Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsődébe, óvodába milyen...

Bölcsődébe, óvodába milyen ruhában viszitek a gyereke(ke)t?

Figyelt kérdés
Úgy értem, milyen állapotúakat. Több hirdetésben láttam olcsón eladó, eléggé használtas gyerek ruhákat, és oda szokták írni, hogy bölcsibe, oviba jók. Egyik barátnőm meg bölcsibe mindig a drága, jó minőségű ruhákba vitte a fiát, most az óvodába is. Azt mondta, igényesen viszi, nehogy megszólják. Viszont amikor az én lányom kezdte az ovit, az óvónő azt mondta, hogy annyira nem ajánlja a drága, márkás ruhákat, ha vmi történik velük, az a mi felelősségünk. Szerintetek milyen ruhát érdemes rájuk adni?

2022. szept. 29. 17:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Óvodán kívül se hordanak drága ruhát és mivel ovis korban úgy nőnek, mint a gomba, igazán külön otthoni és ovis ruhatár sincs, eltekintve azoktól amik menthetetlenül foltosak lettek, mert azokat csak otthon. De ilyen elég kevés van.

Egyébként tiszta, kényelmes, nem elnyűtt ruhában járt a lányom és most a fiam is. Hm, lidl, aldi, cunda, sinsay.

2022. szept. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán veszek drága ruhát a gyerekeimnek, csak alkalomra vagy ilyesmi (gyengém a Mayoral😩).

De! Soha nem járatnám kopott, foltos, vagy látszólag agyon használt ruhában őket!

Mindig szép, tiszta, igényes, ruhákban járnak. Fel lehet a pepcoból is nagyon csinosan és ízlésesen öltöztetni a gyerekeket.

Többnyire H&M, Sinsay, Reserved és Pepco ruhákban járnak és mindig újszerűben. Ha már kopottabb, akkor az itthoni ruha lesz.

Arra tanítom őket, hogy legyenek igényesek magukra és a környezetükre is. Kopott,, koszos, foltos, bolyhos ruhában nem megyünk sehova!

2022. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tehát érdemes megtalálni az aranyközéputat. Csak azért gondolkodtam el ezen, mert több olyan hirdetést is láttam, ahol elég viseltes ruhákat árultak és oda is írták, hogy óvodába, bölcsődébe jók lehetnek. Hát én azért olyan ruhákat nem adnék a lányomra és a fiamra. De drága ruhákat sem. Az említett barátnőm pont most mesélte, hogy ahová jár a fia óvodába, egy kislány 9000 forintos gumicsizmáját ellopták. Hát ezért sem éri meg a márkás, drága holmi.
2022. szept. 29. 18:54
 14/21 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező! Anyukám óvónő volt 42 évig. "Elit" óvodában. Volt olyan szülő,aki a 100ezres fülbevalót is ráadta a kislányára. Az meg elásta a homokozóban :). Szegény dajka egy órán át ásta a homokozót...már nem emlékszek, meglett-e.


Na ennyire értékelik a drága holmikat a gyerekek.


Szép legyen és kényelmes. Az a lényeg.

2022. szept. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
72%

A gyereknek nincs kifejezetten márkás ruhája. 2 éves, hova adjam rá? Főleg arra a nagyjából 2-3 hónapra, amíg méretben jó? Sőt, tovább szűkítem, arra a pár hétre, amíg méretben is és időjárásban is jó rá a cucc? Nem beszélve arról, hogy amúgy a gyerek magasról tesz rá, milyen márkás és mennyibe került a ruha, ha csillogó cica van rajta, az tetszeni fog neki, ha szürke egyszínű, az már kevésbé. Igyekszem tartós holmikat venni, hogy azért egy mosásnál többet kibírjon, de alapvetően azokat a ruhákat preferálom, amik kinéznek valahogy és egy szezont kibírnak, de nem kell fél fizetésem rákölteni így ha összemaszatolja/elszakítja akkor nem sírok utána annyira. Nincs nagyon bölcsis-otthoni ruhatár megkülönböztetve, igényesek vagyunk, normális minőségben öltöztetem fel mindig, elnyűtt-bolyhos-szakadt-kinőtt ruhákat nem adok rá alapból sehova, itthoni játszósnak van fenntartva egy-kettő, ami alapból jó állapotú lenne, nem szakadt meg semmi, csak mondjuk a mosástól az ilyen vasalt minta lekopott róla vagy van rajta 1-2 kisebb kimoshatatlan kajafolt, ezért így közösségbe nem vinném, de kb ennyi. A bölcsibe alapvetően figyelembe veszem az időjárást és hogy egész nap szalad-mászik-kúszik mindenfelé, festenek sokat, leeszi magát, leönti magát, mindenféle ilyenek, szóval ennek megfelelően öltöztetem és viszem a váltás ruhát is.


