Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi értelme otthon tartani a...

Mi értelme otthon tartani a gyerekeket egy kis köhögéssel/megfázással?

Figyelt kérdés

A covid óta a helyi bölcsiben/oviban szó szerint minden apró orrfolyással vagy köhintéssel hazaküldik a gyerekeket (az enyém még nem jár, de sok ismrerősé igen).


Anyukák idegileg kívannak már, van, akit elküldtek emiatt a munkahelyéről, mert folyton otthon volt, van aki visza sem tud így menni dolgozni. De ennek amúgy mi értelme?


Mert jönnek ezek az érvek itt az oldalon is, hogy így legalább nem fertőzik le egymást a gyerekek, de a nagy francokat! Állandóan csak pár gyerek van bent a csoportokban, minden gyerek otthon ül havonta legalàbb egy hetet, pont ugyanúgy fertőzik egymást.


Szóval mi értelme? Csak a szülőkkel van kicseszve, amúgy meg ugyanúgy beteg minden gyerek állandóan.



2022. nov. 2. 10:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
De utolsó, senki sem a hányós-fosós meg a lázas meg a kiütéses meg a tényleg komoly betegségekről beszél, hanem egy köhögős-taknyolós nátháról. Szerintem az itt válaszolók közül senki sem viszi oviba, bölcsibe a gyereket, ha tényleg beteg (hányás-hasmenés annak számít szerintem mindenkinél), de egy kis takony meg köhécselés nem is ez a kategória. Azzal van baj, hogy szeptembertől májusig nem lehetne technikailag vinni a gyereket, mert addig bőven benne van a pakliban ez a náthás nyavalya, de ez meg nem is életszerű meg nem is feltétlenül szolgálja a gyerek érdekét sem.
2022. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavart soha, ha a játszóra valaki taknyosan jön. Látszott a gyereken, hogy kicsattan az energiától, csak az orrát kellett törölgetni. Amikor voltunk ovi beirtakozásnál, akkor is volt több gyerek bent, akinek folyott az orra. Mi még nem járunk, de nagyon remélem, hogy ez nem változott, és ennyivel lehet majd vinni. Persze láz meg hurutos köhögés az más, azt ki kell pihenni.

Lányom 2.5 éves, életében 3x volt beteg (ebből 1 covid volt, másik kettő torolgyuszi), és nagyon sokszor játszott már 'beteg' gyerekekkel a játszón, meg zárt térben is, és egyszer sem kapta el konkrétan tőlük... Hanem a lidlben 🤣

2022. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%

Na, én ma például úgy jártam, hogy reggel az amúgy tök jó kedvű gyereknél hőemelkedést mértem. Itthon tartottam, később be is lázasodott, én délután megyek dolgozni, terv szerint le tud váltani a férjem, aki délelőttös. De hogy "vált a férjem" az a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a fogorvosi rendelésem bő 1 órával később fog elkezdődni, mert előbb sajnos nem tud hazaérni. Magyarul az első 2 betegemet le kell mondani, nem tudom ma őket ellátni, hiszen percre ki van számolva a rendelés, mindenki időpontra jön, plusz a soron kívüli sürgős esetek, és a beteg gyerekemhez legalább lefektetésre haza szeretnék érni. Na most kicsit képzeld el kedves 4-es válaszoló, hogy pont te lettél volna a 2 órás beteg. Emiatt vettél ki szabadságot, vagy nagy nehezen szerveztél egy bébiszittert a gyerekednek, vagy szemed fénye hetek óta fájlalja egy fogát és őt hoznád, vagy te fájlalod hetek óta a fogad. Odamész a rendelőbe, ahol az asszisztens mosolyogva közli, hogy mehetsz is el, majd 3 hét múlva van újabb szabad időpont és ezzel a 3 héttel még verd is földhöz a hátsódat, én szemészetre 3 hónapot vártam úgy, hogy orvoskollégaként priorizálva is voltam. Téged egy percig is vígasztal, hogy "Jaj szegény doktornőnek beteg a gyereke"? Hát én pontosan tudom, hogy ez rohadtul nem érdekel senkit sem. Ha minden egyes köhögésnél itthon tartanám, akkor igazából fel is mondhatnám a szerződésemet, mert nem tudnék rendszeres betegellátást biztosítani, mivel a többi napon a férjem nem tud váltani, akkor fixen valakinek le kéne mondania a munkáját. És itt egyébként bejön az a nem túl mellékes információ, hogy itt nem csak arról van szó, hogy nekem van-e munkám, hanem hogy 2500 embernek lesz-e fogorvosa vagy sem, mivel a helyemre nincs senki, legközelebbi ügyelet 80 km-el arrébb, ha én visszaadom a praxist, akkor mindenki mehet, amerre lát, persze jó pénzért. És ez csak egy példa az olyan munkahelyekből, ahol nincs Home office és magát a munkát is jobb lenne ellátni, ami közösségi érdek is, nem csak a munkavállaló önzősége.

Nekem az a véleményem, hogy a gyereket azzal kell otthon tartani, amivel már mi magunk sem megyünk dolgozni. Azért egy kis prüszköléssel aki otthon fetreng, az gondolkodjon el azon, hogy mennyire gyűlöli valójában, amit csinál, mert nem reális.

Azt meg sosem fogom megérteni, hogy egyesek miért nem hajlandóak megérteni sosem egyik másik kérdés lényegét. Azért a 2 köhintés és a folyamatosan fosós hányós állapot között vannak átmenetek és teljesen egyértelműen arra irányult a kérdés, hogy ha ebben a takony időben az átlagnál többet tüsszent a gyerek, van-e értelme otthon ülni vele. Azért ez ennyire nem volt ám bonyolult.

2022. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
20%

Ne mond már kedves utolsó hogy nincs pénzed kifizetni egy bébiszittert?

Azért szemét dolog így kiszúrni a paciensel, ezért sokan , köztük en is inkább külföldön csináltatom a fogaim, inkább megtettem kb.120km-t de garantáltan 6 fogam amit itt az országban kb.kihuztak volna, implantátum stb, újra gyökérkezelték, órákat türelmesen dolgoztak rajta, és már 4éve semmi bajom!!

Debrecenbe pl. 6!!! Igen 6dokinal is voltam mert meg akartam menteni... Hat sajna nem tudták megoldani. Külföldön egy csapásra tobbel is foglalkoztak, es az itt elrontott fogakat is ujra kezelték, egyáltalán nem normális ez a hozzáállásod hogy hazakuldod segítség nélkül a beteged.

Hat egy szivtelen doki lehetsz, remélem nem futunk össze.

Vmilyen megoldast kellett volna talalnod.

Na ennyit erről.


A kérdéshez:

Nyilván nincs értelme mindenért hazakuldeni, keresni kell más bölcsit.

2022. nov. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!