Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Pár kérdés 1 Mennyit kell...

Pár kérdés 1 Mennyit kell ma már fizetni egy bölcsiért? 2 Havi vagy napi díj van? 3 Akinek bölcsibe jár a babája milyrn órába ment vissza dolgozni 6 vagy 8 ?

Figyelt kérdés
2023. márc. 18. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Főváros? Agglomeráció? Nyugat vagy kelet Mo.? Nagyon nem mindegy.
2023. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
állami bölcsiben, vidéki 20ezer fős városban napi kb 400ft a kaja, más díj nincs. havi szinten kell fizetni utalással. a legtöbb anyuka 8 órában dolgozik
2023. márc. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azt írták a honlapon (állami bölcsi) havi 30 plusz kaja, még nem kérdeztem rá személyesen de, ha ennyi akkor nekem speciel nem éri meg anyagilag beadni mert csak max 6 órába tudnék visszamenni, hogy vinni hozni tudjam. - benzin munkába meg kaja, na meg a sok táppénz ha beteg, nem is keresek sokat. Igy kb ugyan annyi lenne mintha itthon lennék…
2023. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Miért kellene fizetni? Vagy az étkeztetésre gondolsz? Azt nem tudom, mi nem fizetünk érte. 6 órásba mentem vissza dolgozni.
2023. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
falusi bölcsi,összel lesz nyitás.Szüleim szerint havonta több ezer ft+kajapénz.
2023. márc. 18. 19:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

létezik gondozási díj, amit a fenntartó (önkormányzat) határoz meg. plusz ugye a kaját is ők határozzák meg, ez függ attól is, hogy saját konyha csinálja, vagy valahonnan viszik, akkor mennyiért veszik, ha főzik akkor mennyiért tudják beszerezni az alapanyagokat, stb.

a kajáért fizetni akkor kell, ha az egy főre jutó nettót meghaladjátok. egyébként ingyenes, akárcsak 3 gyerek esetében is, vagy ha hátrányos/halmozottan hátrányos helyzetű a gyerkőc, vagy SNI-s. legalábbis nálunk a bölcsiben így volt, nem tudom volt e változás mióta nem dolgozok.

2023. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk napi 600 ft a gondozási díj, plusz 600-700 ft körül van a kaja, nem tudom pontosan, az enyém nem jár, a barátnőmé igen.


Valami 30 ezer körül van így az állami nekik.

2023. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk havonta összesen 42 ezer ft, a napi kaja az nem sok, valami 450 ft/nap, de mellette ott van a gondozási díj. Viszont minden évben kérnek jövedelemigazolást, hogy felülbírálják a térítési díjat, mi a teljes összeget fizetjük, mert a háztartásra jutó jövedelem magasabb a megszabott határnál, ami alatt támogatást kapnak a családok az önkormányzattól, de ha pl a férjemmel mindketten GBM-et kapnánk, akkor tuti nem lenne ennyi.

Először 6 órában mentem vissza dolgozni, majd mikor láttam, hogy a lányom élvezi a bölcsit és szívesen marad egész napra, átmentem 8 órába. Szerencsére rugalmas a munkahelyem. Második gyereknél 4 órával kezdem majd, aztán meglátjuk, hogy alakul.

2023. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk havi 10 ezer a gondozási díj, ezen felül napi 550 az étkezés.
2023. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk havi 30 ezer + 350 ft/nap a kaja. Én nem bánom, az önkoritól azt az infót kaptam, hogy azért van ez így, hogy tényleg az vigye csak a gyerkőcöt, akinek szükséges. Amíg nem volt gondozási díj, borzasztó volt a túljelentkezés. Most is van várólista, de már nem olyan durva.
2023. márc. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!