Amúgy igyekszem csinosban vinni, színben harmonizáljon az összeállítás, figyelembe véve, hogy amúgy a lányom 2 évesen csajosabb, mint én valaha, szóval már kötelező eleme az öltözékének a mintás hajráf meg a csillogó-színes csat meg ilyenek, szóval ezeket is úgy válogatjuk össze (közösen, természetesen :D ) hogy színben és mintában valamelyest összeillők legyenek. De a kényelem és a praktikum sosincs elfelejtve, akármennyire is hercegnős a leányzó, mégis csak 2 éves, aki simán berongyol egy tócsába és utána az eső után sártengerré változott homokozóba veti magát, szóval annyira azért csodát nem kell várni. Én ezt tartom szem előtt, amikor öltöztetem a gyereket, nem azt, hogy most fel kellene vágni a gondozók vagy a többi szülő előtt, az senkit sem érdekel.

2022. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szép tiszta és kényelmes, de nem drága ruhában. Olyat adok rájuk, amit nem sajnálok, ha kiszakad, leeszi, tönkremegy. Pepcos, sinsayes, F&F, H&M-es ruhák többnyire. 2 éves a lányom, bölcsis, de még a fiamnál is inkább ez a szempont, ő 6 éves, most kezdte az első osztályt.
2022. szept. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Pepco, Kik üzletekben vásároltam nadrágokat, pólókat, felsőket, azokban viszem. Olcsó, nem sajnálom ha leeszi, összefestékezi, az udvaron bepiszkolódik vagy kiszakad. Sima egyszerű pamut melegítők. Nyilván nőként arra kényes vagyok, hogy színben harmonizáljon, ezért is jó egy helyen vásárolni.

Szürke, kék, sötétebb nadrágot adok rá, világos felsőkkel. Minden nap van valami folt, a sötét nadrágon annyira nem látszik :)

A legfontosabb, a kisfiamnak is kényelmes, nem szorítja, könnyen húzza le-fel mosdózáskor.


Vettem neki márkás ruhadarabokat is, első alkalommal úgy összekoszolta, hogy azóta se tudtam foltoldóval se kiszedni belőle, akkor eldöntöttem, az oviba nem ilyenbe küldöm :)


Lehet csinos, szép összeàllítás attól, hogy olcsón veszed, szerintem.

Nem kinyúlt, szakadt, foltos ruha, nekem csak ez a mérce.

2022. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
0%

Hát én márkás és szép ruhákat adok rá, nyilvan vannak olcsóbbak, de hat most nem fogom szakadtba járatni azért,mert összekoszolja.

Hamar kinövik mar a ruhákat, ha meg összekoszolja vagy szétszakad, van másik 100 ruha, amit ráadhatok. Igazából, olyanok is voltak az előző méretből, amit még rá sem adtam. Ugyhogy nem variálok ezeken. Benti cipőt is, szamosit vettem, egész nap cipőben lenni nem kellemes, akkor már legyen szellőző és kényelmes. Nem sajnálom egyik ruháját sem, hiszen az övé! :)

2022. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
18-as, szerintem semmi nem írta, hogy szakadtba járatja a gyerekét.
2022. okt. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#18

Benti-kinti cipőt speciel én is normálisat, márkásat veszek, még ha drágább is, pont azért, amit leírtál. A többi ruhájuk sem szakadt, se nem csúnya, csak nem márkás. A Nike pólóban ugyanúgy hasraesnek és kiszakítják, mint a Pepcosban, vagy épp ugyanannyi idő alatt növik ki, akkor minek költsek rá? Nyilván ahol annyi a pénz, mint égen a csillag, ott tökmindegy, de azért a magyar átlag nem ez. Mi sem élünk rosszul, vehetnék mindenből márkásabbat nekik és akkor sem halnánk éhen hó végén, csak hülyeségnek tartom.

Eljön majd az az idő, amikor már nem lesz nekik mindegy, hogy mi van rajtuk, és majd jön a fiam boci szemekkel, hogy kinézett egy tyű de jó Hollister (vagy akármilyen) pulcsit 25 ezerért...ráérek majd akkor ilyesmire költeni.

2022. okt. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!