Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Őszintén: van olyan, aki a...

Őszintén: van olyan, aki a bölcsibe adással akarja elkerülni a dackorszak nehéznapjait?

Figyelt kérdés

Nyilván több okból kifolyólag adják bölcsödébe a gyereket (kell a pénz anyának, a gyereknek a közösség, nem akarnak kiesni ennyi időre az anyukák munkából, unatkoznak az anyukák otthon).


Van olyan aki beiismeri, hogy részben azért adta bölcsibe, hogy ne otthon tomboljon állandóan?



2023. ápr. 29. 14:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%
Sok ilyen van sajnos, aki nem tudja elviselni a sírást, plusz nem tud nevelni, beadja küzdjön vele más.
2023. ápr. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
25%
A mi bölcsinkbe egyetlen egy ilyen anya se van szerencsére.
2023. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
2-es, minden egyes anya otthoni körülményeit ismered? Ejha!
2023. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
31%
Mivel én egy ottdolgozó vagyok igen.
2023. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
65%
Ja értem. Így aztán belelatsz mindenki otthoni életébe, mert egy ott dolgozó vagy. Ez egy csoda tulajdonság, ugye tudod?
2023. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Van, hogy jól esik pár nehéz nap után, amikor a lányom egész nap az oviban van, de aztán amikor megyek érte, már nagyon hiányzik. Viszont nem lehet ezzel kikerülni a dackorszakot: az oviban kisangyalként viselkedik, otthon pedig ördögfiókaként, igencsak elengedi magát 😁
2023. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Azt el tudom képzelni, hogy valakinek a gyerek 2 éves korára elég lesz az otthonlétből, és vágyik valami többre, mint a gyereknevelés. Ezzel pont összepasszol, hogy lejár a gyed, megy a gyerek bölcsibe, anya megy vissza dolgozni. De hogy ezzel megúszni a dackorszakot? :) Nem lehet. Sőt, nálunk a bölcsikezdés fel is erősítette, míg ott egy kisangyal volt, itthon egy kisördög lett, extra figyelmet követelt magának, pedig a beszoktatás simán ment. És akkor tegyük hozzá, hogy sokat betegek a gyerekek, 1-2 hetet otthon, 1-2 hetet a bölcsiben töltenek, ott a hétvége is. Szóval elkerülni a nehéz részét nem lehet.
2023. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem igazán értem a kérdező elképzelését, hogyan lehetne a bölcsivel a dackorszakot elkerülni. Ott a reggel, a késő délután, az este, az éjszaka, a hétvége, plusz több lesz a kötöttség, főleg ha az anya dolgozni is kezd és muszáj bölcsibe menni minden nap.
2023. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ugye elvileg csak azt veszik fel államiba, akinek van munkáltatói... Dackorszakot meg ezzel nem lehet megúszni, sőt a beszoktatás sokszor ráerősít.
2023. ápr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Persze. Ezzel máris csak reggel-este nyíg a gyerek, napközben pedig nem ő hallgatja, ha igen.

Az "én már nem bírok vele" tipikus oka a dackorszak.

A másik ilyen a "majd ott megtanul enni, pohárból inni", mert neki nem sikerült. Vagy a "majd ott szobatiszta lesz" is gyakori "érv". ;)

2023. ápr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!