Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szabad a saját bölcsődei...

Szabad a saját bölcsődei csoportomból bébiszitterkedést vállalnom saját gyermek családjánál?

Figyelt kérdés

Nemrég kért fel egy édesanya a csoportomból, ami nagyon jól esett és őszintén szólva, szívesen is vállalnám. Viszont felmerült bennem, hogy ez mennyire etikus? Illetve ha ez rendben van, ti mennyit kérnétek el óránként a mai gazdasági helyzetben?

Van egy óvópedagógus diplomám, kisgyermeknevelő okj-m, 3 évet dolgoztam óvodában és 1 éve dolgozom egy bölcsődében. (Ha esetleg számít az órabérhez.)



2023. márc. 14. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Miért ne lenne etikus? Ez munka. Nem keresztszülőnek kértek fel.

Egy tanár is korrepetálhatja a tanítványát.

2023. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

Etikai problémát én sem látok benne. Nyilván téged ismer a kisgyerek, logikus, hogy téged kér fel, nem egy idegennel kísérletezik.


Árra sajnos semmi tippem nincs.


1-esre annyit mondanék, hogy azért az nem rendjén való, ha egy tanár (pénzért) korrepetálja azt a gyereket, akinek órán eszerint nem tudta megfelelően megtanítani az anyagot. Hiszen akkor abban érdekelt, hogy tanórán ne értse meg a gyerek a tananyagot és korrepetálásra szoruljon. Szóval az (ellentétben a kérdező esetével) szerintem etikátlan lenne.

2023. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

És ugye adózol is?

Főzöl is?

Kell vinned kocsival?

Van mellette állat is?

...

2023. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
3-as, jó nagy hülye lenne a kérdező, ha ezt feltüntetné az adóbevallásában.
2023. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

4. Majd felnyomja valaki.

Egy ex pasi, egy kikosarazott kanos apuka, egy anyuka akinek nem vállalta a gyerekét, kolléganője akinek nem adott át 1-2 kölyköt,...

2023. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
A tanár saját tanítványát maszekban nem korrepetálhatja!
2023. márc. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Én is felkértem anno a bölcsis óvónénit. Magánbölcsibe járt a lányom, volt heti egyszer egy nagyon hosszú napom, amikor 7-re, néha 8-ra értem haza. Megkérdeztem, elvállalta. 2000 Ft/órát kért érte 3 évvel ezelőtt.
2023. márc. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

Szép dolog segíteni!


A kérdésem az lenne hogy te vinnéd is haza a bolcsiből, és hozzájuk vinnéd, és ott lennél náluk?

Vagy magadhoz viszed és az anyuka jön érte?

2023. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem ebben nincs semmi kivetnivaló, ésszerű megoldás, hisz téged már ismer a gyerek, nem idegen vagy nekik. Árakról tájékozódj a környéken mennyit kérnek. Szerintem 3000 forintot simán kérhetsz, hisz végzettséged is van és biztosan nem a tévé előtt fogsz ülni vele. De lehet akár több is.
2023. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
10%

3. vagyok. Lehet ezt is lepontozni!


Irkáljátok neki az árakat, de még mindig nem válaszolt a kérdésemre.


- Adózik? Mert bizonyos esetben a szülő leírhatja kiadásként, ezért kérni fog számlát.

- Van autója, és szállítja is a gyereket?

- Nála vagy a szülőknél vigyáz? Ha a szülőknél, az ebet is rábízhatom?

- Étkezése a gyereknek? Főz? Vesz?

- Vállal hétvégéket is, 1-2-3 napot?

- ...

2023. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!