hogy beveszik-e a "nagyot" így, ha bőven vannak szabad helyek (ami azért ritka), akkor lehet megoldható, de általában a jelentkezéshez kell munkáltatói igazolás, vagy legalább szándéknyilatkozat, szóval én azt mondanám, hogy így nem vennék fel. Sok helyen, ahol tényleg nagyon szűkösek a férőhelyek, még akkor is kivetetik a "nagy" gyereket a bölcsiből, ha már előzőleg beszokott és jár hónapok óta, mikor megszületik a tesó, nemhogy így, hogy anyuka nem is dolgozik.


Esetleg ha anyagilag belefér nektek, akkor pár napra vagy délelőttökre családi napközi vagy magánbölcsi szóba jöhet. Ott tényleg csak a férőhelyek szabnak határt.

2022. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem érdemes. Ha a gyerek is szívesen megy, és tényleg mindenkinek oké így.


Arra ügyeljetek, hogy ne a tesó születéséhez kösse, hogy ő bölcsibe ment, mert lehet hogy úgy köti össze, hogy végül a testvérére lesz mérges.

2022. júl. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Állami bölcsibe kell a munkáltatói. Felvehetik anélkül is ha van hely. Ha. És bármikor ki is rakhatják. + Jobb ha tudod hogy állandóan beteg lesz az elején és mindent hazahord majd a kicsinek.
2022. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

kisgyermeknevelő vagyok.

az állami bolcsiknel a törvény úgy szól, hogy dolgozó szülők gyerekeinek van az ellátás első körben. tehát elsőbbséget élvez az a gyerek a felvételnél, akinek mindkét szülője dolgozik. ezt azért általában a magánbölcsikben, családi bölcsikben (régi családi napközi) is figyelembe veszik, így legtöbbször már csak akkor veszik fel a kistesós gyerekeket, ha van szabad hely, ami mifelénk elég ritka, várólisták vannak mindenfelé. vagy akkor veszik fel, ha "csókos" az intézményvezetőnél az anyuka, és eltekint attól hogy otthon van. sajnos alapvetően nem elég indok a bölcsibe adásra a szocializáció, saját otthoni lét könnyítése. amikor eltekintenek az anyuka munkába állásától az az, amikor veszélyeztetett, hátrányos helyzetű a gyerek, ilyenkor kötelező létszámon felül is felvenni (csoportonként 1 gyerek vehető fel pluszban).

egy kérdést megér az egyesített bölcsődevezetőnél, vagy a bölcsik vezetőinél, hogy mekkora a várólista, van e esély egyáltalán rá... kiindulva a mi bolcsinkbol, őszre lesznek helyek, a szabad helyek nagyjából mind "betöltöttek", szóval mindenki helyére megvan már hogy ki mikor jön. szóval nálunk ha dolgozni mennél is "késő" lenne most őszre jelentkezni. nagyon max január-tavasz, de ott sem lehet tudni, hogy lesz e hely egyáltalán, nagyon ritkán mennek el évközben a gyerekek.

2022. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném, amíg otthon vagyok, legyen velem otthon a gyerkőc is.
2022. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor tényleg valami egyéb alernatív lehetőség után nézünk, vagy csak jóval később megy bölcsibe.
2022. júl. 18. 12:26
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Igen, munkáltatóit kérnek. Azért nem vittem én sem a nagyot. Bár egyik ismerősöm, akinek bölcsibe jár a fia, azt mondta, hogy simán beadhattam volna, felvették volna. Esetleg, ha van férőhely. Ez ügyben érdemes a bölcsődében érdeklődni.
2022. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Itt nàlunk beveszik a gyerekeket,ha van hely.Dèlig ott lehetnek.Szerintem is jòt tenne neki ha màs gyerekekkel lehetne.8-12òràig működhet,ha szeretnè a kicsi.🙂
2022. júl. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!