Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Fél napos bölcsőde? Igen vagy...

Fél napos bölcsőde? Igen vagy nem?

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél évesen kezdi a bölcsit. Én még nem megyek vissza azonnal dolgozni, mert elkeztem egy iskolát, és előbb le kell vizsgáznom ahhoz, hogy dolgozzak az új szakmában.

Ezért úgy gondoltam, hogy csak ebédig menne a kicsi. Viszont a bölcsiben azt mondták, ők azt annyira nem értékelik. Majd megkérdezem személyesen, ha megyek, hogy mi ennek az oka?

Addig is tapasztalatok érdekelnének, akinek csak fél napos volt a gyerkőc?


2023. ápr. 29. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
A bölcsiben és az oviban is teljesen elfogadott dolog, ha egy gyereket ebéd után visznek haza. Inkább örülnek neki, mint nem, mert így délután nem kell rá vigyázni. A bölcsi nem kötelező, az ovi igen, de ott is csak napi 4 óra, ebéd utánig, nem értem mi bajuk van.
2023. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk pl a bölcsiben sem a félnapot, sem a tanuló anyukákat nem díjazzák. A teljes időre, munka miatt betett gyerekeket elöbbre veszik a felvételnél.
2023. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Munkáltatói igazolás nélkül max akkor veszik be, ha van hely. Fél napra is.
2023. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Elvileg fel se kéne venniük, ha nem dolgozol. A másik meg, hogy nem vagy jogosult gyed -re, ha a gyermek bölcsibe jár, de te nem dolgozol.
2023. ápr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Magánbölcsi
2023. ápr. 29. 16:44
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha ertekelik, ha nem, te vagy a fizeto ugyfel, nehogy behodolj mar par gyerek gondozonak.
2023. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a magán bölcsiben elsőbbséget élvez aki egész napra adja a gyereket. Munkáltatóit nem kérnek. Először én is elhoztam mindig ebéd után se csak magammal szúrtam ki mert nem akart aludni. Így alvás után megyek érte és sokkal nyugodtabb a nap további része hogy ki van pihenve
2023. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Magánbölcsiben lehet azért nem díjazzák, mert egy gyerek helyét foglalja, és mivel csak fél napos lesz, gondolom kevesebbet kell fizetned. Helyette lehetne ott olyan is, aki egész napi díjat fizet.

Dolgoztam állami bölcsiben 12 évet. Valóban "nem szerettük" a fél napos gyerekeket, mert soha nem szoktak be igazán. Annyira kevés időt vannak bent hogy egyszerűen nem tudtak beszokni. Eleinte ezért jó az egész nap, később már nem okoz gondot.

Gyerek szempontból pedig jobb a fél nap, ők mindig sokkal kevesebbet betegek. Mivel nem alszanak ott, nem szívják be alvásidőben a másik gyerek kiköhögött bacijait.

2023. ápr. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

20 éve kisgyermek nevelő vagyok, a régi főnök nem szerette.

Most volt olyan aki 6 hónapig így járt.

Jobb volt a gyereknek, beszokott és nem volt hosszú a nap neki. Az első ott alvásnál kis pityergés volt, de mivel már ismert mindent, másnap már semmi gondja nem volt az alvással sem.

2023. ápr. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kb.3-4 hónapot járna csak fél napot. Utána ha megvan a vizsga, nagy valószínűség szerint rögtön el is tudok helyezkedni.

De majd megkérdezem, miért nem javasolják a fél napot. Mondjuk a lányom annak idején szintén másfél évesen kezdte, nekem vissza kellett mennem dolgozni. Ő ottalvós volt, nem volt így se semmi gond.

Csak a kisfiam brutálisan anyás. A lányom közel sem volt ennyire. :D

2023. ápr. 30. 06:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!