Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kinél milyen változást hozott...

Kinél milyen változást hozott a bölcsi?

Figyelt kérdés

Elsősorban 2 év körüli gyermekekre gondolok, akik akkortájt mentek bölcsibe.

Mennyire volt nehéz a beszoktatas? Miben fejlődött , hogy viselte,minden tapasztalatra kíváncsi vagyok, köszönöm :)



2023. márc. 17. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Én bölcsődében dolgoztam több mint 10 évet. Napestig lehetne sorolni, minden gyereknél máshogy jön ki. Valamilyen negatív hatása mindenképp lesz, hisz gyökeresen megváltozik az élete. Eddig anyával töltötte az egész napját, most alig látja, idegen hely, idegen emberek, kötöttebb napirend, szabályok, új szokások.

A teljesség igénye nélkül írok pár példát, mik szoktak előfordulni: evési sztájk, visszaesés szobatisztaságban (ha már az), éjszakai felriadás, otthoni viselkedés agresszívvá válik vagy épp a bölcsiben kezd ilyenné válni. Szinte minden gyerekre jellemző, hogy az első hetekben anya még wc-re sem tud menni nélküle és sokkal nyűgösebb, hisztisebb otthon ,hisz elfárad a sok ingertől.

Pozitív változásként szokták mondani a szülők a beszéd fejlődését.

Sajnos eleinte több a negatív mint a pozitív, aztán majd beszokik és megszokja a változásokat.

Szakemberként is azt mondom a bölcsőde szükséges rossz, nyilván kivétel, ha olyan hátrányos körülmények közül érkezik a gyerek, hogy ott jobban fejlődik, jobban odafigyelnek rá.

2023. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
31%

Elkezdődik a gyerekbetegségek és egyéb fertőzések hazahurcolása.

Sajnos mindhárom unokánknál ez a tapasztalat. Gyerekeinknél nem volt ilyen, mert nem voltak bölcsisek.


F/63

2023. márc. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pozitív tapasztalom van. Igaz az en kisfiam maganbolcsibe jar ahol csak 10gyerek van es 3 gondozo. Szoval extra figyelem iranyul minden gyerekre.

(Mielott letamadnak a maganbolcsi miatt,allami támogatás igenyeltem ra mivel dolgozok en is es a ferjem is es igy ingyenes!)

A betegseggel kapcsolatban igaz h az elejen elkapott mindent amit lehet. De ez tényleg csak az elejen volt jellemzo.

A beszoktatas 3 nap volt,egyszer sem sirt. Nagyon igenyelte mar a gyerektarsasagot.

Most 3 eves es összefüggő mondatokban folyékonyan beszel. Nagyon jo a kezugyessege is es nagyon Jokedvu vidam nyitott kisfiu 😊

2023. márc. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!