Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha szabad megkérdeznem kinél...

Ha szabad megkérdeznem kinél mennyibe kerül az ovi, bölcsi?

Figyelt kérdés

Nemsokára lejár a gyed-em, tervezek visszamenni dolgozni, gondoltam jó lesz, végre rendes fizut kapok, aztán belegondoltam, hogyha a kicsi bölcsibe lesz (ha egyáltalán felveszik), oda is kell majd biztos rendesen fizetni. Tudom ,hogy helyenként eltérő, de úgy kb mi az az összeg, amit fizetni kell a bölcsikbe, illetve az óvodákra is kíváncsi lennék.

Köszönöm



2023. márc. 31. 12:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak az étkezés t kell, bölcsiben és oviban is 15 e kb havonta.
2023. márc. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Mind a 2 ingyenes

Fiam ovis, lányom bölcsis. A helyi intezmrnybe járnak, államiba.

2023. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk havonta 30 ezer az étkeztetés+gondozási díj az helyi önkormányzati bölcsiben.
2023. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
43%
Allamiban csak kaját kell fizetni, van néhány hely, ritka, ahol le akarnak húzni, azt érdemes kerülni.
2023. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsi 30 + étkezés ….

Mivel teljes állásba nem tudnék visszamenni és meg lenne benzin költség meg étkezés nekem, plusz a táppénzek.. igy azért a pár ezerért nem hinném, hogy vissza megyek dolgozni inkább megvárjuk az ovit.

2023. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"van néhány hely, ritka, ahol le akarnak húzni, azt érdemes kerülni."


Nálunk kell napi 600 ft gondozási díjat fizetni, amit az önkormányzat előírhat államiban is, de most hiába akarja ezt kikerülni az ember, ha egyszerűen nincs másik bölcsi.


Itt a településen 4-szeres túljelentkezés van, olyan kevés a hely és sok a gyerek, a városban szintén túljelentkezés van mindenhol, egyszerűen nincs elég férőhely. Nem lehet válogatni.

2023. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Az étkezést kell fizetni annak, akinek a bevétele az egy főre jutó összeg meghaladja. Akinek nem, annak azt sem.
2023. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb 19000 ft egy hónapra az étkezés, de: lányom eddig havi 5-8 napot ment kb, szóval utólag levonják a következő haviból. Illetve valamiért (vagy mindenki hazudik a fizetésről) kb csak mi fizetünk az egész csoportban, pedig nekem még munkahelyem sincsen. Van még félévente 2000 ft, illetve havi tisztasági csomag, az nem egy nagy összeg (2 guriga wcpapír, két csomag szalvéta, egy csomag zsepi). Vannak néha ilyen kis költségek, de az elenyésző (kb 1000 forint egy bábelőadás)
2023. márc. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
6%
6 nyilván akkor kerülöd ha tudod. Korzetes, állami ovi, bölcsi nem kérhet pénzt elvileg. De van ahol megoldják, én is ismerek ilyet.
2023. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Állami, fizetésfüggő, nekem 700 ezres bruttónál 22e gondozási díj, 10e étkezés. Ezenkívül amit beadsz, zsepi, törlő, pelus.
2023. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!