Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsi kezdés május vagy...

Bölcsi kezdés május vagy szeptember?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eredetileg úgy volt, hogy kisfiam szeptemberben, 2 évesen kezdi a bölcsit.

Most azonban váratlanul jött egy nagyon szuper lehetőség a munkahelyemen, ami azt jelenti hogy így korábban, májusban kezdené el, 20 hónaposan.

Gondolkozok rajta mi legyen, de mellette szól, hogy remélhetőleg jó idő lesz már, így rengeteget lesznek kint a szabadban. Talán nem a betegeskedős időszakkal indítunk. A bölcsi július végén zár be, így majdnem 3 hónapot járna addig. Nagyon barátságos kisfiú, játszóházban, játszótéren is keresi a gyerekek társaságát. A napirendünk régóta azonos a bölcsiével. Ha most nem megy, szeptemberben mindenképp kezdenie kell, de úgy gondolom a május jó döntés lehet.

Szerintetek?


2023. ápr. 14. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsiben tudják előbb fogadni mint szeptember? A betegségek nem évszak függők, új környezet, új bacik. Nyáron is simán lehetnek náthásak. A gyerekek rugalamasak, neki mindegy szerintem, hogy május vagy szeptember. Ha tudják fogadni, és hajlandóak év végén is beszoktatni, akkor menjen.
2023. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A munka ezen múlik?

Mert akkor egyértelmű a válasz.

2023. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 babyboom567 ***** válasza:
41%

A bölcsiben is van szünet, és baromira nem mindegy a gyereknek sem, hogy 4-5 hétig mindig másokkal összevont csoportban vannak.

Pl az én gyerekem egy hang nélkül szokott be bölcsibe, reggel 6kor rángatta a kaput,hogy ő enni akar,eltelt a nevelési év,aztán a 2 hetet volt nyáron az ügyeletbe, hát úgy megborult,hogy több hónap volt (mondjuk úgy ,hogy a következő nevelési év),mire megint szerette már a bölcsit,és nem sírva indultunk,akkor meg jött a covid.

És tévedés, hogy rengeteget vannak kint nyáron.Gondozási rendszer van,amiben meg van határozva,hogy mikor van udvaros idő,ha akkor épp hőségriadó van,nem viszik ki a gyerekeket az udvarra,mert tilos.Mi panelban élünk,én egy exrtém módon introveltált,napallergiás anyuka vagyok,de még én is többet vittem ki,mit amit összesen a bölcsibe kivitték.(én egész nyáron ki sem mozdulnék, de nyári szünetben hajnal 7-9ig kint vagyunk az árnyékos játszótéren). Ugyanannyit lesz beteg,nincs összefüggés.

Szóval szerintem nagyon kiszúrsz magatokkal,ha májusba kezditek.A 30+fokban bent fognak aszalódni a csoportszobába a gyerekek.

Illetve a bölcsit megkérdezted erről?mert pl mi mikor beiratkoztunk, meg volt határozva,hogy mikortól nyert felvételt.Hiába akarod vinni, ha csak szeptembertől van jogviszonya.

2023. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Feltudsz készülni lelkileg és pszichikailag, hogy 2x csináld végig a beszoktatást? 1-is nagyon megterhelő-mind a gyermeknek, mind a szülőnek, de 2 mégjobban. Az az 1 hónap bölcsiszünet-mindent vissza fog neki húzni.


Ha nem életbevágó a pénz, akkor várj szeptemberig, mert elég 1x is végig csinálni. Ha nagyon szükséges a pénz, és a családod létfentartása elengedhetetlenül fontos, hogy te azonnal pénzt keress, akkor vágj bele a korábbiba. De készülj fel, hogy sok sírós időszakban lesz részed-és nem csak a gyerek fog zokogni, hanem te is.

2023. ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

Abban igazuk van a többieknek, hogy nem ideális a helyzet.

Nem lesz egyszerű a gyermeknek.

DE

Szerintem az sem mindegy, hogy Te mit fogsz dolgozni a következõ X évben, ami akár 10+ év is lehet.

Azért mert a bölcsikezdés problémásabb, nehezebb és katyvaszosabb, ne dobj el egy jó munkát.

Te fogsz bejárni minden nap évekig.

Én nem dobnék el egy szuper munkát egy pár hónapos nehézség miatt.

Viszont ha tervezel 1-2-3 év múlva tesót, és végülis erre a kis idõre mindegy, hogy mit dolgozol, akkor ne szivasd a lurkót.

De ha tényleg 10+ év jólétrõl van szó, akkor érdemes most vállalni a nehézséget.

2023. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van egyáltalán hely most a bölcsiben, tavaly tavasszal iratták be akik most szoknak.
2023. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

20 hónaposan kezdte a gyerekem a bölcsit. A beszoktatás második hetének végére beteg lett. Mivel november 20 körül kezdett, decemberre lett beteg. Mire mehetett volna szinte kezdődött a téli szünet. Január elején ment újra. Nem kellett kétszer szoktatni.


Ezen kívül nálunk mindennap uzsi után összevonva vannak és hol a saját bölcsis nénije, hol a másik csoportoké van velük. Sose borította ez meg.


Általánosítani nem lehet. De van jó példa is. A miénk például.

2023. ápr. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!